Херсонська спеціалізована І – ІІІ ступенів школа № 54 з поглибленим
вивченням іспанської та інших іноземних мов
Херсонської міської ради
Матеріали до фестивалю педагогічної майстерності з теми
«Формування когнітивної культури учнів на уроках іноземних мов через застосування технології розвитку критичного мовлення»
Урок іспанської мови в 2-Б класі з теми:
«Пори року. Погода»
Вчитель іспанської мови,
Спеціаліст ІІ категорії
Кушнаренко С.В.
2015/2016 навчальний рік
Тема: «Пори року. Погода»
Цілі:
Освітні: - вчити обмінюватись інформацією, висловлюючи свою думку, враження, ставлення щодо конкретних фактів, подій, явищ;
Практичні: - вдосконалювати навички вимови звуків [θ] і [к] та вживання літер Сс і Zz в усному та писемному мовленні;
- вчити учнів вилучати повну інформацію з прочитаного тексту;
- формувати активний словниковий запас учнів;
Розвиваючі: - розвивати навички аудіювання, вивчаючого читання, діалогічного мовлення;
- розвивати логічне мислення, пам'ять, мислення
- сприяти розвитку комунікативної, соціальної компетентності учнів;
Виховні: - виховувати любов до іспанської мови;
Обладнання: презентація PowerPoint; роздатковий матеріал, тематичні картки «Пори року. Погода», різнокольорові маркери
Схематичний план уроку
І |
Початок уроку |
хв |
|
1 |
Організаційний момент |
2 |
|
2 |
Фонетична розминка |
3 |
|
ІІ |
Основна частина уроку |
|
|
3 |
Лексична розминка |
5 |
|
4 |
Розвиток навичок ДМ |
7 |
|
5 |
Аудіювання |
8 |
|
6 |
Фізкультхвилинка |
5 |
|
7 |
Робота з текстом |
10 |
|
ІІІ |
Заключна частина уроку |
|
|
8 |
Повідомлення домашнього завдання. |
2 |
|
9 |
Підбиття підсумків |
3 |
|
Хід уроку
Етап. Мета. Прийом. |
Зміст |
Етап 1. Організація класу. Мета: оголошення теми, цілей уроку. Прийом: вступне слово вчителя.
|
¡Вuenos días, alumnos! Sentaos, por favor. Hoy en nuestra clase vamos a
|
Етап 2. Фонетична розминка. Мета: відпрацювання букв та звуків. Прийом: доповнити слова відповідними літерами.
|
Перед виконанням завдання учні повторюють правило на вживання іспанських літер Сс та Zz, а також звуків [θ] і [к]. Вчитель на дошці відкриває завдання, яке було підготовлене заздалегідь. Completad las palabras: Ha...e, mar...o, ...alor, ...oológi…o, pis…ina, o…tubre, di…iembre, esta…ión. |
Етап 3. Лексична розминка. Мета: активізація ЛО з теми. Прийом: підготувати учнів до роботи, формувати активний словниковий запас учнів. |
Ahora, alumnos, vamos a repаsar las palabras. Vuestra tareа es mirar la tarjeta y nombrarla (вчитель показує по черзі картки з теми «Погода», учні відповідають та записують свої відповіді на дошці) |
Етап 4. Розвиток навичок ДМ. Мета: розширити активний словниковий запас учнів; вчити висловлювати свою думку. Прийом: активне слухання, відповіді нa питання. |
Mirad la pantalla y contestad las preguntas:
(після кожного запитання є опора для відповіді) Слайди 3-12 |
Етап 5. Аудіювання. Мета: розвиток адитивних навичок Прийом: активне слухання, вправа на з’єднання. |
Ahora yo voy a leer el tiempo pronóstico de diferentes ciudades y vosotros vais a escucharlo y después emparejar las tarjetas con las ciudades. En Madrid ... (hace calor) En Odesa ... (hace frío, llueve) En Jersón ... (nieva, hace viento) En Kyiv ... (está nublado, hace mal tiempo) En Lviv ... ( hace buen tiempo, hace sol) |
Етап 6. Фізкультхвилинка. Мета: зняття втоми та зміна виду діяльності. Прийом: активне слухання. |
Levantaos, por favor. Ahora vamos a descansar un poco.Tenéis que escucharme muy atentamente y escenificar las frases. hace calor, hace frío, llueve, nieva, hace viento, está nublado, hace mal tiempo, hace buen tiempo, hace sol |
Етап 7. Робота з текстом. Мета: вчити учнів розуміти повний зміст тексту. Прийом: читання вголос по черзі та доповнення відповідними словами |
Перед читанням вчитель роздає учням слова з тексту, просить подивитися на них чи всі зрозумілі. Потім кожен учень отримує текст з пропусками. Завдання під час читання вставити відповідне слово і записати його на місце пропуску. Rosa La chica __________ Rosa. Ella _______ de España. Vive en _________. Rosa _______ siete años. Ella es simpática, tiene ________ azules y _________ negro. La chica va _________ escuela cinco días a la semana. Los martes y los jueves Rosa y su amiga _________ a la piscina. Hoy es ____________. Hace buen _______, _______ sol. Rosa con sus padres __________ al cine. |
Етап 8. Повідомлення домашнього завдання.
Етап 9. Підбиття підсумків |
Vuestra tarea de casa es dibujar su estación del año preferido. (сл.13) En la clase hemos hablado del tema “Estaciones del año. Tiempo”. ¿Qué os ha gustado más? Vosotros habéis trabajado muy bien, habéis estado muy atentos. Todos tienen exelentes notas. La clase está terminada. ¡Hasta pronto! |