Урок № 53
Тема уроку: Розв’язування задач на знаходження площі і периметру прямокутника та квадрата. Самостійна робота
Мета уроку:
Навчальна: Удосконалити знання та набуті вміння знаходити площу і периметр чотирикутників (прямокутника, квадрата). Провести діагностику знань з даної теми.
Розвиваюча: Розвивати вміння працювати самостійно, раціонально використовувати знання та час для виконання завдань
Виховна: виховувати увагу, математичну культуру
Тип уроку: удосконалення, застосовуння знань, вмінь та навиків.
Хід уроку: 1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Самоперевірка за зразком
2. Незнайко, виконуючи завдання, припустив помилки.Допоможіть виправити їх
1. Площа прямокутника обчислюється за формулою: Sпр. = (a + b) * 2
2. Периметр прямокутника: Pпр. =
3. Площа квадрата обчислюється за формулою: Sкв. = a * b
4.Периметр квадрата обчислюється за формулою: Pкв. = a*4
5. = 4 = 6 =18
6. 4 = 40 1 = 100
3. ФОРМУЛЮВАННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
4. ВІДПРАЦЮВАННЯ ВМІНЬ
Виконання письмових вправ: № 732, 733
5. ПІДСУМКИ УРОКУ
Самостійна робота
1. a, b – сторони прямокутника, S – його площа, P – периметр. Заповніть таблицю.
a |
17см |
15дм |
|
b |
12см |
|
25 мм |
S |
|
240 |
125 |
P |
|
|
|
2.Ширина прямокутника у 4 рази довша за довжину, а його периметр дорівнює 80 см. Знайди площу прямокутника.
3. Довжина прямокутника в 2 рази більша за ширину, а периметр дорівнює 150 м. Знайди площу прямокутника.
6. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
§18, 19, № 736, 737.
1.Sпр.=(a + b) * 2
2.Pпр. =
3.Sкв. = a * b
4.Pкв. = a*4
5.=4 = 6
=18
6.4=40 1 = 100
1.Sпр.=
2.Pпр. =
3.Sкв. =
4.Pкв. =
5.= =
=
6.4=
1 =