Перший урок у 1 класі "Подорож у Країну Знань".
Мета:Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу та познайомити з символами України. Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення.
Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість.
Обладнання: Казковий персонаж «Капітошка», макет віночка, паперові квіточки, лісова галявина, картки з завданнями.
Тема: Подорож у Країну Знань.
Мета: Розкрити учням поняття слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу та познайомити з символами України. Розвивати уяву, мислення, пам'ять, увагу, мовлення.
Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість.
Обладнання: Казковий персонаж «Капітошка», макет віночка, паперові квіточки, лісова галявина, картки з завданнями.
Хід уроку
Вчителька: Доброго дня, дорогі друзі! Я дуже рада вітати всіх, хто сьогодні прийшов на наше свято.
Любі мої першокласники, ще зовсім недавно ви були дошкільнятами, ходили до дитячого садочка. А сьогодні ви стали справжніми учнями. Віднині ви - члени великої дружної шкільної родини. Перед вами відчиняються двері в чудову і неосяжну Країну Знань.
(Вчителька дзвонить маленьким дзвіночком)
Вчителька:
Нас до класу дзвоник кличе,починається урок.
Тож сідаймо всі зручніше -й робимо в казку перший крок.
Адже сьогодні у нас незвичайний урок,
До світу фантазії ми робимо крок.
І з Творчістю ми зустрічались не раз
І знову Вона завітає до нас.
Це час міркувань, наполегливий час –
Цікаві завдання чекають на вас!
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб виконати на уроці завдання, будьте старанними і слухняними.
А девіз наш такий:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
А тепер разом всі ми на дошку поглядаємо,
Краплинку відриваємо, гуртом всі починаємо!
Вчителька: Дітки, до нас на урок завітав казковий персонаж. Подивіться на дошку, хто це?
(Відповіді дітей)
Капітошка не тільки прийшов в гості, а вирішив влаштувати вам іспити. І сьогодні ви маєте виконати всі бажання на його краплинках. Ви згодні? (Відповіді дітей)
Ну що ж розпочнемо!
( Вчителька по черзі відриває кожну краплинку і читає завдання)
І краплинка - «Знайомство».
Вчителька: Давайте знайомитися. Мене звати .... А тепер я хочу ближче познайомитися з вами.
-Подивіться, будь ласка, на дошку. Як ви гадаєте, що це? (Відповіді дітей.)
- А чого, на вашу думку, на ньому не вистачає? Так, вірно, квіточок.
Квіти ніжно ви любіть
І в віночок їх вплетіть.
Візьміть квіточку, яка лежить у вас на парті, і напишіть своє ім’я.
– Вийдіть до мене, червоні маки, назвіть своє ім’я, прізвище і «вплетіть» квіточку у наш віночок.
(За допомогою вчителя діти прикріплюють квіти на дошку, заздалегідь оформлену у вигляді віночка).
– Тепер вийдіть жовті соняшники…
– Ось до нас виходять сині волошки…
– Погляньте, діти, на цей чарівний віночок. Чим квіточки схожі? Чим різняться? І дорослі, і діти зовсім як наші квіти. Подивіться один на одного, посміхніться. Чим ми схожі? Чим відрізняємось?
– Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, ми будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися. Тепер ми одна родина, один колектив. Цей віночок буде символізувати міцну дружбу нашого класу. Від сьогодні він буде з нами, щоб нагадувати про те, що наша дружба міцна й непорушна, всі ми житимемо у мирі й злагоді. Саме в цю хвилину народилася наша сім’я.
II краплинка - « Рідна школа».
Вчителька:
Дружно й швидко все вивчай
Історію школи пам’ятай!
(Діти розповідають вірші про школу)
1. Жовтіє листя на тополі,
Летять у синяві хмарки,
Відкрили двері в 7 школі,
Прийшли до школи першачки!
2: Зайшли всі дружно і сміливо,
Маленькі учні в світлий клас.
Життя цікаве та щасливе
Розпочинається для нас!
3: Не хвилюйтесь, мамо й тато,
Буду знати я багато.
Я ж бо вас не підведу,
В школу з радістю іду.
4: Вчитись будемо сумлінно
І поводитись відмінно,
Щоб батьки могли радіти,
Що такі в них гарні діти!
5. Я бажаний у школі гість—
Мені вже виповнилось шість.
Я радий, як ніколи,
Бо йду уже до школи
6.Я хвилююся, як ніколи,
Я хвилююся весь час,
Адже я прийшла до школи —
В перший раз у 1 клас.
7. Вранці я прибіг бігцем до школи,
В ній я ще не був ніколи.
А зі мною мама й тато,
Бо і в них велике свято.
8. Ми — найменші школярі.
Годі бігати в дворі!
Будемо читать, писать,
Літери й слова складать,
9. З дитсадком ми розпрощались.
В нас канікули були.
А сьогодні ми зібрались
І у перший клас прийшли.
10. Здрастуй, школо! Здрастуй рідна!
Здрастуй вчителько моя!
Дуже радісно й привітно
Йде до тебе дітвора.
11. Будем вчитися гарненько,
Бо віднині – все для нас.
Україно, рідна ненько:
Ми йдемо у перший клас!
12. Урочистими піснями
Школа повниться в цей час.
Всі співають разом з нами:
Ми йдемо у перший клас!
III краплинка « Чарівна лісова галявина».
Вчителька: А зараз капітошка запрошує вас на лісову галявину.
Діти, мешканці лісу – це учні лісової школи. Вони підготували вам загадки.
Все, що вивчив, пам’ятай,
Наші загадки розгадай!
Зайчик: Хто скликає на урок?
То гучний шкільний ...
(дзвінок)
Їжачок: Ось до класу всіх скликає Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на ... (урок).
Ведмедик: Для письма, сказати прошу,
Що потрібно взяти? (зошит)
Білочка: Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у ... ( пенал).
Сорока: Цю найпершу в школі книжку
Знає будь - який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає нам ...(Буквар).
Лисичка: В сумці зошит і буквар.
Хто до школи йде? (школяр).
IV краплинка - «Хвилинка відпочинку».
Вчителька: Зі мною ви заграйте,
Співайте. Відпочивайте!
V краплинка – «Хвилинка-цікавинка»
Вчителька: Ми продовжуємо відпочивати
У цікаву гру грати!
- Один хлопчик Микола збирався до школи і ось яке приладдя вибрав. Послухайте про нього історію.
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги,ручку,зошит, гумку.
М’яч, граблі. перо,подушку,
На обід м’яку пампушку,
Два ведмедики, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук і стріли і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту,
Трактора, машину, мило.
Вже й надворі звечоріло.
Чи все потрібно Миколі у школі?
VI краплинка - «Україна - рідний край»
Вчителька:
Пам’ятаймо, любі діти,
Що країна в нас одна.
Тож давайте пригадаємо
Чи державні символи ми знаємо!
-А як називається країна в якій ми живемо ?
(Відповіді дітей)
Україна має свою державну мову, свої державні символи.
Вчителька: - А, можливо, хтось знає, які державні символи України?
Золотий тризуб на блакитному тлі - символ влади.
(малюнок тризуба на дошці).
Тризуб вважають гербом України мабуть тому, що число три завжди вважалося числом казковим, чарівним. У багатьох казках ви знайдете розповіді про три бажання, три дороги
Національний прапор України - це синьо-жовтий прапор. Синій - це колір неба, води, миру, а жовтий - колір хліба, життя.
( малюнок прапора на дошці).
Гімн України - це головна пісня, яка виконується на всіх урочистих подіях. Слухати гімн Батьківщини потрібно стоячи.
( Малюнок гімну на дошці).
– Діти, ми живемо на своїй рідній землі, яка зветься Україна, а ми з вами – українці. Погляньте на край вашої парти і ви побачите елементи пазла, який вам потрібно скласти.
Вчителька:
Урок підходить до кінця і краплинок уже нема!
Капітошка, прощавай, лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Краплинки чарівні ти подарував,
Грою зацікавив. Про знання подбав!
Урок закінчено, малята!
При цих словах вам треба встати.
Ви гарно так відповідали, що ставлю всім 12 балів!
Підсумок уроку.