Тема: Вживання структури запитання «Is this…?»
Мета: формувати уміння учнів вживати структуру запитання Is this…?; давати короткі відповіді на неї; формувати уявлення про звукову систему англійської мови;
- вчити впізнавати вивчені лексичні одиниці та застосовувати їх у мовленні;
- розвивати уяву, слухову пам'ять, образне мислення, мовлення; фонематичний слух, навички аудіювання, говоріння; письма, читання; монологічне та діалогічне мовлення;
- виховувати почуття колективізму, позитивне ставлення до англійської мови.
Обладнання: зображення сім’ї Сімби, фонетична зарядка, віршик про Сімбу, опорна таблиця «Is this..», жетони.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Організаційна частина
1. Привітання
- Good morning , good morning, good morning to you! Good morning, good morning, I’m glad to see you.
- Sit down please.
2. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні у нас буде незвичайний урок, адже до нас в гості прибула сім*я Сімби з мультфільму «Король Лев». Давайте з нею познайомимось! (Вчитель вивішує зображення казкової сім’ї )
- This is Simba’s father/
- This is Simba’s mother/
- This is Simba’s brother/
- This is Simba’s best friend/
- Who can translate?
- Let’s read all together.
- Well done!
- Протягом уроку сім’я буде за вами слідкувати, і тому, хто буде добре працювати, в кінці уроку вручать невеличкі подаруночки.
ІІ. Основна частина
1.Фізкультхвилинка
- Stand up, children!
Hands up! Clap, clap!
Hands down! Clap, clap!
Hands to the sides!
Hands down!
Turn around!
Stop! Sit down!
- Давайте ще раз.
Hands up! Clap, clap!
Hands down! Clap, clap!
Hands to the sides!
Hands down!
Stop! Sit down!
2. Пояснення нового матеріалу
2.1. Аудіювання розповіді вчителя
- Let’s remember our guests: (зображення сім’ї Сімби)
- This is Simba’s father/
- This is Simba’s mother/
- This is Simba’s brother/
- This is Simba’s best friend/
- Children, is this Simba’s father?
- Yes, he is.
- Is this Simba’s mother?
- No, she isn’t
- Діти, що я запитувала?
- Що я робила для того, щоб скласти питання?
- Cлово «is» виносимо наперед. ( вчитель міняє місцем слово «this» на «is»)
- Як спитати «Це брат Сімби?» («Is this Simba’s brother?»)
- Let’s ask «Це кращий друг Сімби?» («Is this Simba’s best friend?»)
2.2.Перевірка розумового сприйняття
2.3. Робота з підручником
- Open your books at p. 24, ex.1.
- Listen to me. (Вчитель читає вправу 1)
- And now all together.
- Who can translate?
3. Автоматизація дії з новим матеріалом
3.1. Вправляння в діалогічне мовлення (Ex.2, p.24)
- Find Ex. 2 at p. 24.
- You can see 5 members of family. Remember their names.
#1-Vicky
#2- mother
#3- Sam
#4- father
#5- Kate
- You have to make the dialogues. For example: Number 1. Is this Kate? – No, she is not. This is Vicky.
- Who can translate?
- Number 2. Is this mother? –Yes, she is.
- Number 3. Is this Bill?- No, he is not. This is Sam.
- Number 4. Is this father? – Yes, he is.
- Number 5. Is this Kate? – Yes, she is.
- Well done!
3.2. Робота в зошитах
- Open your copybooks at p…, ex.1\ Відкрийте свої зошити на с… впр1.
- Вам потрібно розглянути зображення членів родини, відповісти на запитання, обираючи правильну відповідь з рамочки вгорі та записати їх на пустих рядочках.
- Is this Bill’s sister? (No, she is not)
- Is this Bill’s mother?( Yes, she is )
- Is this Bill’s father? (Yes, he is)
- Is this Nick’s brother? (No, he is not)
- Ok, well done!
3.3. Фізкультхвилинка
- Stand up, please!
Hands up, hands down,
Hands on the hips, sit down.
Stand up, hands to the sides,
Bend left, bend right.
One, two, three, hop!
One, two, tree, stop!
Stand still!
- А зараз я послухаю, який ряд сяде найтихіше.
- Сідає І ряд,ІІІ ряд ІІ ряд.
- Well done!\ Добре, молодці!
4. Гра «Вгадай»
- Let’s play a game\А зараз ми з вами пограємо у гру, яка називається «Вгадай»
- Я запрошую двох учнів до дошки. Я роздам вам картки. На першій картці – зображення одного з членів родини. Якщо вам випала ця картка, ви повинні скласти запитання за опорною таблицею «Is this…». Наприклад: «Is this your mother?».
- Іншому я даю картку із хрестиком або галочкою. Якщо картка з хрестиком – ви заперечуєте, з галочкою – погоджуєтесь.
- В кого картка із зображенням члена родини, задає питання іншому учню. Інший учень дивлячись,яка в нього картка, відповідає на це питання: «Yes, she is» або «No, she is not».
- So let’s start!
4.1. Виконання вправи
4.2.Розвиток читання (Ex.4, p.25)
- Look at the ex. 4 at p.25.
- Now I will read you this song line by line and you must to repeat it after me\ Зараз я вам буду читати пісеньку по одному рядочку, а ви повторюйте за мною.
- Who can translate? \Хто може перекласти?
- Ok, well done!
ІІІ. Заключна частина
1. Підсумок уроку
- Давайте з вами згадаємо наших гостей ? (Віршик про Сімбу)
- Did you like today’s lesson?\ Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
- Lets clap yourself!\ Давайте собі поаплодуємо!
2. Домашнє завдання
- Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання : зошит - впр.2, с...
3.Нагородження
- За вашу те, що ви були старанними та слухняними, сім’я Сімби дарує вам невеличкі подаруночки.
4. Прощання
- The lesson is over, goodbye!\ Урок закінчено, до побачення!