Урок "Піднесення одночлена до степеня. Множення одночлена"

Про матеріал
Систематизувати і поглиблювати знання учнів з теми. Закріпити навички розв’язування вправ. Розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.
Перегляд файлу

Тема уроку:   Піднесення одночлена до степеня. Множення одночлена.

Мета уроку: 

Навчальна:систематизувати і поглиблювати знання учнів з теми. Закріпити  навички розв’язування вправ. Розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.

 Розвиваюча: розвивати логічне мислення учнів, память,  пізнавальну активність, мислення, увагу, обчислювальні навички.

Виховна:виховувати уважність, самостійність, інтерес до математики.


ХІД УРОКУ:

Епіграф:

                                                                                  «Нехай хтось спробує викреслити 

                                                                                    з математики степені, і він

                                                                                    побачить,що без них далеко не

                                                                                    поїдеш»

  1.       Організаційний момент

Вчитель: Доброго дня, шановні гості і дорогі діти.

Тим, хто навчає математиці,

Тим, хто вчить математику,

Тим, хто знає і любить математику,

І тим, хто ще не знає, що він любить математику

Присвячується сьогоднішній урок.

         Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер! Усі ці слова знадобляться нам для успішної роботи на уроці

У-успіх (увага, усмішка)

Р-радість (від успіху, робота, результат)

О-обдарованість (адже кожна людина обдарована, проте не кожна свій дар              розвиває, організованість, охайність)

К-колектив (ми з Вами живемо і працюємо у класному колективі, і тому мусимо один одного підтримувати і допомагати, кмітливість, команда)

   Отже, я впевнена, що на сьогоднішньому уроці нас чекає успіх і радість. І ми, працюючи у класному колективі, будемо розвивати свою обдарованість.

   Будьте уважні на уроці: думайте, запитуйте, пропонуйте. Адже ще стародавній грецький вчений Аристотель вважав, що запитання є переходом від незнання до знань. Дійсно це так, адже вони допоможуть нам розглянути вивчені теми глибше, пов’язати їх з раніше вивченим матеріалом.

От же, тема сьогоднішнього уроку: «Піднесення одночлена до степення. Множення одночлена».

  1. Повідомлення теми і мети уроку

- За якою темою ми працювали на останніх уроках?

_ Так, властивості степеня, множення одночленів.

  • Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння підносити одночлени до степеня, перемножувати одночлени.
  • - відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число та тему уроку.

  ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

        Для успішного сприйняття навчального матеріалу уро­ку перед його вивченням слід активізувати ваші знання й умін­ня щодо означення степеня з натуральним показником.

  1. Фронтальне опитування:
    1. Дайте означення степеня з натуральним показником.
    2. Сформулюйте правило множення степенів з однаковою основою.
    3. Дайте означення степеня з натуральним показником.
    4. Сформулюйте правило множення степенів з однаковою основою.
    5. Дайте означення степеня з натуральним показником.
    6. Сформулюйте правило множення степенів з однаковою основою.
    7. Дайте означення степеня з натуральним показником.
    8. Сформулюйте правило множення степенів з однаковою основою.
  2.  Усні вправи.  
  1. Прочитайте вираз, назвавши основу і показник степеня:

1) 54;               2) (6,1)9;       3) 101;

4) (-8)5;      5) 017;       6) .

  1. Піднесіть до квадрата:

1) 4;          2) -3;         3)        4) ;          5)           6) 0,9.

  1. Піднесіть до куба:

1) 3;          2) -2;         3) ;       4);        5);               6) -0,1.

  1. Визначте знак виразу, не виконуючи піднесення до степеня:

1);            2);      3) ;            4)                     

5) (-2)9                6) -210              7) (-2)10;              8) -29;  

  1. Знайдіть значення виразів (усно):
  1. 62 : 2
  2. (6 + 2)2
  3. 102 – 32
  4. 62 – (-1)3
  1. Назвіть одночлени стандартного вигляду:
    2;  5ab3b;  4; 7ахb2;  -3аха2;  2b2х;  -4аb;  а+х;  
  2. Перемножте одночлени:

2а і 3b;  2 і 2с;  -4а2 х і 3bx2 ;  -аb і (-5ab2 ) і 2b;

  1. Письмові  вправи:
    1.     №306 г; №313а; завдання на слайді.
    2.     Самостійна робота:

Вариант 1

1. Піднести до степення :

а) ( а7 )2

б) ( х6 )5

в) ( у10 )2

г) ( b7 )7

 

2. Спростити вираз:

а) а5 •( а2)3

б) ( b3 )4 •b7

в) ( х5 )2 •( х3 )4

г) ( у• у11 )2

 

3. Знайти значення виразу:

а) http://festival.1september.ru/articles/210258/Image257.gif

б) http://festival.1september.ru/articles/210258/Image259.gif

Вариант 2

1. Піднести до степення:

а) ( а6 )2

б) ( х7 )5

в) ( у8 )2

г) ( b5 )5

2. Спростити вираз:

а) а6 •( а4)2

б) ( b5 )2 •b6

в) ( х2 )5 •( х4 )3

г) ( у6 •у )3

 

3.Знайти значення виразу:

а) http://festival.1september.ru/articles/210258/Image257.gif

б) http://festival.1september.ru/articles/210258/Image260.gif

 


  1. Єскур в історію чисел. (Доповідь учнів).
  2. Фільм « Історія  виникнення чисел».
  3. Висновок. Отже, сьогодні на уроці ми повторили теоретичний матеріал щодо степеня з цілим показником і його властивостей, закріпили вміння застосовувати ці знання при розв’язуванні вправ.
  4. Підсумки уроку

  Аналіз досягнень учнів (рефлексія).

  1. Метод «Мікрофон»
    • Сьогодні я дізнався…
    • Було цікаво…
    • Було важко…
    • Я зрозумів, що…
    • Тепер я можу…
    • Я набув…
    • Я навчився…
    • У мене отрималось …
    • Я зміг…
    • Я спробую…
    • Мене здивувало…
  2. Виставлення оцінок за урок і ії коментування.

     VIII. Домашнє завдання

  1. Повторити властивості степеня з натуральним показ­ником .2. № 307; 314.

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
До уроку
Одночлени
Додано
13 листопада 2022
Переглядів
503
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку