Урок "Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті"

Про матеріал

Даний урок відноситься до навчання, продуктом якого є власне орієнтування учня у виконавчій частині дії.

Тип і форма проведення уроку обрані з урахуванням цілей, завдань, місця уроку в розділі «Комп'ютерні мережі». На уроці здійснюється перевірка знань учнів за допомогою тест-контролю з метою використання цих знань при вирішенні вправ. Усна робота сприяє актуалізації знань, зв'язку даної теми з раніше вивченим матеріалом.
При закріпленні знань учнів використовується технологія веб-квесту, яка підвищує мотивацію учнів до вивчення дисципліни, з одного боку, і до використання комп'ютерних технологій у навчальній діяльності, з іншого.

При оцінюванні практичної роботи учнів враховуються індивідуальні досягнення дітей в ході усних відповідей на уроці, презентації звіту.



Перегляд файлу

План-конспект уроку інформатики 9 клас

Тема уроку: Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті.

Мета уроку:

Освітня:

  • сформувати знання про всесвітню мережу Інтернет, її можливості, функціонування;
  • навчитися користуватися пошуковими системами.

Розвиваюча:

  • розвивати алгоритмічне мислення учнів, розвивати світогляд;
  • організувати засвоєння способів самостійної діяльності;
  • продовжити розвиток таких пізнавальних процесів як сприйняття, увага, пам'ять.

Виховна:

  • виховувати стійкий пізнавальний інтерес до інформаційних технологій через показ практичного застосування теми;
  • прищеплювати культуру користувача мережі Інтернет;
  • виховувати в учнів прагнення до реалізації себе в суспільстві і спілкуванні.

Здоровязберігаюча:

  • дотримання санітарних норм при роботі з комп'ютером;
  •  дотримання правил техніки безпеки;
  •  оптимальне поєднання форм і методів, застосовуваних на уроці.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання:

  • екран  для проектування або інтерактивна дошка;
  • роздатковий матеріал;
  • презентація з опорним матеріалом для пояснення нового матеріалу;
  • персональні комп'ютери з можливістю виходу в Інтернет, система тестування Test W.

Епіграф уроку:  

     Те, що не ясно, слід з'ясувати.

Те, що важко творити, слід робити з

великою наполегливістю.

Конфуцій

 

План проведення уроку:

Етапи уроку

Тимчасова

реалізація

Організаційний момент

2 хв.

Перевірка знань учнів

3 хв.

Актуалізація опорних знань та стимулювання навчальної діяльності

5 хв.

Повідомлення теми, мети, завдань уроку

1 хв.

Пояснення нового матеріалу

4 хв.

Закріплення знань

20 хв.

Підведення підсумків. Оцінювання учнів.

3 хв.

Постановка домашнього завдання

2 хв.

 

ХІД УРОКУ І ЗМІСТ УРОКУ

  1. Організаційний момент.

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та знайомство з ними.

  1. Перевірка знань учнів. Test W
  2. Актуалізація опорних знань та стимулювання навчальної діяльності

Запитання:

  • -  Що таке Глобальна мережа? Комп’ютерна мережа, що охоплює великі території, до неї можуть під’єднуватися локальні мережі та окремі комп’ютери.
  • - У який спосіб комп’ютери підключають до мережі?
  • - за допомогою телефонної лінії;
  • - за допомогою мереж кабельного телебачення;
  • - доступ засобами безкабельних каналів зв’язку.
  • - Що таке модем?

Периферійний пристрій, який призначений для передачі інформації по телефонній лінії. Використовується для підключення до Інтернету.

  • Які можливості може надавати глобальна мережа Інтернет?

 

4. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

На сьогоднішньому уроці ми ще більше удосконалимо свої знання з теми «Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті».

Вашим завданням буде зробити невеличкий конспект по ходу моєї розповіді.

  1. Пояснення нового матеріалу.

Суспільство вимагає від кожної сучасної людини не лише досягнення певного рівня фахових знань, а й вміння співпрацювати, спілкуватися, користуватися різноманітною інформацією, творчо мислити та приймати рішення. Саме тому Інтернет вже сьогодні можна вважати частиною життя практично кожної людини – робочим інструментом, засобом розваг і навіть стилем мислення. То що ж таке Інтернет?

Способи пошуку інформації в Інтернеті.

Спосіб 1: Вказівка адреси сторінки

Це найшвидший спосіб пошуку, але його можна використовувати тільки в тому випадку, якщо точно відома адреса документа або сайту, де розташований документ.

Спосіб 2: Пересування по гіперпосиланням

Це найменш зручний спосіб, так як з його допомогою можна шукати документи,
тільки близькі за змістом поточного документа.

Спосіб 3: Гіперпосилання у документі

Нажати клавішу Ctrl та клацнути мишею на гіперпосилання розміщене в документі.

 

  1. Закріплення знань

Повторення правил по техніці безпеки.

Метод «Мікрофон». Згадайте ,які правила безпечної роботи в класі інформатики та за комп'ютером ви знаєте?

 

Освічена людина - та, яка знає,

де знайти те, чого вона не знає.

Георг Зіммель

Для доказу цієї гіпотези ми сьогодні з вами попрацюємо за технологією веб-квесту. Вам потрібно розділитися на групи по 2 чоловіка. Кожній групі необхідно виступити в одній із ролей:

Роль 1. Користувач мережі.

Роль 2. Консультант з програмного забезпечення.

Роль 3. Юрист.

Роль 4. Психолог.

Роль 5. Культурознавець

Всі члени команди повинні допомагати один одному. У кожній ролі є своє завдання, яке необхідно буде виконати і підготувати звіт про виконану роботу у вигляді презентації. До завдання веб-квесту додаються перелічені інтернет-ресурси, де можна отримати необхідну інформацію.

 

Пам’ятка для учасників веб-квесту

  1.           Познайомтеся з темою і проблемою квесту.
  2.           Виберіть одну із запропонованих ролей.
  3.           Познайомтеся із завданнями своєї ролі.
  4.           Вивчіть список ресурсів.
  5.           Складіть план пошуку інформації згідно своєї ролі.
  6.           Досліджуйте інформаційні ресурси згідно своєї ролі.
  7.           Оформіть звіт у вигляді мультимедійної презентації, веб-сторінки, веб-сайту, буклету чи в іншій запропонованій формі.
  8.           Познайомтеся з критеріями оцінки вашого звіту.
  9.           Обговоріть результати роботи в мікрогрупі.

10.  Підготуйтеся до захисту веб-квесту.

Роль 1. Користувач мережі

Завдання.

  1. Якими послугами мережі Інтернет ви користуєтеся?
  2. Чи можна надавати особисту інформацію на різних сайтах? До чого це може призвести?

Використовуйте для пошуку такі джерела:

http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%9E%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%96_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8_%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B6%D1%96_%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82.

Фізмат Вікіпедія.

http://www.ukrreferat.com/index.php?referat=11322

Україномовні реферати.

http://ua.textreferat.com/referat-8457.html

Реферати.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82

Вікіпедія.

Роль 2. Консультант з програмного забезпечення

Завдання.

  1. Як убезпечитися від мережевих атак?
  2. Які правила треба знати та виконувати, щоб не наражати комп’ютер на небезпеку зараження комп’ютерними вірусами.

Використовуйте для пошуку такі джерела:

http://www.onlandia.org.ua

— Портал «Онляндія — безпека дітей в Інтернеті»

http://www.chl.kiev.ua

— Правила інтернет-безпеки та інтернет етики для дітей і підлітків

http://andrey.lviv.ua/blog/zahust-vid-ddos-atak

Відомості про сайти

http://wiki.ciit.zp.ua/index.php/

  • Міжнародний день безпечного інтернету

http://ua.textreferat.com/referat-7822-1.html

Реферати

http://www.slideshare.net/Akcionerr/ss-9987343

Комп’ютерні віруси та антивірусні програми

http://bezpeka.kyivstar.ua

безпечний інтернет

Роль 3. Юрист

Завдання.

  1. Що таке інтернет-піратство?
  2. Які наслідки може призвести порушення авторських прав?

Використовуйте для пошуку такі джерела:

http://uk.wikipedia.org/wiki/

— Порушення авторського права

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/main

— Конвенція про кіберзлочинність

http://zakon.rada.gov.ua

— Про захист суспільної моралі

http://www.google.com/intl/uk/goodtoknow

— Поради щодо контролю даних в Інтернеті

Роль 4. Психолог

Завдання.

  1. Які симптоми інтернет-залежності?
  2. Що потрібно робити, щоб уникнути негативного впливу мережі на психіку людини?

Використовуйте для пошуку такі джерела:

http://www.onlandia.org.ua

— Портал «Онляндія — безпека дітей в інтернеті»

http://tsn.ua/search/Інтернет%20

всі новини про інтернет-залежність

http://it-tehnolog.com

про інтернет-залежність

http://bezpeka.kyivstar.ua

безпечний інтернет

Роль 5. Культурознавець

Завдання.

  1. Культура спілкування в мережі Інтернет.
  2. Правила мережевого етикету?

Використовуйте для пошуку такі джерела:

http://netiquette4uth.blogspot.com

про веб-спілкування

http://bukvar.su/jetika/page,2,215680-Osobennosti-obsheniya-v-Internete.html

реферати українською

http://seolife.in.ua/2011/12/pro-kulturu-spilkuvannya-ta-hamstvo-v-interneti.html

блог вебмастера

http://etyket.org.ua/merezeve.htm

етикет

Робота учасників веб-квесту над обраними завданнями з використанням ресурсів мережі Інтернет.

Релаксація

Представлення результатів роботи.

Виступ учнів з кожної групи. Представлення звіту.

7. Підведення підсумків. Оцінювання учнів.

Обговорення кожного виступу. Самооцінка та взаємооцінка результатів роботи.

8. Постановка домашнього завдання.

  Підручник: параграф

  Підготуватись до усного опитування по типовим запитанням до уроку.

  Підготуватись до практичного опитування по пошуку інформації згідно етапів уроку.

 

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку або спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, Мережа теж може бути небезпечною!

Привчайтеся не «проводити час» в Інтернеті, а активно користуватися можливостями мережі.

docx
Додано
12 листопада 2018
Переглядів
1104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку