Інтегрований урок української мови та фізики
" Розв'язування експериментальних задач на складання електричних кіл.
Узагальнюючий урок з теми "Односкладні прості речення "
Вживання односкладних речень у науковому стилі мовлення."
Має на меті формувати вміння мовленево-розумової діяльності , уміння порівнювати, зіставляти, узагальнювати і виділяти головне.
Тема: Розв'язування експериментальних задач на складання електричних кіл.
Узагальнюючий урок з теми "Односкладні прості речення "
Вживання односкладних речень у науковому стилі мовлення.
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми "Односкладні прості
речення", відпрацювати навички визначення видів односкладних речень і вживання їх у науковому стилі мовлення; формувати вміння мовленево-розумової діяльності , уміння порівнювати, зіставляти, узагальнювати і виділяти головне; розвивати мовленеві компетенції школярів, навички роботи з текстом, з обладнанням для лабораторної роботи; виховувати почуття взаємодопомоги, культуру спілкування в групі та під час відповіді.
Тип уроку: систематизації й узагальнення знань.
бінарний урок з української мови та фізики.
Форма проведення: засідання експериментального бюро
Обладнання та матеріали: ноутбук, інтерактивна дошка, комплект лабораторного
обладнання з "Електрики та магнетизму", підручники фізики і укр. мови.
Форми роботи: урок-експеримент; робота в групах, індивідуальні виступи, фронтальне опитування.
Методи: пошукові методи інтерактивних технологій: дослідження, "Закінчи речення",
"Мікрофон", "Да-нетка", "Збери прислів'я. "
План – схема уроку
№ |
Етап уроку |
Час |
Форми й методи навчання |
І. |
Організаційний момент |
2 хв |
"Збери слово з розсипаних складів" |
ІІ |
Мотивація навчальної діяльності |
3 хв |
Оголошення теми , мети , завдань уроку |
ІІІ. |
Актуалізація опорних знань |
5 хв |
Інтерактивна вправа "Да-нетка" |
ІV. |
Систематизація і узагальнення знань |
12 хв |
Робота з підручником Визначення типів речення. Реконструкція тексту. |
V. |
Рефлексія |
3 хв |
Інтерактивна вправа "Закінчи речення" |
VІ. |
Застосування отриманих знань |
15хв |
Робота біля інтерактивної дошки Робота в групах |
VІІ. |
Підсумок уроку |
4 хв |
Вправи на встановлення відповідності |
VІІІ. |
Інформація про домашнє завдання |
2 хв |
Репродуктивного та творчого характеру |
І. Організаційний момент
Урок проводитимемо у формі засідання експериментального бюро, так як ви будете експериментувати і доводити свою думку. Ви розподілені на групи, розподіліть обов'язки між собою, назвіть керівників..
Побажаємо один одному успіху.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
На дошці розсипані склади, з яких треба скласти слово.(Екс, пе, ри, мент)
(слайд на дошці з рухомими прямокутниками)
Тема уроку- Розв'язування експериментальних задач на складання електричних кіл.
Узагальнюючий урок з теми "Односкладні прості речення "
Вживання односкладних речень у науковому стилі мовлення.
Мета: На уроці ми повинні розвивати навички роботи в групах, формувати мовленеві
компетенції, порівнювати і зіставляти мовні і фізичні явища узагальнювати матеріал, визначати головне, оцінювати роботу.
Задачі: ми повинні узагальнити і систематизувати знання з теми "Односкладні прості речення "; навчитися вживати їх у науковому стилі мовлення; навчитися складати електричні кола, креслити схеми.
Девіз (слоган) уроку
Мислити – логічно і критично.
Висловлюватися – чітко і лаконічно.
Досліджувати – глибоко, майстерно.
Працювати – творчо і активно.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
Інтерактивна вправа "Да-нетка"
Це речення – безособове. (так)
Це речення - означено-особове.(ні, неозначено-особове)
Це речення односкладне. (ні, двоскладне)
ІV. Систематизація і узагальнення знань
4.1. Робота з текстом
Прочитати текст, визначити вид односкладних речень і спосіб вираження присудка.
І група. стор. 105 підручника фізики.
Експериментальне завдання (означене речення, дієслово наказового способу)
Експериментальне завдання
Складіть план дослідження характеру взаємодії заряджених тіл. Як об’єкти для дослідження візьміть паперову та поліетиленову смужки розміром близько 4× 15 см, поліетиленову смужку розміром 2× 3 см, підвішену на нитці, пластмасову ручку. Проведіть відповідний експеримент.
ІІ група. стор. 106 підручника фізики.
Останній абзац (означено-особове, дієслово наказового способу)
Наелектризуємо ебонітову паличку, потерши її об вовну. Потім торкнемося паличкою до підвішеної на нитці кульки, — кулька отримає негативний заряд. Потремо пластину з оргскла папером — пласти- на набуде позитивного заряду. Почнемо повільно підносити пластину до кульки.
ІІІ група. стор. 112 підручника фізики.
Експериментальне завдання (означено-особове, дієслово наказового способу)
Експериментальні завдання
1. Запропонуйте кілька індикаторів електричного поля, випробуйте їх.
2. «Летюча вата». Приготуйте розпушений шматочок вати діаметром не більш ніж 1 см і помістіть його на наелектризовану пластмасову лінійку. Різко струснувши лінійку, доможіться, щоб шматочок по- чав «плавати» над нею в повітрі. Поясніть спостережуване явище. Виконайте рисунок, на якому зазначте сили, що діють на вату.
4.2. Послухайте повідомлення і визначте тип речення
(вчитель зачитує тексти)
Текст 1
Експериментально доведено негативність заряду поверхні Землі. Верхні шари атмосфери заряджено позитивно. Сьогодні всім відомо про створення електричного поля клітинами й тканинами організму людини .(безособові)
Текст 2
Дослід проводять , скориставшись металевою сферою на пластмасовій
підставці. Потім електризують скляну паличку, потерши об папір, і торкаються нею сфери. Сфера набуде позитивного заряду.(неозначено-особове речення)
4.3. Реконструкція тексту.
Переробити на двоскладне речення
Відповіді:
V. Рефлексія .
Отже вміти реконструювати речення дуже важливо, про свідчать народні прислів'я.
Інтерактивна вправа "Закінчи речення"
Вік живи-…..вік учись
Сім разів відмір - …. один раз відріж
Має голову,….. май же розум
Не пером пишуть, …….а умом
По одежі стрічають – …..по уму проводжають
VІІ. Застосування отриманих знаннь
Продовжуємо роботу бюро. Переходимо до виконання завдань на відповідність.
Повторімо правило техніки безпеки
(на дошці виконують відповідність)
Виконання практичних завдань
1.За малюнком зобразити схему електричного кола, скласти та перевірити його роботу.
мал 1
мал 2
ммал 3
Виконання групових диференційованих завдань.
На дошці записані слова:
взяти
приєднати
скласти
увімкнути
накреслити
Завдання групам
І група Скласти інструкцію , використавши безособові речення
ІІ група Скласти пораду з техніки безпеки , використавши неозначено-особові
речення
ІІІ група Скласти хід роботи , використавши означено-особові речення
VІІІ. Підсумок уроку
Встановити відповідність
Повторили
|
Двоскладне чи односкладне речення, як складати електричне коло |
Дослідили
|
Складати односкладні речення та схеми електричних кіл |
Зрозуміли
|
Односкладні речення в готовому тексті, елементи електричного кола |
Розрізняємо
|
Будову проектних речень, визначення електричного струму |
Уміємо |
Спосіб вираження присудка, дію електричного кола |
Керівники груп оцінюють учнів.
VІІ. Домашнє завдання.
фізика – Повторити матеріал §26, виконати експериментальні завдання впр. 26 (3,4) стор.140.
Додаток 1
Лист оцінювання
Прізвище та ім'я учня |
Усна відповідь |
"Так-ні" |
Робота з підруч- ником |
Рекон-струкція тексту |
Скла-дання кола |
Групові диферен-ційовані завдання |
Оцінка за урок
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
І група
1.Лист оцінювання
Прізвище та ім'я учня |
Усна відповідь |
"Так-ні" |
Робота з підруч- ником |
Рекон-струкція тексту |
Скла-дання кола |
Групові диферен-ційовані завдання |
Оцінка за урок
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
2. Робота з текстом
Підручник Фізика 8 клас, стор. 105 Експериментальне завдання
Прочитати текст, визначити вид односкладних речень і спосіб вираження присудка.
3.Реконструкція тексту
Переробити на двоскладне речення
4. Практичні завдання
1.За малюнком зобразити схему електричного кола, скласти та перевірити його роботу.
мал 2 мал 1 мал 3
ІІ група
Прізвище та ім'я учня |
Усна відповідь |
"Так-ні" |
Робота з підруч- ником |
Рекон-струкція тексту |
Скла-дання кола |
Групові диферен-ційовані завдання |
Оцінка за урок
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
Підручник Фізика 8 клас, стор. 106. Останній абзац.
Прочитати текст, визначити вид односкладних речень і спосіб вираження присудка.
Переробити на двоскладне речення
4. Практичні завдання
1.За малюнком зобразити схему електричного кола, скласти його та перевірити його роботу.
мал 1 мал 2 мал 3
ІІІ група
Прізвище та ім'я учня |
Усна відповідь |
"Так-ні" |
Робота з підруч- ником |
Рекон-струкція тексту |
Скла-дання кола |
Групові диферен-ційовані завдання |
Оцінка за урок
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
|
|
м |
м |
м |
м |
м |
м |
м |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
ф |
Підручник Фізика 8 клас, стор. 112 . Експериментальне завдання №2.
Прочитати текст, визначити вид односкладних речень і спосіб вираження присудка.
Переробити на двоскладне речення
4. Практичні завдання
1.За малюнком зобразити схему електричного кола, скласти його та перевірити його роботу.
.
мал 1 мал 2 мал 3
1