Мета:
Дидактична – повторення англійських назв кольорів, залучення учнів із низьким рівнем навчальних досягнень до спільної роботи; формування вміння виконувати нестандартні ігрові завдання в межах теми;
Урок-подорож у 1 класі «Назви кольорів»
Тема: Назви кольорів
Мета:
Дидактична – повторення англійських назв кольорів, залучення учнів із низьким рівнем навчальних досягнень до спільної роботи; формування вміння виконувати нестандартні ігрові завдання в межах теми;
Обладнання: роздавальний матеріал, малюнок палітри з фарбами, картки із зображенням назв кольорів, DVD-диск із мультфільмом «Шість Іванів - шість капітанів», кубики.
Тип уроку: урок-подорож.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання
Пісня «Good morning”.
T. How are you?
Ps. I’m fine, thank you.
II. Основна частина уроку
Повідомлення теми та мети уроку
То хто знайомим дітям всім,
Та ніхто не йде по ній?
Має міст аж сім шарів
Із веселих кольорів.
Сонце сяє – міст палає,
Зайде сонце – він зникає,
Що за диво – хто вгадає? (Веселка)
Демонстрація фрагмента мультфільму «Шість Іванів – шість капітанів», коли капітани вирушають на пошуки фарб.
Зупинка перша “Yellow”
На дошці прикріплено палітру. Якщо ви правильно виконуватимете всі завдання, на ній з’являться фарби.
Парна робота
У вас є малюнки. Зафарбуйте лише ті предмети, які можуть бути лише кольору yellow. Назвіть їх англійською мовою: a yellow chick, a yellow lemon, a yellow banana, yellow sunflower.
Молодці! Ви отримали першу фарбу – yellow.
(жовта фарба прикріплюється на палітру).
Зупинка друга «Orange”
Ми з вами на річці Orango.
А ось і друге завдання: в групах прочитайте назву та розфарбуйте банки з фарбами.
Правильно! Ось і друга фарба.
(оранжева фарба прикріплюється на палітру).
Нам час трохи перепочити. Давайте пограємо.
Клас ділиться на три команди. Завдання кожної команди – зібрати з кубиків назву кольору.
Ви добре впоралися. Тому зараз на палітрі з’являється нова фарба. Назвіть її англійською мовою. (green)
Пограємо ще? Тоді ставайте в коло. Я кидаю м’яч та називаю колір та предмет, а ви складаєте словосполучення. Наприклад: flower, green – a green flower.
Добре! А ось і нова фарба на палітрі. Яка? (blue)
Зупинка третя «Red”
Ми потрапили на берег Червоного моря.
Фронтальна робота
Послухайте речення і покажіть на картці назву кольору, який почуєте.
(Червона фарба прикріплюється на палітру)
Зупинка четверта “Black”
Клас поділяється на дві команди. У кожної команди віршик.
Веселкові кольори
Які кольори є у веселки?
І скільки їх разом усіх?
Червоний – то перший,
Як дзьоб у лелеки,
А другий – то помаранчевий
Сонця усміх.
Третій – то жовтий,
То колір кульбабки,
Четвертий – зелений –
Кульбабкин листок.
П’ятий – блакитний,
Немов би із казки,
Чистий-пречистий
Прозорий ставок.
Шостий і сьомий
Обидва квіткові.
Шостий –
То синіх волошок букет,
А сьомий
Ти знайдеш на підвіконні,
Фіалковий колір –
То фіолет.
Кожній команді треба написати назви кольорів, які згадуються у вірші. Перемагає та команда, яка запише більше правильних назв.
(Блакитна фарба прикріплюється на палітру).
Учитель звертає увагу учнів на те, що синя і блакитна фарба це одна назва англійською мовою.
ІІІ. Підбиття підсумків уроку
Підготувала Колісніченко К.Т.
Кириківська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Великописарівського району
Сумської області