Інтегрований урок (математика + природознавство) у 1 класі
Приклади і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1. Складання і рішення задач на знаходження суми і залишку. Вимірювання і порівняння довжини відрізка. Закріплення складу числа 8,9,10. Комахи
Мета:
Тема:
Приклади і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 1. Складання і рішення задач на знаходження суми і залишку. Вимірювання і порівняння довжини відрізка. Закріплення складу числа 8,9,10. Мурахи
Мета:
Обладнання:
Мультимедійна презентація, проектор, рахунковий матеріал
Хід уроку:
Оргмомент
Дзвенить дзвінок, дзвенить дзвінок,
Розпочинати час урок.
Цільова установка
Математика з природою якось раз зібралися разом.
Почали між собою сперечатися, хто важливіший і цікавіший.
Природознавство:
Я в світі найважливіша звичайно!
Чи то ти в полі, чи в квартирі – життя усюди, безсумнівно!
Математика:
Що твої комашки, метелики й черепашки? Числа – в світі важливіші!
Розвиваю швидкість думки, завдяки мені усі тут розумні!
Двох наук марну суперечку захотіли ми вирішити.
Математику з природою на уроці помирити!
Мотивація
(Презентація. Кадр 2. Підручник Богдановича с. )
Контроль, корекція і закріплення знань
(На дошці мурахи з номерами від 1 до 10)
Живуть мурахи великими і дружними сім'ями, в гнізді рудого лісового мурахи буває до 1 млн. жителів. Деякі з них у нас на дошці, а в лапках у них цифри. Давайте розставимо мурашок за зростанням.
Хвилинка чистописання
А зараз
Я зошит відкрию
І навскіс покладу
Друзі, скажу вам відверто –
Ручку я ось так візьму.
Сяду прямо, не зігнуся
За роботу я візьмуся
Мурахи різного розміру і забарвлення, але зовні вони дуже схожі і у всіх по 6 лапок, як у всіх комах. А працюють робочі мурашки не покладаючи лапок 7 років.
Давайте пропишемо з вами цифри 6 і 7 (Презентація. Кадр 3,4.)
Математичний диктант
Запишіть число, яке стоїть перед числом 3, 8, після 4,7, між числами 5 і 7, 3 і 5 запиши найбільше однозначне число, найменше двозначне
Запис у зошитах: 2,7,5,8,6,4,9,10 (Презентація. Кадр 5.)
Усний рахунок.
Повторення складу чисел 8,9,10
Вирішення веселих завдань
Запаморочилась голова. Було 3, а стало… (2)
Усім пора це добре знать, що стало їх вже рівно... (5)
Стала мама їх збирати
Рудих – 5 і чорних – 5.
Спробуй сам порахувати.
Один злякався і внизу зостався.
Скільки хоробрих мурашок на дерево залізло?
Мультпауза
Життя мурашок дуже цікаве, В. Біанкі написав казку «Як мураха додому поспішав» За нею був створений мультфільм, фрагмент якого ми зараз подивимося. Будьте уважні. (Презентація. Кадр 7.)
Вирішення прикладів
(на дошці приклади:
5 + 2 – 3= 10 – 1 – 2 =
6 – 1 + 3 = 9 – 1 – 4 =
7 + 2 – 5 = 8 – 4 – 1 =
Фізхвилинка
(Презентація. Кадр 12.)
В місцях своєї діяльності мурахи розпушують ґрунт, виносять на поверхню нові шари землі, багаті поживними речовинами. За кілька років своєї діяльності вони замінюють повністю верхній шар ґрунту.
Розв’язування задач
(Презентація. Кадр 13.)
Мурахи дуже працелюбні, вони знаходяться в постійному русі з раннього ранку і до пізнього вечора. За один день можуть знищити до 10 тисяч комах. І ми, допоможемо мурашкам, якщо вирішимо завдання
Вимірювання і креслення відрізків
(Презентація. Кадр 14.)
Існує багато видів мурах. Руді лісові, чорні садові, будинкові. Але у всіх у них є мурахи-розвідники. Знайшов він видобуток і від видобутку до дому позначає свій шлях крапельками пахучої рідини.
Давайте ми виміряємо який шлях подолає лісової рудий мураха і чорний садовий мураха і накреслимо шлях рудого мурашки
(Презентація. Кадр 15. Підручник с. 54 № 5)
Підсумок уроку
(Презентація. Кадр 17.)
У фіналі нашого уроку з науками продовжимо розмову,
Скажіть, математико з природою, нам вдалося вирішити ваш спір?
Без математики могутньої не знала б я про те,
Хто повзає найшвидше і носить більше всіх
Та подружилася я з числом!
Зізнаюсь, як прекрасне все живе,
Природа так багата чудесами,
Діти на уроці помирили тебе і мене,
Тепер люблю я мурашок, і пол. З лісами!
Ну от, друзі, наш урок закінчився.
Ми математику з природою помирили
Про комах багато цікавого відкрили.
Приклади й задачі мудрі розв’язали.
І повторили все, що знали.