"Письмова нумерація чисел 11-20, їх порівняння. Задачі на знаходження невідомого
доданка."
Мета уроку: ознайомити з задачами на збільшення( зменшення числа на
кілька одиниць), навчити їх розв'язувати ; закріпити знання
письмової нумераціїчисел другого десятка; формувати
уміння вчитися, інформаційно-комунікативну
компетентність; розвивати логічне мислення, увагу,
математичне мовлення, уміння аналізувати;
виховувати бажання допомагати іншим, доброту, любов до
математики.
Розробка уроку математики у 1 класі
на тему: «Письмова нумерація чисел 11-20, їх
порівняння. Задачі на знаходження невідомого
доданка.»
Підготувала
вчитель початкових класів
Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4
Жуковська Вікторія Василівна
2017р.
Тема уроку: Письмова нумерація чисел 11-20. Задачі на
збільшення(зменшення)числа на кілька одиниць
Мета уроку: ознайомити з задачами на збільшення( зменшення числа на
кілька одиниць), навчити їх розв’язувати ; закріпити знання
письмової нумерації чисел другого десятка; формувати
уміння вчитися, інформаційно-комунікативну
компетентність; розвивати логічне мислення, увагу,
математичне мовлення, уміння аналізувати;
виховувати бажання допомагати іншим, доброту, любов до
математики.
Обладнання: віяла, сигнальні картки, ноутбук, друковані зошити;
числа в межах 20; девіз .
Підручник «Математика» Ф.М.Рівкінд; Л.В. Оляницька
Хід уроку.
І. Організація класу.
- Налаштуйтесь на урок.
- Який у нас зараз урок?
- Що в нас повинно лежати на столі?
Вірш
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
І урок у нас незвичний,
Чарівний, математичний.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Давайте нагадаємо наш девіз.
На уроці математики ми «Лічимо – точно, пишемо – гарно,
Відповідаємо – правильно, працюємо – швидко».
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
(діти віялом показують правильну відповідь)
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з геометричним матеріалом № 1 с. 94
Куб, куля , коло, квадрат, круг, трикутник
2. Пальчикова гімнастика
3. Правило №2 с. 94 Фронтально
- Якщо ми збільшуємо, то яку дію виконуємо? +
- Якщо зменшуємо, то? –
- Давайте №2 виконаємо усно.
- Тож який висновок ми можемо зробити?
(що якщо збільшити на, ми «+», якщо зменшити на, ми «-» )
4. Складання задачі на збільшення на кілька одиниць
(вчитель на одну тарілку кладе 2 яблука, а на іншій накриває рушничком)
На тарілці лежало 2 яблука, а на другій на 3 більше. Скільки яблук лежало на тарілці ?
Один учень біля дошки
2+3=5(ябл)
Відповідь : 5 яблук.
5.Фізкультхвилинка
1 , 2, 3, 4, 5
Час прийшов вже спочивать
Тож піднімем руки в гори ,ніби глянули на зорі
А тепер всі руки в боки, як зайчата скоки_скоки
10,9,8,7
Час за парти нам усім
6.Робота з підручником
№3 с. 94 Збільшення на кілька одиниць
За малюнком розв’яжіть задачу
І т. 4 пиріжка
ІІт. ?, на 4 більше
VІ. Закріплення вивченого
Вирази
Задача
Задача №5 с.94
VІІ. Підсумок уроку