Тема уроку. Робота з редактором формул
Мета уроку: сформувати вміння та навички роботи з редактором форммул у текстовому редакторі MS WORD.
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютер, інструкція з ТБ.
Програмне забезпечення: MS WORD, MS Equation3.0
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня! Сьогодні ми потрапляємо у цікавий світ формул і дізнаємося, що у текстовому редакторі MS WORD можна створювати не лише листи, заяви, резюме, великі документи, таблиці, списки, малюнки векторної графіки, але й створювати різноманітні формули: математичні, хімічні, фізичні. Але спочатку влаштуємо перевірку домашнього завдання.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Карточки із написами:



Запитання для І групи
Запитання для ІІ групи
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Розгляньте вирази, які записані на дошці:
У= Х4+5Х3-3Х2+Х-7 та У= Х4+5Х3-3Х2+Х-7
Фронтальне опитування:
IV. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні ви дізнаєтесь про те, якими способами можна створювати подібні та більш складні вирази у MS WORD та навчитеся їх створювати. Але для цього уважно слухайте і намагайтеся бути старанними та працьовитими.
V. Вивчення нового матеріалу
Міні-лекція
1. Нескладні формули, такі як наприклад У= Х4+5Х3-3Х2+Х-7 , у=х2sin(2х), y=cos3(х), y=tq(х) –sin2 (5х )(на дошці) та інші, можна ввести і від форматувати вручну засобами команди Шрифт, пам’ятаючи, що назви величин (аргументів, параметрів, функцій) набирають курсивом, а числа, дужки, назви стандартних математичних функцій - звичайним шрифтом.
Тому зараз спробуємо це зробити, використовуючи комп’ютер. Але спочатку нагадаємо:
Практичне завдання №1 на карточці
2. Складніші формули утворюють методом конструювання за допомогою додаткової програми MS Equation3.0, яку можна запустити командами Вставка → Об’єкт…→ MS Equation3.0. Відкриється панель Формула, що дає доступ до палітри символів і шаблонів декількох категорій математичних символів та їх різновидів.
А) Робота з підручником.
Розгляньте малюнок у підручнику і з’ясуйте:
(Індекси, стрілки, різноманітні дужки, букви, знаки)
(Дроби, суми, корені, інтеграли)
Знайдіть відповідь на запитання:
(Клавіші-стрілки на клавіатурі)
(Набуває різного вигляду)
(Бо він вказує користувачеві, куди треба вводити символи
Б) Знайомство з інтерфейсом MS Equation3.0.
( Натиснути кнопку головного меню програми MS WORD Вставка → Об’єкт…→ MS Equation3.0)
(Дають змогу відрегулювати значення усіх параметрів елементів формули так, щоб вони набули потрібного вигляду)
VІ. Засвоєння нових знань. Формування вмінь та навичок.
Фізхвилинка
Із-за парт ми миттю встали,
Гарно спинки підрівняли.
Вгору тягнемось усі,
мов трава в дрібній росі.
Потім легко всі присіли,
наче ноги заболіли.
Потім встали, руки в боки
і зробили два підскоки.
Каблучками цок та цок
і продовжимо урок.
Практична робота №5.
Робота з редактором формул.
Мета роботи: навчитися вводити формули різного рівня складності.
Хід роботи
Початковий та середній рівень
А) у=х3+3х2- cos(π+2х);
Б) (а+в)2=а2+2ав+в2;
В) ᴢ=│х2-у2│*е3t.
Достатній рівень
|
Формули |
Пояснення |
|
2Н2+О2=2Н2О |
Реакція |
|
ԁ = |
Дріб |
|
|
Гіпотенуза |
|
F= |
Закон Всесвітнього тяжіння |
Високий рівень
3.Створіть такі формули із застосуванням MS Equation3.0.
а) y=
;
b) y=
;
c) S=
.
VІІ. Підсумок уроку
Гра «Закінчіть речення»
Редактор формул – це програма, що працює сумісно з текстовим редактором … . У програмі MS WORD засобом введення формул є …. Він дозволяє створювати … та вставляти їх у … . За необхідності вставлений об’єкт можна ….
VІІІ. Домашнє завдання
1. Вивчити параграф за підручником.
2. Знайдіть текст,що містить формули. Запишіть алгоритм введення цих формул