Урок-презентація
Тема: Презентація результатів проектної діяльності. Оцінювання результатів проектної діяльності. Захист проекту з використанням ІКТ.
Мета: Учити учнів захищати проект та проводити презентацію свого проекту, вміти оцінювати свою роботу та роботи інших учнів. Розвивати вміння аналізувати та систематизувати свої та інші знання, презентувати роботу, оцінювати досягнення учнів та виявляти недоліки. Виховувати творчу самостійність, фантазію, впевненість в своїх діях, само- та взаємоконтроль, увагу, повагу до себе та інших, вміння слухати.
Тип заняття: узагальнення знань, уміння, навичок
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
Перевірка присутніх, готовності до уроку, створення позитивного настрою учнів на уроці.
Намалюй настрій: Сонечко? Хмара? Сонечко виходить із-за хмари? Сонечко заходить за хмару?
Колективний настрій класу – перевірка. Побажання доброї праці на уроці.
ІІ. Підготовка учнів.Повідомлення теми (проблеми), узагальнення окремих фактів, понять, явищ.
Тема уроку: «Презентація результатів проектної діяльності. Оцінювання результатів».
Прийом: «дивуй!».
А зараз прочитайте слова англійського письменника Кіплінга:
«Шістьох я служок мав,
Усе від них про світ я знав!
І ось як я їх всіх зову!
Хто? Що? Як? Де?
Коли? й Чому?»
Як ви їх зрозуміли?
Щоб підвести вас до основної теми нашого уроку. Читаємо вірш «Крила» Стівена Гернера.
Крила
Крила потрібні лише тим, хто літає.
Подумай, як живуть люди, що вони роблять, де вони?
Затримайся і поміркуй, чому
Одні ходять пішки, інші літають.
Деякі опускають руки,
Снуючи павутину із сюжету буднів.
Хід життя, який ніколи не йде ні догори, ні донизу.
Ми просто рухаємось по колу.
Інші ж не стоять на місці,
Борючись щоденно проти посередньої і йдучи вперед,
Заперечуючи смерть і мертвих.
І знову хтось запитує: «Для чого живемо?»
Дехто ходить пішки, а хтось літає…
ІІІ. Повторення і удосконалення понять і засвоєння відповідної їм системи знань.
Проведемо тест:
1. Задум, що має мету, термін та конкретні строки реалізації – це:
а) портфоліо;
б) проект;
в) презентація.
2. У залежності від методів та діяльності, що домінують в проекті, їх поділяють на такі види:
а) дослідницькі, пошукові, творчі;
б) особистісні, парні, групові;
в) короткострокові, середньострокові, довгострокові.
3. Для вдалої реалізації творчого задуму необхідно:
а) обрати тему;
б) спланувати роботу;
в) обґрунтувати вибір об’єкта проектування.
4. Аналіз виробів-аналогів здійснюють на етапі
а) конструкторському;
б) завершальному;
в) організаційно-підготовчому.
5. «Виготовлений виріб має бути гарним». Така вимога називається:
а) функціональністю;
б) практичністю;
в) естетичністю.
Підводимо ітоги тесту, повертаємося до теми нашого уроку.
Сьогодні ви станете учасником цікавої подорожі в велику та дуже цікаву страну «технологію». Ви зробите чудові відкриття всього того, що знаходиться навкруги вас, познайомитися з багатостороннім світом професій із людьми, які правильно виконують кожну роботу – її і називають технологією, а людей – технологами.
Місто майстрів – столиця страни «Технології» - місто «Проектів».
При вході в місто висить оголошення-запрошення «Усім бажаючим!»
Запрошуємо ввійти в місто і стати самому майстром. Той, хто хоче получати велике звання технолога, повинен пройти путь по вказаному маршруту:
Карта маршруту
Розподіл учнів на групи:
1. Організатори.
2. Конструктори.
3. Технологи.
4. Експерти.
ІV. Приведення одиничних знань у систему (самими учнями). Застосування ІКТ.
Кожна група одержує картку з питаннями, які вона буде оцінювати з кожної презентації проекту.
1. Організатори:
1) Шукає проблему (знаходить собі роботу за бажанням).
2) Відповідає на питання:
а) що роботи?
б) яким зробити об’єкт труда?
3) Робити ескіз-показ: як виглядає об’єкт виконання.
2. Конструктор:
1) Відповідає на питання:
а) з чого зробити?
б) чим зробити?
в) що за чим робити?
г) як оздобити?
д) скільки буде коштувати?
2)
а) підбирає матеріал для роботи;
б) обирає й підгодовує інструменти для роботи;
в) продумує технологію виготовлення виробу;
г) придумує, чим оздобити роботу, як оздобити?
д) обирає робоче місце.
ж) підраховує скільки буде затрачено на роботу матеріальних коштів.
3. Технолог:
1) Відповідає на питання:
а) що? як? навіщо обробляти?
б) яка організація праці?
в) поведінка?
г) якісно виконана робота чи ні?
2) а) обробляє деталі й з’єднує їх у виріб;
б) контролює себе сам, свої роботу;
в) працює за правилами оброблення;
г) контролює дисципліну, культуру праці, якість.
4. Експерт:
1). Відповідає на питання:
а) який виріб задумано, який вийде?
б) як описана робота?
в) яка оцінка роботи (записи і виріб).
г) який підсумок?
д) як захистити роботу: пояснювальну записку та практичну роботу?
2) а) порівнює задуманий виріб з виготовленим?
б) випробовує виріб?
в) оформлює опис роботи (поетапно);
г) саме оцінює проект (роботу: записи і виріб)?
д) підводить підсумок роботи;
є) захищає проектну роботу та опис.
Презентація робіт за допомогою ІКТ.
В ході захисту презентації кожна група для себе знаходить основні відповідь та, якщо щось не зрозуміло, задає питання кожному з захищаючих учнів (у кожного заздалегідь був план виступу на захисті проекту).
V. Підбиття підсумків.Рефлексія.
За допомогою наших експертів біло проведено оцінку виконаного проекту та його захисту.
За матеріалами оціночного листа творчого проекту та протоколу загальних результатів виконання творчих проектів проводиться рейтинг творчих робіт та визначаються учні, яким присвоюється почесна звання «майстер-технолог».
Осі ви і познайомилися з трудом майстрів, самі випробували та будете ще випробувати роботу кожного з них.
Будете ви майстром-технологом чи ні, вирішуєте тільки ви –повинно бути ваше бажання в роботі.
Дерзайте, пробуйте, фантазуйте.
Удачі Вам на шляху по великій країні «Технології». Частіше приходьте в місто майстрів і будьте терплячими та наполегливими в досягненні своєї мети – ставайте майстрами-технологами. У Вас все вийде, я в Вас вірю.
Дякую за роботу.
VІ. Інформація про домашнє завдання.
А тепер пофантазуйте і підберіть наступну роботу, яку ви будете створювати, удосконалюючи свої знання та вміння з технології. Обов’язково ця робота повинна бути до душі. До побачення. Урок закінчено.