Тема: Способи обчислення периметра прямокутника та квадрата. Розв’язування задач.
Мета: Навчальна: уточнювати поняття прямокутника і квадрата; ознайомити з характерними рисами квадрата; вчити знаходити периметр квадрата і прямокутника ; продовжити формування обчислювальних навичок; удосконалювати навички розв’язування задач;
Розвивальна: розвивати логічне мислення, математичну мову, уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;
Виховна: виховувати акуратність під час письма; працелюбність.
Обладнання: підручник з математики, геометричні фігури, картка зі смайликом, проектор
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
-
Організаційний момент
Кличе нас дзвінок до класу.
Наш урок почнем відразу.
Математику, малята,
Будем разом ми вивчати.
-
Актуалізація опорних знань
-
Хвилинка каліграфії
Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
-
10 2 20 ... 100
-
Гра «Так чи Ні!» (Якщо твердження правильне – плескаємо в долоні, якщо ні – тупаємо ніжками).
-
Зменшуване, від’ємник, різниця – це компоненти дії віднімання? (Так).
-
У чотирикутника три кути? (Ні).
-
Якщо від суми відняти один із доданків, то отримаємо другий доданок? (Так).
-
Доданок, доданок, сума – це компоненти дії додавання? (Так).
-
Щоб знайти на скільки одне число менше або більше від іншого, треба від меншого числа відняти більше? (Ні).
-
Щоб знайти периметр многокутника, потрібно додати усі його сторони? (Так).
-
Це прямий кут?(Так).
-
До 50 додати 50 буде 90? (Ні).
-
Від 100 відняти 20 буде 90? (Так).
-
Ви молодці! Усі правильно засвоїли вивчений матеріал.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
– Сьогодні ми вивчатимемо що таке квадрат та прямокутник та як знайти їх периметр, а також обчислюватимемо вирази та розв’язуватимемо задачі.
ІV. Робота над темою уроку
-
Бесіда
-
Діти, подивіться на екран.
-
Як можна назвати все це одним словом? (Фігури)
(Слайд)
(Слайд)
-
Як називаються і чим відрізняються ці дві фігури?
-
Демонстрація об’ємних геометричних фігур
-
Перегляд відео
-
Діти, подивіться відео та ви дізнаєтесь, що таке прямокутник та квадрат.
(Слайд)
-
Що нового ви дізналися про фігури?
-
Що може бути прямокутним?
-
Відео про периметр прямокутника та квадрата
-
Діти, подивіться відео та ви дізнаєтеся, що таке периметр прямокутника та квадрата.
(Слайд)
-
Що таке периметр квадрата та прямокутника?
-
Як його знайти?
-
Робота за підручником
-
Підручник с. 137 № 840
-
Діти, ви вже знаєте з відео, що периметр прямокутника можна знайти різними способами. Давайте разом прочитаємо ці способи.
(Слайд)
-
Працюємо самостійно
-
Діти, а зараз перевіримо, чи зрозуміли ви, як знаходити периметр прямокутника.
-
Виконати в зошитах № 841 с. 137
(Слайд)
-
Знаходження периметра квадрата
Підручник с. 138 № 849
-
Діти, давайте з вами прочитаємо усі способи, як знайти периметр квадрата.
(Слайд)
-
Закріплення вивченого матеріалу.
-
Діти, накресліть в зошитах квадрат зі стороною 4 см. Та обчисліть його периметр.
-
Підсумок уроку
-
Бесіда
-
Діти, що вивчали на сьогоднішньому уроці?
-
Як знайти периметр квадрата та прямокутника?
-
Рефлексія
-
Діти, в кожного з вас є картка зі смайликом. Якщо все було зрозуміло намалюйте веселий смайлик, а якщо щось не зрозуміло, то сумного!
-
Домашнє завдання
с. 137 № 842, с. 139 № 851
с. 138 вивчити правило
(Слайд)