Урок "Одержання зображень за допомогою дзеркал. Застосування дзеркал"

Про матеріал
На уроці представлені матеріали з презентаціями до них. З'ясовані особливості відбивання світлових променів від дзеркальних поверхонь з використанням комп'ютерної технології побудови ходу променів. Урок побудований таким чином, щоб учні самостійно складали характеристику зображень, які отримуються за допомогою дзеркал. Розкрито практичну значимість дзеркал у житті через виступ учнів з міні-проектами з даної теми
Перегляд файлу

1

 

 

УРОК ФІЗИКИ  11 КЛАС

 

Тема уроку:   Одержання зображень за допомогою дзеркал.

                       Застосування дзеркал

 

Мета уроку:    З'ясувати особливості відбивання світлових променів  від   

                         дзеркальних поверхонь.

                         Навчитися характеризувати зображення які отримують за  

                         допомогою дзеркал.

                         Розкрити практичну значимість дзеркал у нашому житті

 

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: мультимедійні презентації до теми уроку; фізика: підручник для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл.: (академічний рівень, профільний рівень) / Т. М. Засєкіна, Д. О. Засєкін. – Харків: Сиция, 2011. – 336 с.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

  Вітання вчителя з учнями, виявлення відсутніх, проведення відповідних записів у      

  класному журналі

 

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

                   Повторення основних термінів та визначень необхідних на сьогоднішньому      

                   уроці:

  1. Що ми називаємо точковим джерелом світла?
  2. Що таке світловий промінь?
  3. Про що говорить закон прямолінійного поширення світла?
  4. Коли світловий промінь відбивається?
  5. Сформулюйте закони відбивання світла?
  6. Від якої поверхні найкраще відбивається світло?
  7. Що таке дзеркало?
  8. Які види дзеркал ви знаєте?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Повідомлення учням теми та мети уроку (слайд 1,2 -  Додаток 1).

Розпочнемо з того, наскільки важливі дзеркала в нашому житті (представлення учнями міні-проектів – Додатки 2-6).

  • Що таке плоске дзеркало? (слайд 3 -  Додаток 1).
  • За якими основними критеріями характеризується зображення у дзеркалі? (учні дають відповіді на поставлені запитання).

 

 

Побудова зображень у плоскому дзеркалі:

  1. Зображення точки у дзеркалі (слайд 4 – Додаток 1).
  2. Зображення предмета у плоскому дзеркалі (слайд 5 – Додаток 1).

(Послідовність побудови зображень здійснюють самі учні, коментуючи хід основних світлових променів, і характеризують зображення предмета у плоскому дзеркалі (слайд 6 -  Додаток 1).

  • Що таке сферичне дзеркало? (слайд 7 -  Додаток 1).
  • Охарактеризуйте основні поняття сферичного дзеркала? (слайд 8 -  Додаток 1).
  • Які промені найзручніше використати для побудови зображень у сферичному дзеркалі (слайд 9 -  Додаток 1).

Побудова зображень у сферичному дзеркалі:

  1. Зображення предмета у сферичному (угнутому) дзеркалі (предмет розміщений за оптичним центром), (слайд 10 -  Додаток 1).

Характеристика зображення (слайд 11 -  Додаток 1).

 

  1. Зображення предмета у сферичному (угнутому) дзеркалі (предмет розміщений між оптичним центром), (слайд 12 -  Додаток 1).

Характеристика зображення (слайд 13 -  Додаток 1).

 

  1. Зображення предмета у сферичному (угнутому) дзеркалі (предмет розміщений між фокусом і дзеркалом), (слайд 14 -  Додаток 1).

Характеристика зображення (слайд 15 -  Додаток 1).

 

  1. Зображення предмета у сферичному (угнутому) дзеркалі (предмет розміщений у фокусі), (слайд 16 -  Додаток 1).

Характеристика зображення (слайд 17 -  Додаток 1).

 

  1. Зображення предмета у сферичному (опуклому) дзеркалі та його характеристика (слайд 18 -  Додаток 1).

 

ІV. Закріплення нових знань і вмінь

       Розв’язування задач №1 та №2 учнями біля дошки, (слайди 19-20 -  Додаток 1).

 

V. Домашнє завдання

     Опрацювати п.3. § 59 ст. 226-229 (слайд 21 -  Додаток 1).

     Розв'язати задачі: № 3, 4 (слайди 22-23 -  Додаток 1).

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 11 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика (академічний рівень, профільний рівень) 11 клас (Засєкіна Т.М., Засєкін Д.О.)
До уроку
Розділ 5. Хвильова та геометрична оптика
Додано
12 березня 2020
Переглядів
1117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку