Математика 2 клас.
Тема: Нумерація в межах 10.
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про числа 1 – 10; розширювати вміння співвідносити кількість елементів предметної сукупності, числа і цифри;
розвивати логічне мислення шляхом формування розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення;
виховувати інтерес до навчання, уважність, спостережливість.
Обладнання: Гра «Сонечко-жучок», Гра «Геометрична мозаїка», роздатковий матеріал.
Тип уроку: систематизація та узагальнення знань, умінь та навичок
Цільова аудиторія: учні 2 класу з легкою розумовою відсталістю.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап.
1.1. Організаційна підготовка учнів до праці
Увага, друзі!
Ось пролунав дзвінок.
Сідайте всі зручніше –
Почнем скоріш урок.
1.2. Психологічна підготовка учнів до уроку
Гра «Сонечко-жучок»
Що за жучок це – яскравий, моторний,
Спинка червона у крапочку чорну,
Сам симпатичний, хоча и маленький,
Гарний на вроду він та веселенький?
(Сонечко)
(Вчитель дає дітям картку із зображенням сонечка-жучка (на одній половині спинки зображене число від 1 до 10), набір чорних кружечків.)
ІІ. Основний етап.
Дітям пропонується викласти малюнки за поданою схемою, використовуючи набір геометричних фігур. З урахуванням індивідуальних особливостей дітей запропонуйте метод накладання на схему, викласти поряд зі схемою або по пам’яті.
Проведіть стрілочку до числа більшого ніж попереднє.
Фіз.хвилинка
Для розминки зробим всі,
Гарну вправу «ножиці».
Щоб зв'язок півкульок мати,
Треба ручками махати.
«Ножиці» - перехресні рухи руками перед собою, міняючи праву і ліву руки.
Тато наш завжди поважний,
Вправу робить він уважно.
Вправа ця «Наполеон»,
Задає йому цей тон.
«Поза Наполеона» - обхватити себе руками, міняючи то праву, то ліву руки у верхньому і нижньому положенні.
Щоб емоції владнати,
Маму будемо навчати.
Треба взяти вушко й ніс,
Плесніть всі в долоні – please!
«Ніс - вухо - плеснути в долоні» - права рука торкається носа, ліва - правого вуха, плеснути в долоні, потім поміняти руки
5 клітинок вправо, 1 вниз, 3 вліво, 1 вниз,
4 вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 1 вліво,
2 вниз, 3 вліво, 1 верх, 2 вправо, 1 верх,
3 вліво, 2 вниз, 3 вліво, 1 верх, 2 вправо,
3 верх, 1 вниз, 2 верх.
Скільки кожного виду птахів на малюнку? Порахуйте і напишіть цифру.
Розфарбуйте стільки предметів в кожному ряді, скільки позначено цифрою.
ІІІ. Заключний етап.