Розробка уроку з теми "Поняття комп'ютерної публікації. Види публікацій та їх шаблони. Програмні засоби для створення публікацій. Створення, збереження та відкривання публікацій. Структура публікації. Основні складові публікацій" для 9 класу. Із супроводом презентації. Ц е перший урок з даної теми. На уроці учні дізнаються про види комп'ютерних публікацій, призначення видавничих систем.
ОСНОВИ СТВОРЕННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ПУБЛІКАЦІЙ
Урок 1
Тема уроку: Поняття комп'ютерної публікації. Засоби створення публікацій. Види публікацій та їх шаблони. Структура публікації.
Мета уроку:
Хід уроку
Ми читаємо книжки, газети і журнали, розглядаємо плакати і рекламні буклети, користуємося календарями, даруємо друзям вітальні листівки. Всі ці друковані видання можна назвати одним словом «публікація» (від лат. publico — оголошувати для всіх). Як швидко і якісно підготувати публікацію самостійно?
Перегляд презентації «Види друкованої продукції».
Одним із засобів створення публікацій є видавнича система MS Publisher, призначена для підготовки поліграфічних продуктів (публікацій, брошур, рекламних листівок, каталогів, книг).
Відразу після запуску програми користувач потрапляє в обійми цілої армії послужливих Майстрів, які супроводжують його протягом всього процесу створення публікації. Процес цей в Publisher чи не повністю автоматизований. Користувачеві потрібно просто поставити програмі «дані» для роботи (вихідний текст і картинки) і вибрати потрібний тип публікації — все інше Publisher зробить сам. Потрібно лише час від часу дозволяти Майстрові перейти до наступного кроку, вибирати колірні схеми (їх Publisher пропонує більше 60-ти для кожного типу публікації) і варіанти розташування елементів у кожному документі. Можна повністю автоматизувати процес створення деяких простих публікацій: при першому запуску програма попросить вас ввести дані про себе і про фірму, падалі Publisher буде автоматично вставляти ці дані у відповідні поля публікації, надаючи вам можливість створювати ті ж візитні картки з допомогою декількох кліків мишки. Професіонали зазвичай не терплять подібного диктату з боку програми, ВЛЄ для користувача — це те що треба.
Теоретично, в Publisher можна створити і газету, і книгу, і навіть корпоративний веб-сайт. Однак поле діяльності, на якому програма виявляє себе краще за все - це так звана офісна графіка:
■рекламні ■ етикетки,
■наклейки ■оголошення
За допомогою Publisher можна скласти гарне привітання для друзів або жартівливий сертифікат, ідеально схожий на справжній. Використання Publisher дозволяє всього за кілька хвилин вирішувати завдання, для виконання яких у Word знадобляться кілька години.
Розглянемо інтерфейс програми.
Меню і панелі інструментів практично не відрізняються від тих, з якими ви працювали у інших офісних програмах. ? Як називається панель, яка містить інструменти:
Новою є панель Об'єкти, розміщена вертикально зліва, яка містить інструменти для вставки текстових блоків, зображень і таблиць.
Вікно Нова публікація дозволяє вибрати варіант публікації:
ІІІ. Формування навичок і вмінь.
Завдання 1. Створити вітальну листівку.
План створення публікації (листівки)
VI. Підсумки уроку.
V. Домашнє завдання.
Завдання. Cтворити власну візитку.