Урок "Розв’язування прикладів і задач на застосування табличного додавання та віднімання. Розв’язання задач."

Про матеріал
- формування навичок додавання і віднімання чисел 1-7; - вправляти в розв’язанні задач на зменшення (збільшення) числа на кілька одиниць; - розвивати математичну мову, увагу, логічне мислення, створювати умови для розвитку пізнавального інтересу; - виховувати у дітей почуття, наполегливості, самостійності; бажання вчитися.
Перегляд файлу

УРОК МАТЕМАТИКИ

1 клас

 

Тема: Розв’язування прикладів і задач на застосування табличного додавання та віднімання. Розв’язання задач.

 

Мета: -   продовжувати формування навичок додавання і віднімання чисел 1-7;

-         вправляти в розв’язанні задач на зменшення числа  на кілька одиниць;

-         розвивати математичну мову, увагу, логічне мислення, створювати умови для розвитку пізнавального інтересу; 

-         виховувати у дітей почуття, наполегливості, самостійності; бажання вчитися.

Обладнання: Математика: підру. 1 кл./Н.П. Листопад;мультимедійне обладнання.

Тип уроку: комбінований.

 

 

 

 

 

Хід уроку

I.Орг. момент

 

Ось і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

На місця треба сідати,

Час урок розпочинати.

 

II. Повідомлення теми і мети уроку

-         Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати числові вирази і задачі на закріплення таблиць додавання і віднімання чисел 1- 7, будемо відпрацьовувати вміння порівнювати числові значення виразів, продовжимо розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, охайність.

III. Актуалізація та корекція опорного досвіду та опорних знань.

 

1. Графічний диктант

- Увага! Увага! Хлопчики і дівчатка, сьогодні до нас на урок завітав…  А хто завітав до нас на урок ви дізнаєтеся, виконавши графічний диктант.

 

- Знайдіть у зошиті червону крапочку. Від неї починаємо:

1. Похила лінія у верхній правий куточок

2. П’ять клітинок праворуч

3. Одна клітинка вверх

4. Чотири клітинки праворуч

5. П’ять клітинок вниз

6. Одна клітинка праворуч

7. Дві клітинки вниз

8. Одна клітинка ліворуч

9. Одна клітинка вверх

10. Одна клітинка ліворуч

11. Дві клітинки вверх

12. Одна клітинка ліворуч

13. Чотири клітинки вниз

14. Три клітинки ліворуч

15. Три клітинки вверх

16. Одна клітинка ліворуч

17. Три клітинки вниз

http://im2-tub.yandex.net/i?id=164517682-0718. Три клітинки ліворуч

19. Сім клітинок вверх

 

 

-         Хто це вийшов?

-         Домалюйте слонику око.

 

 

Хвилинка-цікавинка

 

Слони – найбільші наземні тварини, які мешкають на Землі. Живуть в Індії, в Африці у тропічних лісах. Мають музичний слух.

 

-         Відгадайте загадку

З дитинства годує і поїть слона,

Працює невтомно, як робот

Тут відповідь правильна тільки одна:

Це……………………………(хобот).

 

Хобот – це довгий ніс, здатний рухатися у різні сторони. Довжина хобота 2,5м ( це половина ширини нашого класу –показати)), а товщина сягає до 30см (показати)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Каліграфічна хвилинка, повторення нумерації чисел.

- Для вас, діти, слон на дошці написав такі числа. Прочитайте їх.

8  2  6  10  4

-. Слон просить, щоб ви їх розташували в порядку зростання.

-. Що значить розташувати в порядку зростання?

(учень на дошці розташовує і зачитує))

- Що спільного в цих числах? (Парні)

- Які числа називаються парними?

- Підкреслити зайве число. (10)

- Чому воно зайве? (Двоцифрове)

- Скільки цифр знадобилося для запису цього числа? Назвати ці цифри.(1 і 0)

- Назвати сусідів числа 10 (9 і 11)

- Назвати наступне 4 (5)

- Назвати попереднє 8 (7)

 

3. Повторення складу чисел

- Щоб успішно виконувати завдання на уроці, нам треба повторити

склад чисел  5, 6. 7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-         Ці знання нам знадобляться впродовж всього уроку.

 

3. Усна лічба

-         Які казки, мультфільми ви знаєте, де зустрічається слон?                         (м.ф «Мій друг парасолька», Г. Остер «38 папуг».)

-         Назвіть героїв мультфільму «38 папуг».

-         Кого з героїв цього мультфільму не вистачає на екрані?(Удава)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Він, мабуть, десь заблукав. Давайте його знайдемо. А для цього нам треба розв’язати математичний ланцюжок, і ми дізнаємося, де удав.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-          

-          

-          

-          

-          

-          

-          

-          

-          

-          

-         Відповідь математичного ланцюжка 5. Наш удав потрапив у школу. Він, мабуть, хоче як і ви навчатися, щоб бути розумним.

IV. Розвиток і закріплення математичних знань.

 

1. Геометричний матеріал

а)*- Які геометричні фігури ви знаєте?

      - З яких геометричних фігур складено школу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     - Скільки ви бачите трикутників? (Один)

     - Скільки прямокутників? (П’ять)

б) Робота з підручником

- Чому мультфільм назвали «38 папуг» (Тому що довжину Удава вимірювали в папугах)

- А за допомогою чого треба міряти? (За допомогою лінійки)

- Які одиниці вимірювання довжини ви знаєте? (см)

ст.44 №5 (побудуй відрізок)

-         Накреслити в зошиті відрізок довжина якого на 3см більше даного.

 

Хвилинка-цікавинка

-         Хто знає, як називається найдовший удав?

-         Найдовший удав – анаконда (водяний удав). Його довжина 5-6м (довжина нашого класу), але зустрічаються і до 8-9м.

 

 

-         А найбільша з отруйних змій – королівська кобра (гамадріад) – 3-4м

 

 

   

Фізкультхвилинка

 

 

  1.              Розв’язування числових виразів.

- Підручник ст. 72 №4 ( I стовпчик - на дошці колективно, II стовпчик - самостійно у зошитах)

 

  1. Порівняння числових виразів.

- Підручник ст. 44 №2 (перший стовпчик на дошці колективно, а наступні стовпчики виконують за рядами: ІІ стовпчик – I ряд, IIІстовпчик – II ряд, IV стовпчик – III ряд)

 

Фізкультхвилинка

 

4.  Робота над задачею

а) * Усно

У мавпи було 7 бананів. Вона з’їла всі, крім третього. Скільки бананів у неї залишилося? (Один банан)

 

 

б)Розв’язати задачу

У мавпи було 7 бананів, а у слоненя на 2 банана менше? Скільки бананів було у слоненя?

 

- Переказати задачу.

-. Про кого задача? (Про мавпу і слоненя)

-. Що у них було? (Банани)

-. Скільки бананів було у мавпи? (7бананів)

- А скільки бананів було у слоненя? (Ми не знаємо)

- А що ми знаємо? (Що на 2 банани менше, ніж у мавпи)

- Що нам треба знайти в задачі? (Скільки бананів у слоненя)

(Запис короткої умови, розв’язання, рішення і відповіді задачі.)

- Що означає вираз «на…менше», «на…більше»?

 

V. Підсумок уроку. Релаксація.

 

- Діти, наш урок закінчується. Чи сподобалося вам на уроці ?

- Яке завдання була найцікавішим?

- А яке найскладнішим?

- Який у вас зараз настрій ?

- Покажіть усім свої посмішки . Подякуйте один одному за роботу.

- А зараз, щоб ви відпочили, слоненя принесло мультфільм про нього і його друзів: «38 папуг».

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 листопада 2023
Переглядів
253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку