Урок з предмету «Я досліджую світ» у 2 класі
Тема: Як розмножуються рослини?
Мета:
формування предметних компетентностей: поглибити знання учнів про будову рослини; ознайомити зі способами розмноження рослин на прикладі кімнатних рослин; розвивати кмітливість,спостережливість, увагу, вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки; виховувати самостійність, інтерес до життя рослин.
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати здатність визначати з допомогою вчителя найістотніші ознаки у виконуваній роботі, установлювати взаємозв’язок між причиною і наслідком;
загальнокультурної: учити дотримувати норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлювати свою думку;
громадянської: удосконалювати вміння висловлювати і пояснювати власну точку зору.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: картки, малюнки із зображенням рослин, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Однорічні - багаторічні»
(вчитель називає рослини, діти повинні визначити до якої групи вони належать)
Картопля, буряк, морква, цибуля, пролісок, соняшник, конвалії, ліщина, каштан, береза, огірок, горох і т.д
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-Роздивіться малюнок на с.50 і скажіть яку будову мають квіткові рослини? Які органи волошки забув намалювати художник?
- Відгадайте загадку: «Одне кинеш - цілу жменю візьмеш» (Зерно).
- Сойка Синьокрила поцікавилася: «Що таке живець? Як розмножуються рослини живцями?»
- Живець – це відрізана від рослини частина стебла або листка, яка має здатність укорінюватися. Живці бувають стебловими і листковими.
- Розгляньте малюнки на с. 51 та дізнайтеся, як розмножуються пеларгонія і сансев’єра.
Поміркуйте: чому сансев’єру називають «щучим хвостом», а пеларгонію – калачиком?
Вікторина (відгадайте рослину, назвіть способи її розмноження)
Гра «Підкресли потрібне».
V. Узагальнення і систематизація знань.
5. Загадки
(відгадайте загадки і визначте як розмножуються ці рослини)
6. Гра «Угадай казку»
- Згадайте казки, у яких ви зустрічалися з рослинами. Назвіть ці рослини.
Назвіть способи розмноження. Які вони за тривалістю життя?
«Принцеса на горошині» - (біб); «Ріпка» -( ріпа); «Горбоконик» - (зерно);
«Попелюшка» - (гарбуз); «Пригоди Чиполліно» - (помідор, вишня).
V. Підсумок уроку.
- Що ви нового дізналися на уроці?
- Як розмножуються рослини?
- Що було вам найцікавіше?
- Чи задоволені ви уроком?