«___»__________ 20___ року
Урок №13. Таблиці. Доповнення готових таблиць.
Цілі:
Тип уроку:
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Word 2007
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня, діти.
Сьогодні на уроці ми будемо вчитись створювати таблиці в текстовому процесорі та доповнювати готові таблиці.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вивчення основ роботи з таблицями дуже важливо через часте використанні таблиць в документах та можливості скорочувати та вдосконалювати нудний текст через подачу у вигляді таблиць.
Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
Підготуємось до активної роботи та розгадаємо декілька ребусів.
Слайд3. Таблиця. А знає з чого складається будь-яка таблиця?
Слайд4. Рядок. Таблиця складається з рядків та …
Слайд5. Стовпчик. Саме так – із стовпчиків.
Слайд6. Молодці. Гарно розпочали працювати. Отож, вперед.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
IV. Вивчення нового матеріалу
Слайд8. У таблицях дуже зручно подавати інформацію. Ви ознайомлені з табличкою множення. Чому табличкою? Бо інформація подана у вигляді таблиці. В магазинах купівлі одягу можна побачити таблиці розмірів, а таблички, що часто знаходяться на зошитах з математики навиваються таблицями Піфагора. По даній таблиці дуже легко рахувати. І займає вона не так багато місця, 9 таблиць множення.
Слайд9. Погляньте на даний текст. Чи це є таблиця? Тут інформація подана у вигляді таблиці та просто не вистачає контурних ліній. Них ми додамо пізніше. Кожна таблиця складається зі стовпчиків. Скільки їх тут?
Слайд10. Та в будові таблиця має рядки. Скільки рядків ви бачите?
Слайд11. Отже, можна зробити висновок, що поєднання рядків та стовпців утворюють таблицю.
Слайд12. Місце в якому перетинається обраний рядок та стовбець називають коміркою. Саме в комірках міститься інформація.
Слайд13. Зазвичай стовпці та рядки мають свої назви (заголовки).
Слайд14. Якщо є таблиця, але немає заголовків то щоб назвати комірку використовують латинську літеру та цифру. Пограємось в гру та назвемо комірки.
Слайд15. Для додавання таблиці до документу (її вставки) потрібно перейти у вкладку «Вставка» та скористатись одним із способів додавання.
Слайд16. Спосіб 1 – Натиснувши на пункт «Таблица» за допомогою позначених квадратиків просто ведемо таблицю та при створенні потрібної таблички тиснемо по вибраному квадратику ЛКМ. Хто скаже чим цей спосіб не зручний? Чому буде другий спосіб? Даний спосіб не зручний бо є обмеження у створюваній табличці. Така таблиця може мати лише 10 стовпчиків та 10 рядків. А що робити. Якщо потрібна більша таблиця?
Слайд17. На допомогу приходить 2 спосіб. Тиснемо знову на пункт «Таблица» та оберемо «Вставить таблицу».
Слайд18. У вікні, що відкриється вкажемо кількість стовпців та рядків. Тиснемо «ОК» і таблиця побудована.
Слайд19-21. Тепер при натисненні на обрану комірку ЛКМ можемо з клавіатури додавати потрібний текст.
Цікаво знати
Слайд22. RIPTIDE – новий та вдосконалений скейтборд з влаштованим акумулятором.
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Завдання
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Уявна картина
Вправа для поліпшення «акомодації» - здатності чітко бачити предмети, що знаходяться на різній відстані від ока.
Ця вправа рекомендована для дітей шкільного віку, а також для дорослих. Вона не тільки покращує зір, тренує всі м'язи ока, а й сприяє розвитку фантазії та уяви, що особливо актуально, коли мова йде про учнів початкової школи.
Разом з дитиною на аркуші ватману намалюйте картину: піщаний берег, море, вдалині видніються скелі, на хвилях погойдується кораблик. Приділіть увагу і дрібним деталям: птахи в небі, камінчики на березі, баранці хвиль.
Коли заготовка буде готова, прикріпіть її на стіну і запропонуйте дитині вдивлятися в намальовану картину, роздивлятися промальовані дрібниці, а також додумувати щось своє. Пізніше, коли дитина навчиться уявляти морський берег без допоміжних матеріалів, картину можна прибрати.
Час виконання вправи не має перевищувати п'яти-семи хвилин. Якщо дитина занудьгує раніше, заняття слід припинити.
VII. Підведення підсумків уроку