Урок навчання грамоти "Закріплення звукового значення букви Ч “ЧЕ”.Опрацювання тексту“Наш веселий клас”"

Про матеріал
ознайомити учнів з новою буквою Ч(“Че”),формувати навичку правильного і виразного читання слів і текстів з новою буквою, удосконалювати вміння робити звуко- буквений аналіз, вправляти учнів в читанні скоромовки в необхідному темпі;
Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукового значення букви Ч “ЧЕ”.Опрацювання тексту“Наш веселий клас”.

Мета: ознайомити учнів з новою буквою Ч(“Че”),формувати навичку правильного і виразного читання

слів і текстів з новою буквою, удосконалювати вміння робити звуко-

буквений аналіз, вправляти учнів в читанні скоромовки в необхідному

темпі; розвивати фонематичний слух, увагу, мислення, зв’язне

мовлення, збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до

уроків читання, шанобливе ставлення до праці акторів, тварин.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.(слайд1)

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

- Діти, хто з вас готовий так працювати на уроці? (Діти піднімають руки.)

Тож гаразд, часу не гаймо,

І урок вже починаймо.

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем:

Швидко! Дружно! Вміло!

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву Ч (ЧЕ).Закріпимо наші знання і подружимося з одним веселим, допитливим і незвичайним казковим героєм. Як ви гадаєте, діти, про кого йде мова?

Я вам зараз трошки підкажу…

Дуже дивна ця тваринка,

Полюбляє мандаринки.

Невеличкий він на зріст,

І маленький має хвіст.

Вушка – круглі і великі,

Він – такий скромняжка!

Добрий, чуйний, дуже милий.

Хто це? …. (Чебурашка)

Дітки, привітаємося з Чебурашкою(слайд 2)

Малята, Чебурашка дуже проситься до школи, адже він не вміє писати і читати. Візьмемо його до себе? Але, спершу ми навчимо його читати. І сьогодні ми будемо закріплювати букву Ч (ЧЕ), яку ви вже вивчали на попередньому уроці.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

1. Повторення вивченого

1) Бліц-опитування (Слайд 3)

Для початку, давайте пригадаємо з вами і доповнимо речення.

- Мова складається з …….(речень)

- Речення складаються зі …….(слів)

- Слова складаються зі (звуків)

- Звуки бувають ……………….(голосні та приголосні)

- Скільки голосних звуків?(7)

- Чому їх називають голосними? Давайте проспіваємо їх.

2. Артикуляційна хвилинка

- Яку букву ми вивчили на минулому уроці?(ЧЕ)

- А зараз ми промовимо чистомовку, щоб потренувати наші язички.

(Слайд 4)

1).ЧИ ТО ЛИС, ЧИ ТО ЛІС,

ЧИ ТО КИНЬ, ЧИ ТО КІНЬ?

ЧИ ТО КИТ, ЧИ ТО КІТ-

ЗВУКИ ПЛУТАТИ НЕ СЛІД!

2).Че-че-че,

Че-че-че –

Бабуся калачі пече.

Ча-ча-ча,

Ча-ча-ча –

Дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі,

Чі-чі-чі –

Їж, будь ласка, калачі.

3).Чечір-вечір, чечір-вечір.

Хтось воркує біля печі.

Чорні лапи, вуса, ротик,

Чечір-вечір, чорний котик.

3. Логічна вправа

Дітки, давайте подивимося на малюнки і розповімо Чебурашці, які слова починаються на літеру Ч. А тепер скажемо, скільки складів у кожному слові.(Слайд 4 )

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

1. Вправа для розвитку швидкості читання.

1)Діти, Чебурашка натрапив на якісь дивні слова. Давайте подивимося, і скажемо, Чим цікаві ці слова та речення? ( Вони читаються однаково зліва-направо і справа-наліво.)(Слайд 5)

ДІД ЗАРАЗ

Я НЕСУ ГУСЕНЯ ШАЛАШ

ОКО Я НЕСУ ГУСЕНЯ

ПИЛИП КІТ УТІК

КОМОК АЛЛА

- Чим цікаві ці слова та речення? ( Вони читаються однаково зліва-направо і справа-наліво.)

2.Відгадування загадок.(слайд 6)

2). Друзі, а тепер давайте розгадаємо загадки.

Зелений, чорний,

І в пакетах.

Є на вагу, і є в брикетах.

Нас швидше, друже, виручай:

Що вранці п’єш з лимоном?...

Заховалась у хатинку,

Що несе на своїй спинці,

Вміє повзати, плисти…

Чи впізнали її ви? ……..

3. Дихальна вправа “Кульбабка”. (Слайд 7)та Релаксація (звуки природи на лузі).

А тепер трошки відпочинемо. Виконаємо дихальну вправу «Кульбабка». Уявіть, що ми на лузі, а перед нами багато кульбабок з парашутиками. Візьміть одну кульбабку. За моїм сигналом дмухнемо на неї ніжно-ніжно, щоб парашутики розлетілися. Приготувались і дмухнули. (Діти дмухають.)

Але ще не всі парашутики відірвалися від кульбабки. Дмухніть сильніше, щоб здути їх. (Діти дмухають сильніше.)

4. Знайди слова.

Діти, наш Чебурашка схоже зовсім розгубився, побачивши таку купу слів. Давайте допоможемо йому знайти слова в цій таблиці.(слайд 8-9).

5.Фізкультхвилинка. (Слайд 10)

А тепер перепочинемо трішки і зробимо фізкультхвилинку.

V. Робота з підручником.(слайд 11)

Діти, наш Чебурашка дуже зрадів, що сьогодні отримав багато нових знань. Він пропонує запросити до нас ще своїх друзів-звірят: лисичку, зайчика та котика.

1.Читання тексту “Наш веселий перший” клас і розігрування його в ролях. (З використанням ляльок: зайчик, лисичка, котик)(Слайд 12).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

1.Систематизація знань та підсумок уроку.

 Куди запросили діти звіряток?

 Кого малята запросили в перший клас?

2.Вправа «Мікрофон»

“Сьогодні на уроці я дізнався (дізналася)…”

“На уроці я навчився (навчилася)…”

“Тепер я знаю, що…”

“Мені сподобалось…”(слайд 13).

 

docx
Додано
30 січня 2021
Переглядів
392
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку