Конспект
інтегрованого уроку з ЯДС та математики
у 4-А класі
Вчитель Т.А.Томчук
2025р.
Тема.Річки України.Розв’язування задач .
Мета.Закріплювати вміння дітей розв’язувати задачі на рух,обчислювати вирази з іменованими одиницями,письмово множити та ділити на двоцифрове та трицифрове число;розширити та систематизувати знання учнів про річки України,розвивати спостережливість,уяву,пізнавальний інтерес,уміння логічно мислити;формувати уміння працювати в парах та групах;виховувати почуття любові до природи,дбайливе ставлення до водойм,економне використання прісної води.
Обладнання:комп’ютер,мультимедійна дошка,презентація,фізична карта України,цеглинки LEGO,завдання для учнів на окремих аркушах.
Хід уроку
Добрий день, діти! У народі кажуть:”Добрий гість-дому радість .“
До нас сьогодні на урок завітали гості,давайте привітаємось з ними.
Хто любить зиму?Хто любить природу?Хто любить математику?Поверніться один до одного і подивіться в очі своєму товаришу,подаруйте один одному посмішку.
Вправа “Очікування “(діти на паперових краплинках пишуть очікування від сьогоднішнього уроку, в кінці уроку вивішують краплинки на дошку)
Чого в решеті не принесеш? (ВОДУ)
(Які асоціації у вас виниуають,коли ви чуєте слово “вода“?
Вчитель. Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку,потрібно розшифрувати її.
Вчитель.Сьогодні у нас не зовсім звичайний урок.Адже працювати ми будемо одночасно і з математикою,і з природою.
Сьогодні ми з вами не тільки пригадаємо все,що ми знаємо про річки України,а й будемо розв’язувати задачі,обчислювати математичні вирази,працювати з цеглинками LEGO.
Девіз уроку. Річками України будемо подорожувати і цікаву математику вивчати.
РОБОТА В ПАРАХ ,ПЕРЕВІРКА ЗАВДАННЯ З ЦЕГЛИКАМИ
Самоперевірка з використанням цеглинок.
2.Вчитель.
Пригадайте назви річок,які протікають через територію України.
(Дніпро,Дністер,Прут,Прип’ять,Дунай,Південний Буг,Дунай,Десна,Сіверський Донець тощо)
На території України протікає 63 119 річок і потічків загальною довжиною понад 206 тис. км. З них 93% (60 тис.) дуже малі (завдовжки менше від 10 км); малих річок завдовжки понад 10 км налічується 3 219, а їхня загальна довжина становить близько 74 тис.км
3.Розв’яжіть задачу.
У нашій країні протікає 131річка завдовжки понад 100км. Це в 31 раз менше, ніж річок довжиною понад 10км. Скільки річок довжиною понад 10км?
131∙ 31 = 4061(р.)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА АБРАКАДАБРА
4.Я пропоную вам вправу,яка називається “ Упізнай за описом“.
Я буду вам розповідати про річку,а ви повинні здогадатися ,про яку річку їде мова.
На партах у вас є назви річок,ви повинні обговорити в групі ,про яку річку я вам розповідаю і підняти відповідну назву.



ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Сьогодні у класі усі діти.
Сьогодні у класі тільки дівчатка.
Сьогодні у класі тільки хлопчики.
Сьогодні укласі діти ,у яких день народження восени,взимку,влітку,навесні.
Сьогодні у класі діти,які люблять математику.
Сьогодні у класі діти,які люблять природу.
Сьогодні у класі усі діти.
5.Виконання завдань з математики.


Робота в парах.
6.Робота з цеглинками LEGO.
Тварини річок.

Розв’язування задачі.
(Діти виконують задачі самостійно і виконують самоперевірку цеглинками)
Рослини річок.

Вчитель.
Діти,ви д уже гарно сьогодні відповідали,багато знаєте про річки України,рослинний і тваринний світ. А зараз подумайте,які проблеми існують у річок?
7.Робота в групах.Вправа “Фішбоун “
Проблема.Джерела забруднення води.
Відповіді дітей.
Учні вивішують краплинки на дошку.
Вправа “Мікрофон “.