Перший урок у 1-му класі на тему:
«Я – талановита зірочка України»
Мета: створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей; сформувати поняття про Батьківщину; розширити уявлення учнів про рідний край, його багатства та красу; виховувати почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину, бажання дружити; розвивати уяву, мислення, пам’ять, увагу, мовлення.
Обладнання: полотно з тканини («небо»), паперові зірочки для кожного учня, зображення повітряних кульок, кошиків, зображення державних символів, цеглинки Lego, виставка дитячих малюнків, заготовки квітів.
Хід уроку:
І. Вітання.
Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє.
Знає сонце гомінливе –
День сьогодні особливий!
-
Яке ж сьогодні число? Місяць?
-
Чому цей день особливий?
-
Дорогі діти! Сьогодні розпочалось ваше шкільне життя. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом. Сьогодні ви із звичайних хлопчиків і дівчаток перетворились на учнів, школярів.
ІІ. Знайомство.
Гра «Зіркове знайомство»
-
Подивіться навколо, як багато учнів у класі. Можливо, ви ще не всі один одного знаєте. Тож давайте познайомимось. Я – ваша вчителька. Мене звати … . А тепер я хочу дізнатись, як звуть вас. Подивіться на дошку. На ній ви бачите нічне небо, але чомусь на ньому не має жодної зірочки. Давайте це виправимо. У вас на партах є зірочки. Зараз я попрошу вас взяти кожен свою зірочку і по черзі вийти до мене, назвати себе і помістити свою зірочку на нічному небі.
(Учні називають себе і чіпляють зірочки.)
-
Діти, подивіться, яке красиве зіркове небо ми створили з різнокольорових зірочок! Ви теж усі, як ті зірки, різні: маєте різний колір очей, волосся, різний зріст, тембр голосу. Але тепер у вас буде багато спільного, бо вас об’єднала школа, наш клас. Ми будемо разом вчитися, співати, веселитись. Тепер ми одна дружна родина, сім’я 1-А класу.
(Учитель кріпить напис «Наш клас».)
-
Тож нехай з кожним роком ваша зірочка сяє все яскравіше, і про неї дізнаються все більше і більше людей.
ІІІ. Основна частина уроку.
-
Діти, хочу, щоб ви гарно навчались, добре поводились і слухали мене. А чи знаєте ви, як поводитись в школі? Давайте це перевіримо, погравши у гру «Добре – погано». Ось у мене є повітряні кульки і два кошики. Кожна кулька – це якась добра чи погана справа. Давайте розмістимо їх у 2 кошики.
Слова для гри: допоміг вчителю, порвав зошит, образив друга, прочитав книгу, штовхнув товариша, посварилися з подругою, зрадів високому балу, відвідав дідуся, обманув маму, посміхнувся однокласнику.
(Учні по черзі виходять до дошки.)
-
Молодці. Сьогодні вас вітають зі святом не тільки школа, клас, а й село, місто в якому ви живете. А чи знаєте ви, як називається ваше село? Місто?
-
Проплескайте у долоньки ті, хто живе в Деражні ( Теперівці, Шпичинцях, Кальні, Розсохах).
-
А тепер підніміться ті, хто живе в Україні.
-
А як називають людей, що живуть в Україні?
-
Так, ми з вам українці, бо наша країна називається Україна.
-
Україна – це наша Батьківщина. Тут народились ваші мама, тато, дідусь, бабуся. Тут ви зробили свої перші кроки. Тут вам уперше заспівала матуся колискову, розповіла казку бабуся, зробив іграшку дідусь.
Україна – це багата і щедра земля. Давайте зіграємо з вами у гру і подумаєм, чим багата Україна.
https://www.youtube.com/watch?v=HcInVDWUymA
IV. Руханка «Щасливі діти»
https://www.youtube.com/watch?v=bOAepb5ePeg
V. Продовження роботи над темою.
-
А ще Україна має свої спеціальні знаки, символи, що відрізняють її від інших країн і народів. Це прапор, герб і гімн України.
(Вчитель демонструє символи України.)
-
А якого кольору прапор України?
-
У вас на партах є цеглинки Lego. Складіть з них прапор України.
-
Які кольори ви обрали?
-
Жовтий колір – це колір пшениці, хліба, сонця, що дарують життя всьому живому на землі. Це символ достатку українського народу.
Блакитний – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колір води, без якої немає життя на землі. А ще – це колір миру, якого нам так зараз не вистачає.
-
Діти, а чи любите ви свою землю?
-
Які вірші про Україну вивчили?
(Діти розповідають вірші:
-
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна.
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що як тато і мама одна.
-
Я живу на Україні,
Де річки, озера сині.
Маки в полі червоніють,
І волошки ген синіють.
Всі сади такі плодючі,
А городи всі родючі.
-
Я тримаю у руці
Кольорові олівці.
Хочу я намалювати
Кримські гори і Карпати.
Степ і пагорби Дніпрові,
І озера, і діброви,
І веселку, і калину,
Чорне море і Дунай –
Все це наша Україна,
Наш чудовий рідний край!
-
Колосяться колосочки,
Зеленяться всі листочки,
І квітують квіточки,
І сміються діточки.
Тільки тут таке буває,
Тільки тут музики грають.
Тут краса все звеселяє,
Сонце й те усім моргає.
І вода тут найсмачніша,
І трава найзеленіша.
І поля тут найжовтіші.
Небеса – найголубіші!
Ось така наша країна,
Найгарніша Україна.
В неї пісня солов’їна,
В неї вірність лебедина.
-
Бачу, що всі ви любите свій рідний край – Україну, адже так гарно про нього розказали словами віршів. Давайте розглянемо виставку ваших малюнків про Батьківщину. Ви створили справжні шедеври! Ви – справжні таланти, майбутні зірки і гордість нашої країни.
-
VI. Творче завдання.
-
Давайте разом створимо віночок для нашої України. Перед вами лежать заготовки квітів – символів України. Розфарбуйте їх і «сплетемо» віночок, щоб наша рідна земля стала ще кращою.
VI. Підсумок уроку.
-
Наш урок наближається до завершення. І оскільки у нас сьогодні свято, то яке свято без торту? Я теж вам підготувала торт, але не справжній, а з сюрпризом. І хочу вас ним пригостити. Підійдіть і кожен візьміть по шматочку.
-
Бажаю вам, діти, зростати, старанно вчитись, і своєю працею прославити Україну на весь світ.