ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА УРОКУ
Урок № 12 географія Клас 10
Тема уроку: Франція. Місце країни у світі та регіоні.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Мета уроку:
дидактична\навчальна – сформувати знання про чинники, що визначають місце країни у МПП; складники економіки;
розвивальна – продовжити формувати вміння наукового аналізу даних, удосконалити вміння працювати з навчальною літературою та візуальними джерелами; удосконалити картографічні, інформаційно-комунікаційні, соціальні компетенції;
виховна – виховувати зацікавленість до сучасного світу, бажання розуміти соціально-економічні процеси, які в ньому відбуваються, самостійність.
Форма проведення: дослідження.
Обладнання уроку: атлас, електронна презентація, медіа проектор, додаток,підручник Бойко В.М., Брайчевський Ю.С., Яценко Б.П. Географія (рівень стандарту) підручник для 10кл.-К.;Ірпінь:ТОВ «Видавництво «Перун»,2018.
Хід уроку
Етап уроку |
Діяльність |
Діяльність |
І. Етап мотивації (загальна мотивація) |
Показує відеоролик про країну ( по закінченню питання – З якою країною будемо знайомитися на уроці?) Бесіда щодо стереотипів про країну. Підводить підсумок бесіди. |
Дивляться. Пропонують відповідь щодо країни дослідження.
Пропонують варіанти відповідей. |
ІІ. Етап цілепокладання (самовизначення до діяльності) |
Оголошує тему уроку і план реалізації мети.
|
Записують тему уроку до зошита. |
ІІІ. Етап реалізації мети
|
1.Візитна картка країни – розповідь учителя.
2.Перевірка якості заповнення таблиці.
3.Організація роботи в парах щодо теми уроку – місце країни у світі та регіоні.
|
Слухають, нотатки до зошита ( заповнюють таблицю, див.додаток). Виступ доповідачів ( консультанти з питань, аналітична робота з додатковою літературою, інтернет виданнями):
Складають схему ( робота з таблицею, атласом, підручником – електронна версія або паперова): МІСЦЕ ФРАНЦІЇ У СВІТІ ↔ РЕГІОНІ |
ІV. Рефлексія (підсумок уроку) |
Постановка проблемного питання: Де у подальшому житті можна використати отриману інформацію про країну? |
Відповіді на проблемне питання на підставі власних досліджень
|
V. Етап оцінювання |
Оцінювання результатів роботи учнів-консультантів, відповіді на проблемне питання, вибіркова перевірка якості заповнення таблиці. |
Слухають.
|
VІ. Домашнє завдання |
Опанувати текст підручника §12, відповідати на питання, скласти у зошиті схему зовнішньоекономічних зв’язків Франції. |
Записують до щоденника. |
Методи і прийоми, які використані під час уроку:
ДОДАТОК
ФРАНЦІЯ
Офіційна назва:
S: Кількість населення (2019р.): Столиця:
Рівень економічного розвитку:
Форма правління/устрою:
1.Чинники,що визначають місце країни у МПП |
|
2.Система розселення |
|
3.Франкофонія |
|
4.Господарство/аграрний сектор |
|
5.Міжнародні зв’язки(зв'язок з Україною) |
|