Тема. Поведінка, звички та здоров'я. Корисні й шкідливі звички. Правда і кривда
Мета: поглибити уявлення дітей про корисні й шкідливі звички, про правду і кривду; вчити розпізнавати власні корисні й шкідливі звички, позбавлятися шкідливих звичок, набувати корисних; виховувати чесність.
На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».
— Що ви робите, аби позбутися шкідливих звичок?
— В яких українських казках добро перемагає зло?
Тема. Поведінка, звички та здоров’я. Корисні й шкідливі звички. Правда і кривда
Мета: поглибити уявлення дітей про корисні й шкідливі звички, про правду і кривду; вчити розпізнавати власні корисні й шкідливі звички, позбавлятися шкідливих звичок, набувати корисних; виховувати чесність.
На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».
ХІД УРОКУ
1. Вступна бесіда
Учитель. Поведінка — це спосіб життя людини, рівень її вихованості. Які позитивні риси характеру притаманні вам?
— Яких негативних рис ви хотіли би позбутися?
— Що таке звичка? (Манера поведінки, що стала постійною.)
— Які бувають звички?
— Як звички впливають на здоров’я?
2. Робота за підручником (С. 50)
Читання тексту.
— Які звички характерні для здорового способу життя?
— Назвіть такі корисні звички.
— Поміркуйте і продовжте перелік корисних звичок.
— Які шкідливі звички вам відомі?
— Чи можна позбутися таких звичок?
— Яких шкідливих звичок ви позбулися або хочете позбутися? Наведіть приклади з життя.
— Доведіть, що це шкідливі звички.
— Які шкідливі звички завдають значної шкоди здоров’ю?
— Розгляньте малюнки на с. 50. Хто з дітей має корисні звички, а хто — шкідливі? Дайте дітям корисні поради.
Робота з прислів’ям
Гірка правда краща за солодку брехню.
— Чи можна сказати, що правда — це добро, а брехня — зло? Доведіть свою думку.
— Як навчитися говорити правду?
3. Фізкультхвилинка
Гра «Півень і кури»
Встати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Розвести руки в сторони — вдих, хлопати ними по стегнах — видих. Видихаючи, казати: «Ку-ку-рі-ку, куд-ку-дах, куд-ку-дах». Повторити 3-4 рази.
4. Робота в зошиті (С. 59-60)
1) № 3. Позначте, які риси ви хотіли би в собі виправити.
Жадність
лінькуватість упертість балакучість гордість брехливість грубість дратівливість любов до солодощів
2) № 4. Позначте хрестиком, із чим ви погоджуєтесь.
Старшокласник запропонував спробувати закурити цигарку. Однокласник попросив тебе взяти телефон у чужому портфелі.
Тебе попросили нарвати букет квітів на клумбі, щоб прикрасити святковий стіл.
Бабуся попросила піднести важку сумку.
3) № 5. Утворіть прислів’я. Поясніть їх.
Не встояти злу......не робить нікому.
У лиху годину впізнаєш......добро.
Поспішай робити......проти добра.
Шляхом зла не доходять......вірну людину.
Худо тому, хто добра......до добра.
4)№ 7. Розгляньте малюнки на с. 60. Оцініть поведінку героїв казок.
Дайте поради негативним героям.
5. Підсумок уроку
— Назвіть позитивні й негативні емоції.
— Чому негативні емоції не сприяють зміцненню здоров’я?
— Що таке звичка?
— Які звички потрібно в себе виховувати?
— Які у вас є корисні звички?
— Які корисні звички набуваються легко?
— Назвіть корисні звички, яких вам слід набути. Порадьтесь вдома з батьками щодо формування у вас корисних звичок.
— Яких шкідливих звичок ви хочете позбутися? Чому?
— Що ви робите, аби позбутися шкідливих звичок?
— В яких українських казках добро перемагає зло?