Урок "Рослинний світ Рівненщини та його охорона."

Про матеріал
Розробка уроку у 6 класі на тему "Рослинний світ Рівненщини та його охорона."
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Рослинний світ Рівненщини та його охорона.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                       Підготувала вчитель

                                                           біології  Дубенської 

                                                    ЗОШ I-IIIст. 7

                                                 Антонюк Т.В.

 

 

 

Тема:Рослинний світ Рівненщини та його охорона.

 

Мета: розширити знання учнів про рослинний світ Рівненщини та його охорону; допомогти учням краще збагнути природу рідного краю;розвивати пізнавальний інтерес учнів;вчити застосовувати правила природоохоронної поведінки у повсякденній діяльності.

Обладнання:карта  Рівненщини, атласи, Червона книга України, ,проектор.

 

Тип уроку :застосування набутих знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок і тому прошу вас звернути увагу на дошку , де зображено 5 типів настрою.

Виберіть один і намалюйте на листочку , а наприкінці уроку знову намалюйте свій настрій, можливо він зміниться .

 

II.Мотивація

 

Нам випало щастя жити на цій чудовій землі, милуватися її красою, користуватися її дарами. Картини рідної природи ( демонстрація).

З раннього дитинства входять у нашу свідомість й за­лишаються на все життя. Зачарова­но вбираємо зором різнобарв'я ко­льорів: зелень трав, буяння квітів, казкові бризки сонця.

Сьогодні ми проводимо презентацію проекту «Рослинний світ Рівненщини та його охорона».

 Девіз нашого проекту: «Любов до рідного краю неможлива без любові до його природи! К. Паустовський

 

 

Люби природу ,

О, люби, щоб буть самим собою!

Люби ці трави . озерце

До щастя, до нестями!

 

                                                                               В.Сосюра

 

 

 

 

III. Вивчення нового матеріалу

Клас поділений на 3 групи.

З давніх давен люди наділяли рослин особливими якостями і тому існували легенди про рослин.

1гр. Рослини у легендах (повідомлення дітей)

 

Бувають ситуації,коли рослини можуть стати для людини справжнім лікарем.

 

2гр. Рослини у медицині.

 

Існують рослини які своєю красою надихали художників ,поетів ,композиторів

на творчість.

 

3гр. Рослини у творах митців. (повідомлення дітей)

 

Під-час розповіді учнів на екрані демонструються слайди.

 

Виступ дуету «Промінь» із піснею « Калина».

 

Що вам найбільш сподобалось із повідомлень інших груп?

 

Людина живе на землі .змінює її , здійснюючи господарську діяльність і тим самим сприяє зникненню окремих видів рослин. Які ж є причини зникнення рослин?

 

1гр. Причини зникнення рослин

 

Для того ,щоб захистити зникаючі види рослин їх заносять до Червоної книги

України .а які рослини Рівненщини занесені до цього документу?

 

2гр.Рослини Рівненщини занесені до Червоної книги України?

 

А ще з метою захисту рослин створюють заповідники ,заказники, дендропарки.

А які ви знаєте природоохоронні території на Рівненщині?

 

3гр.Природоохоронні території Рівненщини

( Діти позначають природоохоронні території на карті Рівненщини.)

Що на вашу думку потрібно зробити, щоб зберегти зникаючі рослини?

 

 

 

 

Завдання 1 2 і 3 групам.

 

Ми з 6-Б класом теж прагнули зробити свій внесок у збереження рослинного світу Рівненщини ,тому ми створили фотоальбом зникаючих рослин Рівненщини(демонстрація),також буклет «Збережемо  и».

 

 

На початку нашого уроку ви малювали свій настрій .а тепер намалюйте яким він є тепер, чи змінився він у когось?

 

IV Підбиття підсумків уроку.

Оцінка результатів діяльності учнів.

Заключне слово вчителя

Підсумовуючи наш урок хочу сказати, що люди­на не може жити без тісного зв'яз­ку з природою. Потреби людства весь час зростають, а тому посилю­ється його вплив на природу. Наука дає поради щодо ра­ціонального використання при­родних багатств, щоб залишити їх для наших нащадків. А ту шкоду, яка вже завдана, треба намагати­ся ліквідувати або звести до міні­муму, щоб не сталося непоправ­ного.

 

Свій посильний внесок у цю справу можете зробити вже зараз і ви.

 Починати слід зі свого по­двір'я, вулиці, села. Ваша робота щодо створення та впровадження даного проекту — підтвердження цього. Ростіть і далі небайдужими людьми, знайте і любіть свій край, працюйте на його благо, на славу нашої Вітчизни.

 

Природа нам — як рідний дім,

Вона усім — як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.

Не рви, не знищуй, не руйнуй —

Це заповідь для тебе.

Красу планети не зіпсуй —

Вона одна під небом.

Змайструй шпаківню, посади

 

 

 

Калину біля хати,

В природу із добром іди,

Вона ж тобі, як мати.

Природа-матір щира,

зичить всім добра:

Тендітній травці, равлику, людині,

І наче правда матір, зболено кара

За все те зло, що їй знічев'я чиним.

 

 

                                      Олександр Зеленько

 

 

V Домашнє завдання

Повторити параграф 26,підготувати цікавий матеріал про представників біосфери.

 

 

doc
Додано
29 січня 2019
Переглядів
660
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку