Урок-презентація (захист)
проекту
“Люби і знай свій рідний край”.
Підготувала
вчитель
Великоберезовицької ЗОШ I-III ст.
Гудак Ірина Вікторівна
Тема. Урок-презентація (захист) проекту “Люби і знай свій рідний край”.
Мета : розвивати вміння аналізувати , робити висновки на основі власних спостережень за довкіллям , користуватися власним досвідом ; удосконалювати уміння виділяти головну думку ; виховувати почуття любові до рідного краю людей та життя , а також почуття людяності , ввічливості , доброти .
Обладнання : плакати , таблиці , книги , кольорові фотознімки із зображенням різних куточків рідного селища , проектор , нетбук , екран.
Хід заходу
- Дорога наша шкільна та класна родино ! Шановні гості ! Сьогодні ми зібралися , щоб ще раз довести , яке велике значення має в житті кожного з нас Батьківщина – край , де ти народився і живеш , край неповторної краси й багатства .
Такою малою батьківщиною для багатьох з нас є мальовничий куточок України – селище Велика Березовиця .
- Які слова та фрази ви можете назвати , що спадають вам на думку із заданої теми ? ( Відповіді учнів записуються довкола центральної фрази , встановлюються там де це можливо , зв'язки між поняттями .)
3. Робота в парах. Утворення з словосполучень прислів'їв про Батьківщину. Учні, які працювали з зеленими аркушами, добирають до слова Батьківщина синоніми , з червоними – антоніми , з синіми – спільнокореневі слова.
Зразки використаних прислів’їв :
Кожному мила своя сторона.
Без Батьківщини немає людини.
Без калини немає України.
Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
Людина без рідної землі, як соловей без гнізда.
Де рідний край, там і рай.
Батьківщина — мати, умій за неї постояти.
Усюди добре, а дома найкраще.
У рідному краю і сонце ясніше світить.
Правила презентації для учня
1.Знайди зручне положення тіла і місце для рук.
2.Спокійно дивися на слухачів.
3.Назви тему.
4.Зацікав слухачів виступом.
5.Говори вільно. Слідкуй за жестами та мімікою.
6.Підкреслюй важливі думки у своїй роботі, змінюючи тон голосу. Тон створює музику виступу.
7.Роби паузи, щоб слухачі могли усвідомити те, що почули.
8.Логічно закінчи свій виступ.
а) гра “Упізнай місце”.
Діти отримують фотознімки з різних куточків рідного селища . Учні повинні вказати назву об’єкту і де він знаходиться .
б) гра “Упізнай місце за описом”.
Учні повинні скласти короткий опис куточка своєї місцевості за фотознімками із використанням епітетів, влучних висловів . Спочатку одна група робить опис, інша відгадує, де знаходиться це місце і як воно називається, потім – навпаки .
Фізкультхвилинка
Раз ! Два ! Ми вивчали рідний край.
Три ! Чотири ! Було поле, річка, гай.
П’ять ! Шість ! Джерело нас напувало.
Сім ! Вісім ! Тінь у лісі заховала.
Дев'ять ! Десять ! Не забудем землю
рідну – пам’ятатимемо гідно !
Вчитель пропонує гру “Що би ти зробив для свого селища” (на проекторі висвітлюється слайд з фотографією заболоченості річки Серет , її складним екологічним станом ; фотографією відсутності реконструкції і фінансування станції “Березовиця – Острів”, занепад римо – католицької каплиці на “Кулко” і ін.)
Між декількома дітьми розподіляються ролі вчителя , лікаря , робітника , агронома , еколога , президента і пропонується почати свій виступ з фрази : “ Якби я був успішним … , я для свого селища зробив би …”
- Чого нового ви навчилися з презентації ?
- Що зробили ті учні , які представляли проект, щоб привернути увагу інших ?
- Які поради ви можете дати авторам проекту , щодо поліпшення їхньої роботи ?
- Чи викликала презентація у вас інтерес до цієї теми ?