ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Вид заняття: Комбіноване заняття, розв’язування задач
Тема: Плоска система збіжних сил
Мета:
Виховна: виховання високого рівня професійної підготовки.
Дидактична: забезпечення засвоєння студентами поняття плоскої системи збіжних сил та визначення рівнодійної системи сил геометричним методом (послідовного додавання)
Розвиваюча: навчити студентів застосовувати геометричний метод визначення рівнодійної системи сил.
Матеріально – технічне забезпечення: навчальна література.
Література: Федуліна А.І. «Теоретична механіка», с. 17-22, Портаев Л.П. «Техническая механика», с. 25-35
СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:
1. Організаційна частина заняття.
- перевірка присутніх;
- оголошення ходу, теми, мети та основних завдань заняття.
2. Актуалізація опорних знань:
- розділи механіки;
- матеріальна точка;
- абсолютно тверде тіло;
- сила, чим характеризується сила?
- система сил, її складові.
- поняття «аксіома»;
- скільки існує аксіом статики;
- визначення аксіом та наслідків з них;
- вільне та невільне тіло;
- в’язі та реакції в’язей;
- види в’язей, зображення їх реакцій.
3. Повідомлення теми, формування мети та основних завдань.
4. Мотивація навчальної діяльності. Студенти повинні знати:
- поняття плоскої системи збіжних сил;
- геометричне визначення рівнодійної плоскої системи збіжних сил.
Вміти: застосовувати метод послідовного додавання.
5. План заняття:
- поняття плоскої системи збіжних сил;
- геометричне визначення рівнодійної плоскої системи збіжних сил;
- розв’язування задач.
6. Підведення підсумків. Узагальнення матеріалу.
Питання для закріплення матеріалу:
- поняття плоскої системи збіжних сил;
- в чому полягає геометричне визначення рівнодійної плоскої системи збіжних сил;
- поняття силового багатокутника та правила паралелограма.
7. Видача домашнього завдання: конспект, Федуліна А.І. «Теоретична механіка», с. 17-22, Портаев Л.П. «Техническая механика», с. 25-35