Урок - презентація творчого проекту на тему «Енеїда» І. П. Котляревського - енциклопедія українського життя».
ТЕМА: презентація творчого проекту-дослідження «Енеїда» І.П. Котляревського
МЕТА: презентувати результати пошуків і досліджень розширити, систематизувати та узагальнити знання учнів про твір, що вивчається,розвивати навички дослідницько-пошукової , самостійної роботи із джерелами, координації діяльності в групі,вміння презентувати результати пошуків і досліджень ,виховувати допитливість,працьовитість, комунікативність.
ТИП УРОКУ: урок-презентація
ОБЛАДНАННЯ: підручник, додаткові матеріали, портрет І.П. Котляревського, презентаційні матеріали., музичне оформлення, елементи національних костюмів, національні страви, малюнок за сюжетом твору.
ХІД УРОКУ
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ( на дошці написаний епіграф до сьогоднішнього уроку: « Енеїда» І.П. Котляревського - енциклопедія українського життя». Оголошення епіграфу та наголошення на те, що протягом цього уроку ми повинні довести чи заперечити цей вираз.).Звернення до портрету письменника.
ІІ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ.
–наведення цитат, показ додаткових матеріалів ученицею-фото та малюнків.
2. Доповідь учениці на тему: «Їжа та танці у поемі «Енеїда».
–наведення цитат, показ додаткових матеріалів ученицею-фото та малюнків.
3.Фронтальне опитування учнів вчителем(бесіда з елементами роздуму)
- в кого Котляревський взяв сюжет свого твору?
- скільки частин в творі і про що в них ідеться?
- який характер твору Вергілія та Котляревського?
- жанр «Енеїди», доведіть свою думку.
- що таке бурлеск та травестія, як вони проявляються у творі доведіть.
- опишіть мову твору, наведіть цитати.
4.Презентація інсценування уривку з твору(під українську музику).
5.Презентація малюнка до твору.
6.Складання учнями за варіантами асоціативного грона від слів6 гумор, «Енеїда», їжа.
7. Продовжить висловлювання «Найбільше в творі мене захопило….»
«Найбільше на уроці мене вразило……»
«Для мене новим було…..»
ІV. Підсумок уроку.
«Мікрофон»