Тема: Опрацювання мультимедійних даних. Створення відеоролику.
Мета:
-
узагальнити й систематизувати знання, удосконалити вміння та навички роботи в редакторі Movavi Video Editor Plus 21.0.0, продовжити формувати вміння організовувати себе;
-
сприяти розвитку вміння використовувати здобуті знання на практиці, вміння порівнювати, узагальнювати та виділяти головне, розвивати навички професійного створення фото та відео; формувати в учнів загально навчальні вміння: культуру мовлення, чіткість і точність думки, критичність мислення, здатність відчувати красу ідеї, методу розв'язання задачі або проблеми; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, розумову активність, пізнавальний інтерес;
-
сприяти формуванню бажання здобувати нові знання, виховувати інформаційно-цифрову компетентність та культуру, формувати зацікавленість до предмету, спонукати до саморозвитку.
Тип уроку: Урок застосування знань, умінь і навичок.
Структура уроку:
-
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП (1 хв.)
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ (1 хв.)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ УЧІННЯ ШКОЛЯРІВ (6 хв.)
-
Розповідь вчителя (3 хв)
-
Перевірка знань учнів. Вправа «Глобус» (3 хв)
ІV. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ «СТВОРЕННЯ ВІДЕОКЛІПУ» (33 хв.)
-
Робота з QR кодом (платформа LearningApps.org) (3 хв.)
-
Інструктаж з правил техніки безпеки (1 хв.)
-
Інструктивна карта (1 хв.)
-
Демонстрація зразка роботи вчителем (1 хв.)
-
Практична робота за комп’ютерами (25 хв.)
-
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (1 хв.)
-
Демонстрація учнями виконаних робіт (2 хв.)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (3 хв.)
1. Бесіда з учнями (1 хв.)
2. Вправа «Плюс – мінус – цікаво» (2 хв.)
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (1 хв.)
Хід уроку:
-
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
-
Доброго дня, діти!
-
У нас на уроці присутні гості, давайте привітаємося з ними.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
-
Тема нашого сьогоднішнього уроку «Опрацювання мультимедійних даних. Створення відеоролику».
-
Сьогодні ми маємо повторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал з теми «Мультимедіа», узагальнити його і систематизувати, а також визначити рівень засвоєння вами знань і вмінь з поданої теми. Мета нашої роботи закріпити знання та навички по створюванню відеокліпів, створити фільм «Цікава подорож».
ІІІ. МОТИВАЦІЯ УЧІННЯ ШКОЛЯРІВ
1. Розповідь вчителя
-
Діти, чи любите ви подорожувати?
-
Подорожі – це надзвичайно цікавий та захоплюючий спосіб знайомства зі світом, що навколо. Далекі краї зазвичай приваблюють таємницями природи, незнайомими містами та різноманітними музеями, скарбницями історичних пам’яток. Мандри надають чудову можливість отримати досвід спілкування з іншими людьми, дізнатися про культуру та традиції інших народів.
-
Проте не завжди існує реальна можливість подорожувати. Окрім того, навіть цілого життя не достатньо, щоб побувати в кожному куточку нашої планети. Та завдяки сучасним технологіям ми маємо можливість бачити світ разом із ведучими телепередач або самостійно подорожувати уявними маршрутами за допомого Інтернету.
-
Яка відмінність між реальною та уявною подорожжю?
-
Ми з вами вже знаємо і вміємо працювати з програмним забезпеченням для опрацювання об’єктів мультимедіа, додавати відео ефекти, налаштовувати часові параметрів аудіо- та відеоряду.
-
Сьогодні я пропоную вам здійснити віртуальну подорож до найпопулярніших країн світу, які відвідує велика кількість туристів.
2. Перевірка знань учнів. Вправа «Глобус»
-
Але, щоб потрапити на борт літака нам потрібно продемонструвати набуті знання з теми.
-
Зробимо це з допомогою глобусу. На ньому ви бачите прапорці з запитаннями.
-
Та не лякайтесь, якщо підзабули якийсь термін, вам допоможе хмара слів, що розміщена на дошці.
-
Мультимедіа (це програмний продукт, що містить колекції зображень, текстів і даних, які супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими візуальними ефектами, оснащений інтерактивним інтерфейсом з елементами керування);
-
Програма Movavi Video Editor (програма для створення, редагування і монтажу відеороликів або відеофільмів);
-
Кліп (файл, який може бути відкритий і використаний в програмі Movavi Video Editor);
-
Мультимедійний програвач (програма, призначена відтворювати файли мультимедіа);
-
Кодек (програма, що перетворює дані для їх подальшого використання);
-
Кадр (статичні зображення, що з’єднуються послідовно і утворюють відео);
-
Розкадровка (послідовність кліпів);
-
Проект (документ програми Movavi Video Editor, який має розширення mswmm);
-
Перехід (заміна одного кліпа іншим);
-
Фільм (готовий проект, що зберігався за допомогою майстра збереження фільмів);
-
Титри (текст, що виводиться у фільмі);
-
Частота кадрів (кількість кадрів в 1 сек під час показу відео);
-
Монтаж (процес створення кліпа шляхом додавання або видалення файлів).
-
Молодці! В теоретичному матеріалі добре орієнтуєтеся!
-
На попередньому уроці вам було запропоновано об’єднатись у пари для виконання завдань на сьогоднішньому уроці, а також підібрати матеріал про країну світу, яка вас зацікавила. Ці матеріали ви надіслали мені і вони вже розміщені на робочих столах комп’ютерів.
-
Тож, якщо ви готові, займіть свої місця та пристебніть ремені безпеки! Вирушаємо в подорож!
ІV. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ «СТВОРЕННЯ ВІДЕОКЛІПУ»
1. Робота з QR кодом (платформа LearningApps.org)
-
У вас на столах ви бачите є листочки із QR кодом. За допомогою цього завдання ми з вами пригадаємо порядок створення відео в відео редакторі Movavi Video Editor.
-
В цьому завданні вам треба встановити правильний порядок виконання практичної роботи. (посилання на завдання https://learningapps.org/watch?v=pumzknnk521)
2. Інструктаж з правил техніки безпеки
-
Перед початком роботи нагадую вам про дотримання правил безпечної роботи з комп’ютерною технікою.
-
Інструктивна карта
-
Тож давайте покажемо всім, як ми вміємо створювати відео-файли.
-
В своє відео ви повинні включити такі питання:
-
Дайте назву вашому фільму (заголовок).
-
Додайте анімації до ваших фотографій.
-
До кожного фото додайте підписи з назвою фотографій (титри).
-
Оформіть ваш фільм: змініть колір назви та титри.
-
Останній кадр: заключні титри: оператор, автор тексту, монтаж.
-
Збережіть відеофільм.
-
Демонстрація зразка роботи вчителем
-
Пропоную вам переглянути зразок моєї роботи. Я створила відео про Україну.
-
Практична робота за комп’ютерами
-
Ви бачите біля ваших робочих місця є таблички-назви країн, про яку ви будете створювати відео.
-
Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми
-
Давайте дамо можливість вашим очам відпочити. Поверніться до мене, проведемо вправи для зняття зорової втоми.
-
Не повертаючи голови, подивитись направо і зафіксувати погляд на кілька секунд, потім подивитись вдалечінь прямо. Аналогічно виконати вправу з фіксацією наліво, угору, додолу. Повторити 4-5 разів.
-
Часто заплющувати і розплющувати очі (кліпати) протягом 20-30 секунд.
-
Демонстрація учнями виконаних робіт
-
Хто виконав і зберіг ролик, пропоную продемонструвати свою роботу. (учні представляють свій ролик, демонструють його)
-
Всі справилися з завданням. Молодці!
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Бесіда з учнями
-
Ми з вами закінчили вивчати тему «Обробка мультимедійних даних. Створення відеоролику». Скажіть, будь ласка, де ви зможете використовувати набуті знання та вміння?
Очікувані відповіді
-
унаочнення інформації, яка подається
-
для підготовки доповідей з різних навчальних предметів
-
у сфері реклами та бізнесу
-
для створення фотоальбомів або кліпів
-
для створення портфоліо
-
у проєктній діяльності
-
для оформлення результатів соц. дослідження.
2. Вправа «Плюс – мінус – цікаво»
-
Давайте підведемо підсумок нашого уроку. Пропоную вам виконати вправу «Плюс – мінус – цікаво». Ви бачите таблицю з трьома стовпчиками, в перший стовпчик запишіть, що вам сподобалося на уроці, в другу – можливо щось не сподобалося, а в третю – що для вас було цікавим.
-
Як говорить народна мудрість «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». І ми з вами побачили у створеному фільмі, яке гарні та цікаві країни існують в світі. Саме для цього і призначені файли мультимедіа, які мають не лише відео, а й звук, анімацію, титри.
«Плюс – мінус – цікаво»
|
«Плюс»
|
«Мінус»
|
«Цікаво»
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-
Творче завдання. Створити відео-проєкт «Прогулянка рідним селищем», застосувати всі набуті знання з теми «Створення відеороликів».