Тема. Позитивний вплив загартовування на здоров’я людини. Види
загартовування.
Мета:ознайомити учнів з поняттям «загартовування»; ознайомити з
методами профілактики та засобами зміцнення здоров’я;
поглиблювати знання дітей про здоровий спосіб життя; розвивати
інтерес і бажання загартовуватися природними чинниками: повітрям,
водою, сонцем; виховувати прагнення зміцнювати своє здоров’я.
Прищеплювати навички бережливого ставлення до свого здоровя.
Обладнання: таблиця « Ознаки здоров’я», таблиця «Засоби загартування»,
малюнки, картки «Так-Ні»
План – конспект уроку
І. Організація учнів.
1. Привітання з учнями та гостями.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Виклад нового матеріалу.
1.Значення загартовування для організму людини.
2. Види загартовування.
Фізхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Колективне повторення засобів загартовування.
2. Робота в зошитах.
3. Перегляд мультфільму «Лунтик. Загартовування» (з подальшим обговоренням).
4.Дидактична гра «Так – Ні»
5. Робота над скоромовкою.
VІ. Підсумок уроку.
Хід заняття
І. Організація учнів.
1. Привітання з учнями.
Знову лунає шкільний наш дзвінок,
Кличе всіх нас на незвичний урок.
У класі сьогодні гостей є багато,
Усі ми зібралися наче на свято.
Привітайте гостей, що до нас завітали.
Діти: Добрий день!
Всім присутнім здоров’я ми зичим й добра.
А тепер до роботи приступати пора.
2.Створення позитивної мотивації. Вправа «Емоції».
─ Який у вас настрій? Подивіться один на одного. А тепер посміхніться своєму сусіду по парті і побажайте йому гарного дня.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Робота над проблемною ситуацією.
- Виріши проблемну ситуацію.
( на дошці - малюнок)
- Так, здоров’я – це найбільший скарб. Здоров’я треба шанувати і берегти.
2. Робота з прислівями.
- У вас було завдання підготувати і розказати прислів’я про здоров’я.
Діти розказують прислів’я про здоров’я.
Найбільше багатство – здоров’я.
Здоров’я - усьому голова.
Без здоров’я нема щастя.
Наше здоров’я у наших руках.
Здоров’я за гроші не купиш.
Хто день починає з зарядки, у того здоров’я в порядку.
3.Робота з таблицею « Ознаки здоров’я».
4.Створення ігрової ситуації.
(Чути стукіт в двері. Заходить Шепокляк з термометром під рукою та перев’язаною щокою).
(Шепокляк розказує, що вона захворіла. Але хоче бути здоровою. Проте не знає, що робити для цього).
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ми з вами поговоримо про загартовування, які є засоби загартовування та як правильно загартовуватися.
ІV. Виклад нового матеріалу.
1.Значення загартовування для організму людини.
На дошці вивішений плакат « Загартовування»
Загартування
2. Види загартовування.
─ Щоб загартовуватись, нам потрібні друзі. Що нам допомагатиме загартовуватися, ми дізнаємось за допомогою загадок.
Нею миємось щодня
Це основа для життя
Як нема її – біда
Звісно, діти, це … (вода).
(Вчитель показує відповідні малюнки).
─ А хто наш другий помічник, дізнаємось, коли відгадаємо другу загадку.
Самотнє вогняне око по небу походжає,
Усюди, де буває, поглядом зігріває. (Сонце)
─ Сонячні промені теж допомагають загартовувати організм.
А які ж правила загартовування сонцем? Не перегрівайтеся!
(Вчитель показує відповідні малюнки).
─ Третього помічника у загартовуванні вгадаємо теж за загадкою.
Носом ми його вдихаємо,
як побачити – не знаємо. (Повітря)
─ Є такі правила загартовування повітрям:
(Вчитель показує відповідні малюнки).
Фізхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Колективне повторення засобів загартовування.
- Давайте ж всі разом повторимо види загартування.
(Вчитель називає за малюнками засоби загартовування, а діти колективно повторюють).
Щоб здоровим бути й дужим,
Загартовуйся, мій друже!
Взимку, влітку, цілий рік,
Щоб прожити вік без лік!
2.Робота в зошитах.
- Зараз будемо працювати в зошитах. Нам потрібні зелений та червоний олівці, щоб розфарбовувати кружечки під малюнками. Таку роботу ми вже виконували. Розглядаємо уважно малюнки. Якщо діти загартовуються правильно, зафарбовуємо кружечок зеленим кольором. Якщо ні – червоним.
3. Перегляд мультфільму «Лунтик. Загартовування» (з подальшим обговоренням).
- Про що ви подивилися мультик? (Як Лунтик загартовувався)
- Чи правильно він все робив? (Ні)
- Як потрібно правильно загартовуватись?
4.Дидактична гра «Так – Ні»
Зіграти хочеться мені
Із вами, друзі, в «Так» чи «Ні».
Я вам питання задаю.
Готуйте відповідь свою.
Відповідайте, як мастак,
Єдиним словом: «Ні» чи «Так».
(Діти працюють з картками «Так» та «Ні».)
5. Робота над скоромовкою.
- Дуже корисно влітку ходити босоніж. Це також загартовує наш організм.
Зараз ми всі разом вивчимо скоромовку про хлопчика, який босоніж косить сіно по росі.
Босий хлопець сіно косить, роса росить ноги босі.
VІ. Підсумок уроку.
1. Робота над запитаннями:
Здоров’я – найбільше багатство!
Будьте здоровими,
Будьте щасливими,
Будьте розумними,
Будьте красивими!
Здоров’я – це сила!
Здоров’я – це клас!
Хай буде здоров’я
У вас і у нас!