Тема: Закріплення вивчення звуків [р] [р], букви «ер».
Мета: закріпити знання учнів про звук [р] [р], букву«ер», формувати в учнів аудіативні, орфоепічні уміння, навички читання та звуко-буквеного аналізу слів;
розвивати фонематичний слух, мовлення , словниковий запас школярів;
виховувати любов до тварин, ввічливість, інтерес до вивчення наук
Тип уроку: урок – космічна подорож.
Обладнання: таблиці, індивідуальні картки, слайди., фонограми, малюнки ракети, фішки.
Хід уроку:
Всі почули ви дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку приготувався.
То ж ми гостей привітаємо
Доброго дня їм побажаєм
2.Повідомлення теми і мети урок
2.1 Повторення девізу уроку
- Дітки, сьогодні м вирушимо з вами в дуже незвичайну і цікаву подорож. Куди саме ви дізнаєтесь пізніше , а зараз пригадайте девіз під яким ми працюємо на уроках читання.(слайд №1)
2.2 Загадка(слайд №2)
- Ну що цікаво дізнатись куди ми помандруємо? Для цього потрібно відгадати загадку.
Диво-птиця, хвіст горить,
До зірок вона летить(ракета)
- Знаючи, що вирушимо в подорож на ракеті , як ви думаєте куди ми будемо летіти?
- Правильно ми полетимо в космос до Сонечка. Я впевнена вам сподобається хоча на шляху нашої подорожі нам потрібно буде подолати багато перешкод, виконати різні цікаві завдання.
2.3.Очікування(слайд №3)
- Подивіться на Сонечка; до якого ви б хотіли полетіти?
- Як ви думаєте, що потрібно робити вам на уроці, щоб Сонечко усміхалось?
-А який настій ви хочете мати під час уроку.
2.4.Артикуляційна хвилинка
- Отже, закриваємо очі уявляємо себе в ракеті і вирушаємо у подорож.
- Як ракета гудить?
Гурррр-гурррр-гурррр.
Др-др-др.
Вж-ж-ж-ж-ж.
- Придивіться, а на, що схожа наша ракета? А які звуки позначає буква?Які ці звуки можуть бути? (слайд №4)
3.1 Заучування скоромовки, чистомовки.
- Отже, перша планета на яку ми потрапили «Промовлянка». Щоб її продовжити подорож потрібно навчитись промовляти скоромовки та чистомовки.
- Читаємо разом склади – початки кожного рядка, і придумуємо кінцівку.
- Прослухайте скоромовку.
- Які звуки ви чуєте найчастіше?
- Хто може повторити скоромовку?
- А хто може швидше?
(слайд №5)
(слайд №6)
3.2Добір зіставлення звукових схем зі словами — назвами намальованих предметів.
- Молодці мандруємо далі і потрапляємо на планету «Переплутанка» на якій все переплутують і завдання виконують не правильно. А ви допоможете її мешканцям ?
(слайд №7)
- Що ви бачите на малюнках?
- Що бачите поруч?
- Яка схема підійде до першого слова?
3.3 Гра «Знайди зайве»
- Роздивіться малюнки.
- Який малюнок зайвий в ряду і чому?
(слайд №8)
3.4. Вдосконалення навичок читання
- Наступна зупинка на планеті «Читацькій». Але, щоб на неї потрапити потрібно любити читати.
-А хто з вас любить читати?
- Давайте 1 ряд буде мовчки читати розповідь, а всі інші будуть читати стовпчики слів.
- Прочитайте лише односкладові слова.
- Прочитайте двоскладові слова.
- Прочитайте трискладові слова.
- Пригадайте, що почалося в лісі?
- Хто танцював на святі?
- А хто ще був на святі?
- Як ви думаєте чому їжачок не танцював?
3.4.1.Вибіркове читання
- Прочитайте якими словами запросило жабеня мишку на танець?
- Прочитайте, що про їжака сказала мишка.
- Прочитайте перше речення.
3.5.Робота в парах
4.Фізхвилинка (слайд №9)
Розбудило сонечко нас з тобою,( потягнутись)
Повело нас Сонечко за собою.(крокують на місці)
Хлопчики й дівчатка я і ти (показують на дітей)
Робимо зарядку раз, два , три.(нахили тулуба)
Раз, два , три, раз, два , три.(крокують на місці)
Робимо зарядку раз, два , три.(крутять тазом)
Ручками до сонечка потягнулись,(потягнутись)
Весело всі Сонечку усміхнулись.(усміхаються один-одному)
Плещемо в долоні я і ти.(плескають в долоні)
Прокидайтесь соні раз, два, три.(руки підняти, розвести в сторони)
Раз, два , три, раз, два , три. .(руки підняти, розвести в сторони)
Прокидайтесь соні раз, два , три. (крокують на місці)
Повернулись вліво, потім вправо,(повороти)
Хто ще так несміливо робить вправи.(руки до плечей-догори)
Більш не позіхаємо я і ти, (показують на дітей)
Весело стрибаємо раз, два, три.(стрибають на місці)
5.5. Гра «Запам’ятай слова»
Як ви думаєте, чому вона так називається?
(слайд №10)
5.6 Гра « Яке слово приховано?»
- Наступна планета «Сором’язлива», на ній всі дуже сором’язливі навіть слова. --Дивіться як вони засоромились, що аж прикрились від вас. Ваше завдання впізнати слова і прочитати. (слайд №11)
6. Робота з Букварем
6.1Читання.Слухання- розуміння казки.
- Впоравшись з усіма завданнями ми потрапляємо на «Казкову» планету.
- Діти, а ви любите казки?
- А що таке казка?
- Які казки бувають?
- Давайте почитаємо слова і подумаємо про , що ця казка?
- Отже, уважно слухайте і запамятайте хто герої казки.
6.2 Бесіда за змістом казки
- Хто знайшов у дуплі скриньку?
- Що це за музична скринька була?
- Подивіть на малюнок і розгадайте ребус (слайд №12)
- Чому скринька названа чудовою?
- Хто герої розповіді?
6.3 Бесіда за малюнком.
- Роздивіться малюнок. Що роблять звірята?
-Кого на малюнку не вистачає?
-Як ви вважаєте, чому лисичка не ласує медом?
7. Підсумок уроку.
-Отже закінчується наша подорож і потрібно повертатись до класу. Але назад ми полетим вже на різних ракетах. Кожен на такій яку заслужив за роботу на уроці.
- З яким настроєм ви повернулись в клас? Чому?
(слайд №13)
Горішньошерівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів
Закріплення вивчення звуків [р] [р'],
букви «ер».
(Конспект уроку навчання грамоти за Букварем
авторів Захарійчук М. Д., Науменко В. О.)
Підготувала і провела:
вчитель початкових класів
Горішньошерівецької ЗОШ
І-ІІІ ступенів
Козлова Інеса Романівна
2012