УРОК-ПОДОРОЖ
5КЛАС
« ВСЕ У СВІТІ ПІДКОРЮЄТЬСЯ ЧИСЛАМ»
ПІФАГОР
ТЕМА: Арифметичні дії з десятковими дробами
МЕТА: Через гру закріпити вміння учнів виконувати дії з десятковими дробами(додавання, віднімання, множення, ділення), розвивати в учнів інтелектуальні та творчі здібності; виховувати дисциплінованість, відповідальність, почуття прекрасного
ХІД УРОКУ
Вступ. Всі діти полюбляють подорожувати. Сьогодні ми вирушаємо в незвичайну подорож – подорож на кораблях морями Додавання та Віднімання, океанах Множення та Ділення; бухтах Округлення та Порівняння.
Я буду гідом цієї подорожі, а капітанами екіпажів будуть учні, а всі решта учасників – моряками. Успіх нашої подорожі залежить від нас усіх. У морі можуть виникнути труднощі і перешкоди, але якщо ви будете дисциплінованими, дружніми, працьовитими, думаючими, то зможете успішно їх подолати. Бажаю щасливої подорожі та гарних успіхів!
І. ПОСАДКА НА КОРАБЕЛЬ (Естафета).
Для І команди Для ІІ команди
38,4+3,2-(10,74+3)= 49,2+1,24-(9,86+4)=
Результати записуємо на сходинки
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ.ЗВ’ЯЗОК ІЗ ЗЕМЛЕЮ (Робота в групах)
Знайти пропущені числа і результати округлити до одиниць
Для І команди : ( X * 2,1=10,5) :3 ͌
Для ІІ команди : ( X * 3,5 =14) : 4 ͌
ІІІ. ПОРТ «МАГІЧНІ ВОГНІ» ( Завдання індивідуально виконують у зошитах)
Для І команди Для ІІ команди
0,25*4= 0,25*8=
0,7*2= 0,9*2=
3,5:0,5= 4,5*0,9=
2,7:9= 2,8:4=
9,35:10= 10,47:10=
24,73*0,01= 98,37*0,01=
ІV. ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ
(Розповідь вчителя про число π. Число π – це нескінченний дріб, воно=3,1415926535897932384626433….. Дане число отримаємо, коли довжину кола поділимо на його діаметр. Найперше це число обчислив Архімед з точністю до тисячних, тому це число часом називають Архімедовим. Але це число можна і почути, якщо поставити у відповідність кожній цифрі певну ноту, то почуємо мелодію числа. Слухаємо число π).
V. ЗНОВУ ВИРУШАЄМО В МОРЕ (Округлити дане число до тисячних, до сотих, до десятих)
Для І команди Для ІІ команди
73,2958 56,3019
VІ. КАПІТАНСЬКИЙ МІСТОК. ЧИТАЄМО РАДІОГРАМУ (Записати числа в порядку зростання, якщо завдання виконано правильно, то прочитаємо очікуваний результат подорожі)
Для І команди Для ІІ команди
50,203 - А; 45,2 – Г;
9,27 - Р; 1,09 – П;
9,8 - Е; 42,5 – О;
37,8 – Г; 49,001 – А;
2,7 – П; 5,9 – Е;
11,02 – М; 10,71 – М;
6,8 – Е; 10,7 – Е;
31,5 – О. 8,3 – Р.
VІІ. БУХТА «ДОБРИХ ОЦІНОК». (Кросворд).
1.Результат дії додавання.
2. Одиниця довжини.
3.Прилад для побудови кута.
4. Знак, який відділяє цілу частину від дробової.
5. Знак дії віднімання.
|
5 |
|
||||||||||
|
|
|||||||||||
1 |
|
2 |
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
4 |
|
||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
||||||||||||
VІІІ. ПІДСУМОК ПОДОРОЖІ
ІX .ВРАЖЕННЯ:
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Тестові завдання на стор.303 (Підручник Н.А.Тарасенкова)
УРОК - ПОДОРОЖ
5КЛАС
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ З ДЕСЯТКОВИМИ ДРОБАМИ
ПОСАДКА НА КОРАБЕЛЬ
(естафета)
38,4+3,2-(10,74+3)=
49,2+1,24-(9,86+4)=
ЗВ’ЯЗОК ІЗ ЗЕМЛЕЮ
(робота в групах)
ПОРТ ”МАГІЧНІ ВОГНІ” індивідуальні завдання
І Варіант
0,25*4=
0,7*2=
3,5:0,5=
2,7:9=
9,35:10=
24,73*0,01=
ІІ Варіант
0,25*8=
0,9*2=
4,5:0,9=
2,8:4=
10,47:10=
98,37*0,01=
ХВИЛИНА ВІДПОЧИНКУ
КАПІТАНСЬКИЙ МІСТОК
(РАДІОГРАМА)
Записати числа в порядку зростання
ДЛЯ І КОМАНДИ: 6,8-Е ; 9,8-Е ; 11,02-М ; 31,5- О; 50,203- А; 2,7- П ; 9,71-Р ; 37,8-Г;
ДЛЯ ІІ КОМАНДИ: 49,001- А ; 8,3-Р; 10,7- Е; 10,71- М; 1,09- П; 42,5-О ; 5,9-Е; 45,2-Г;
1.Результат дії додавання.
2.Одиниця довжини.
3.Прилад для побудови кута.
4.Знак, який відділяє цілу частину від дробової у десятковому дробі.
5.Знак дії віднімання.
|
5 |
|
||||||||||
|
|
|||||||||||
1 |
|
2 |
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
4 |
|
||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
||||||||||||
ПІДСУМОК ПОДОРОЖІ