Урок "Радіус кола. Обчислення значень виразів."

Про матеріал
Розробка уроку на тему: "Радіус кола. Обчислення значень виразів." Заїка (2 клас)
Перегляд файлу

Конспект уроку

Тема: Радіус кола. Обчислення значень виразів.

Мета:

 навчальна: ознайомити учнів з поняттям “радіуса кола”; формувати вміння визначати радіус кола; вдосконалювати навички обчислення значень виразів;

 розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість;

 виховна: виховувати акуратність, старанність.

Обладнання: підручник, лінійка, картки з виразами, наочний матеріал (кола, круги різних розмірів)

Тип уроку: Комбінований

План уроку

  1. Організація класу.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Повідомлення теми та мети уроку.
  4. Мотивація.
  5. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
  6. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань.
  7. Підсумок уроку.
  8. Повідомлення домашнього завдання.

 

Хід уроку:

  1. Організація класу.
  •        Привітання.
  •        Перевірка готовності до уроку.
  •        Створення позитивного настрою.

 

  1. Актуалізація опорних знань.
  •        Повторення понять “коло”, “круг”.
  •        Бесіда: “Де в житті ми зустрічаємо коло?” (колесо, годинник, тарілка)
  •        Учні показують на предметах круглі форми.

 

  1. Повідомлення теми та мети уроку.
  •        Тема нашого уроку: “Радіус кола. Обчислення значень виразів”. Сьогодні на уроці ми ознайомимося з поняттям “радіуса кола”; будемо формувати вміння визначати радіус кола, вдосконалимо навички обчислення значень виразів; будемо розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; будемо виховувати акуратність і старанність.

 

  1. Мотивація.
  •        Сьогодні ми станемо справжніми математичними дослідниками. Вирушимо в подорож колом, щоб дізнатися всі його секрети.
  •        Якою буквою, зазвичай, позначають центр кола?
  •        Починаємо нашу подорож з точки О.
  •        Погляньте на дошку. У нас є піца і нам потрібно її розділити на рівні частини, щоб кожен отримав шматочок однакового розміру.
  •        Як ми можемо це зробити? (учні виходять до дошки і показують свої варіанти)

 

  1. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
  •        Пояснення поняття “радіус кола” (відрізок, що з’єднує центр кола з будь-якою точкою на колі).
  •        Демонстрація на наочному матеріалі.
  •        Розв’яжіть приклад, щоб дізнатися, яка точка стане нашою наступною зупинкою.
  •        Практична робота: побудова кола за допомогою циркуля, позначення радіуса кола.

 

  1. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань.
  •        Розв’яжіть приклад, щоб дізнатися, яка точка стане нашою наступною зупинкою.
  •          Повторення таблиць додавання та віднімання в межах 20.
  •          Запис результатів дій додавання та віднімання у зошит.
  •        Розв’яжіть приклад, щоб дізнатися, яка точка стане нашою наступною зупинкою.
  •        Робота з підручником: розгляд ілюстрацій, читання пояснень.
  •          Порівняння іменованих чисел. Усне виконання завдання 1.

  •        Виконання завдань на визначення радіуса кола. Усне виконання завдання 2.

  •        Усне виконання завдання 3.

  •        Розв’яжіть приклад, щоб дізнатися, яка точка стане нашою наступною зупинкою.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

  •        Розв’язування виразів на обчислення (картки, підручник). Письмове виконання завдання 4.

69 + 17 = 69 + 10 + 7 = 79 + 7 = 86

69 + 17 = (60 + 10) + (9 + 7) = 70 + 16 = 86

69 + 17 = 70 - 1 + 17 = 87 - 1 = 86

48 + 27 = 48 + 20 + 7 = 68 + 7 = 75

48 + 27 = (40 + 20) + (8 + 7) = 60 + 15 = 75

48 + 27 = 50 - 2 + 27 = 77 - 2 = 75

 

  •        Ігрові вправи: “Знайди радіус”, “Обчисли швидко”.
  •        Розв’яжіть приклад, щоб дізнатися, яка точка стане нашою наступною зупинкою.
  •        Розв’язування задач. Письмове виконання завдання 5.

 

 

  1. Підсумок уроку.
  •        Що нового дізналися на уроці?
  •        Що таке радіус кола?
  •        Оцінювання роботи учнів.

 

  1. Повідомлення домашнього завдання.
  •        Запис домашнього завдання у щоденники.

6 на с.87

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

8 + 8 =

7 + 5 =

9 + 8 =

10 + 5 =

12 + 7 =

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36 + 36 =

38 +38 =

49 + 49 =

59 - 39 =

58 - 48 =

 

 

36 + 36 =

38 +38 =

49 + 49 =

59 - 39 =

58 - 48 =

 

 

36 + 36 =

38 +38 =

49 + 49 =

59 - 39 =

58 - 48 =

 

 

36 + 36 =

38 +38 =

49 + 49 =

59 - 39 =

58 - 48 =

 

 

                    

 

 

 

                       

 

 

                 

 

 

 

50 + 10 =

30 + 20 =

80 - 10 =

90 + 10 =

40 - 20 =

 

 

60

M

50

B

70

L

100

P

20

N

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 березня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку