Урок інформатики
для учнів 4-го класу
підготувала учитель
КЗ «Пасічанська гімназія»
Вистроп Тетяна Василівна
Тема. Обережно, інформація!
Мета: дати уявлення учням про небезпечність інформації; вчити розрізняти хибну інформацію від істинної та перевіряти інформацію; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з інформацією та вміння працювати в Інтернеті; формувати вихованість у спілкуванні та культуру поведінки в Інтернеті.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, телефони.
Хід уроку
Інформація — це… |
дані про оточення, необхідні для розв’язання проблеми |
Інформацію передають… |
за допомогою повідомлень
|
Інформація сприймається людиною… |
через органи чуття
|
Текстова інформація… |
відображається у вигляді текстів
|
Графічна інформація — це… |
картинки, рисунки, графіки, діаграм, схеми тощо |
Звукова інформація — це… |
усне мовлення, музичні композиції, мелодії, шумові ефекти |
Умовні жести та сигнали — це… |
міміка, сигнали регулювальника на перехресті
|
Комбінована, або мультимедійна |
інформація, що утворюється як комбінація різних видів інформації |
Учні отримують картки з інформацією, яку мають перевірити на достовірність.
Картка 1. Тарас Григорович Шевченко – видатний український байкар. Народився у сім'ї пана. У 1840 р. світ побачила книжка оповідань Шевченка «Кобзар». Одним із найвідоміших його творів є поезія «Пісня». Чи є кращі між квітками Та над веснянії? |
Картка 2. У 2016 році на конкурсі Євробачення перемогу здобула українська співачка Джамала. Її хіт «Дикі танці» став найкращим. |
Картка 3. Шановний абонент! Ваш акант заблоковано! Щоб розблокувати його напишіть на нашу електронну адресу наступні дані: Номер телефону. Паспортні дані. Повну адресу. Дату та місце народження. |
Учитель ділить клас на 3 групи. Кожна група отримує пазли. Складіть зображення.
1. Вправа «Вірю – не вірю».