Залежність поширення води у природі, клімату на Землі від фізичних властивостей води.
Тема уроку: Вода, склад її молекули, поширеність у природі, фізичні властивості
Мета:
Наскрізні змістовні лінії:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: відеослайди у вигляді презентацій: «Кругообіг води в природі», «Поширення води в природі», глобус, географічна карта світу, прилад для електролізу води.
Епіграф уроку: Єдиний шлях, що веде до знань, -це діяльність.
Б. Шоу
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних
знань
І. Оксиген як хімічний елемент.
ІІ. Кисень як проста речовина.
Заповніть горизонтальні рядки.
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
Перевірка відповідей учнів.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вправа «Ключове слово»
Завдання. Встановити ,що спільного для цих об’єктів:
Знайти відповідь вам може допомогти слово, утворене буквами в
одному з вертикальних стовпчиків відповідей (Очікувана відповідь
учнів: спільним для цих фізичних тіл є речовина вода. Слово у
кросворді «вода»).
Саме воду ми й будемо сьогодні вивчати.
Тема уроку: Вода, склад її молекули, поширеність у природі,
фізичні властивості води.
А щоб ви хотіли дізнатися про воду?
(вислухати думки учнів і сформулювати завдання ).
Отже, наші завдання:
між фізичними властивостями води та її поширеністю в природі.
IV. Вивчення нового матеріалу
звідси й походять вислови «Вода – чудо природи», «Вода – елексир
життя».
З давніх – давен люди розуміли, що без води не зможе існувати
жоден живий організм. Вода стала предметом обожнювання.
Однак, сила води лякала людей. Це спонукало мислителів вивчати
природу та її багатства, зокрема, воду.
Фізична властивість Зв’язок з поширеністю на Землі
Поширеність рідкої води Забезпечує існування живих
організмів
Здатність розчиняти кисень Дозволяє дихати живим
(хоча й незначна) організмам у воді
Густина льоду менша за Лід плаває на поверхні води,
густину рідкої води що дозволяє водяним
організмам жити в умовах
низьких температур
Температура кипіння досить Тому вода легко випаровується
невисока (t0=1000C) Це є причиною утворення хмар,
що впливає на формування
погоди.
----------------------------------------------------------------------------
Температура плавлення Завдяки цьому існують
(t0пл.= 00С) у межах снігопади. Сніговий покрив
температурного режиму оберігає рослини і тварини
Землі взимку.
Звичайно, бути розчинником дуже багатьох речовин.
Через це ми розрізняємо воду як прісну, морську, мінеральну та дистильовану. Як ви думаєте чим вони відрізняються? (вислухати думки учнів).
Звичайно, вона може бути забрудненою з різних причин. І, на жаль, часто з вини людини. Я хочу вам зачитати вірш – прохання однієї нашої знайомої:
Чуєте, люди?
Тульчинка –річка невеличка.
Між верболозами тече
І свої води – добророди
У річку Сільницю несе.
А в тій воді, о Боже милий,
Чого у ній лише нема?
Відходи від маслозаводу,
Каналізація, сміття…
І просить річечка тульчинців:
Бо п’єте ви ту саму воду
І те, чим травите мене.
А я не дам вам прохолоду
У літню спеку, лиш сморід.
І не поллю ваші городи,
Не буде в мені зовсім риб.
Тече, тече мала Тульчинка
Навколо міста Тульчина…
Щоб не прийшла до вас біда.
V. Закріплення та поглиблення знань
- Пропоную провести гру «Логічні ланцюжки» на тему «Про воду я знаю…» (один починає фразу, наступний повторює сказане і доповнює відповідь і так само далі).
VI. Підсумки уроку
VII. Домашнє завдання:
Опрацювати §25 (підручник П. П. Попель, Л. С. Крикля Хімія 7 клас). Виконати завдання №183 (підготувати невеликі повідомлення за вказаними темами).