Урок "Рукотворні тіла та матеріали, їх властивості."

Про матеріал
Конспект уроку інтегрованого курсу "Я досліджую світ" (природнича галузь) 2 клас . Урок розроблений за програмою на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ
Перегляд файлу

Я досліджую світ (природнича галузь) 2 клас

Тема: Рукотворні тіла та матеріали, їх властивості.

Мета: Дати поняття « рукотворні матеріали», з`ясувати для чого людина винайшла рукотворні матеріали; дослідити їх властивості.

Пояснити вплив штучних матеріалів на довкілля; виховувати бережне ставлення до речей та повагу до людської праці.

Перебіг уроку

1 Організаційний момент. Емоційне налаштування.

Розпочинаємо урок «Я досліджую світ»

Посміхніться один одному. Покажіть долоньку. «Дайте п’ять!»

Я хотіла, щоб у такому позитивному настрої пройшов наш урок.

Тож не будемо гаяти часу. Починаємо!

- Що ж потрібно взяти з собою?

- Звичайно, впевненість у собі і бажання дізнаватись щось нове!

1.1 Робота з приказкою.

Одна голова добре, а дві –краще.

-Як ви гадаєте, чого вчить ця приказка?(Відповіді дітей)

Так, вона вчить взаємодіяти разом і досягати результатів командою.

А я вірю, що ми будемо класною командою.

2. Оголошення теми уроку.

Пригадаємо, тема місяця: « Ідеї – винаходи - відкриття» СЛАЙД

Тема нашого заняття: Рукотворні тіла та матеріали, їхні властивості. СЛАЙД

  •          Як ви думаєте, чим ми будемо займатися на занятті?

Отож, ми дослідимо, з чого виготовлені предмети, що нас оточують та дізнаємось, які властивості мають матеріали з яких зроблені ці речі.

Та ще багато цікавого нас чекає попереду.

- Поміркуйте,  для чого нам потрібні ці знання у житті?

3.Робота над темою.

Погляньте довкола. Назвіть предмети, що вас оточують. Всі вони створені ким? (Звичайно, людиною)

Після появи людини на землі у довкіллі з`явилися предмети, зроблені руками людини.

Люди виготовили одяг, взуття, будували житло, робили посуд, меблі.

  •          Як ви думаєте для чого? Так, щоб було комфортно, тепло.

-А чи задумувались ви над тим з чого зроблені предмети, що навколо нас? СЛАЙД

Навколо нас безліч предметів, які створила людина своїм розумом та руками.

Для їх виготовлення потрібні матеріали. Більшість матеріалів є природного походження. СЛАЙДИ

Це глина, пісок, деревина,вовна, хутро, шкіра,нафта, вапняк, природний газ.

Ось ці речі зроблені з матеріалів природного походження. Тобто того, що є у природі. СЛАЙД

Але є багато предметів, зроблених із рукотворних матеріалів.

Давайте, дослідимо слово «РУКОТВОРНИЙ». Які слова заховалися у ньому?(зроблені руками)

 

З матеріалів природного походження СЛАЙД

-Назвіть, що це?(кам`яне вугілля, нафти, природного газу) виготовляють рукотворні матеріали: пластмасу,поліетилен,гуму, поролон.

Поміркуйте! Що спонукало людину винайти рукотворні матеріали? (щоб спростити собі життя)

Давайте ми детально дослідимо ці предмети!

4.ДОСЛІДЖЕННЯ ( на столах у коробочках ви знайдете рукотворні матеріали.)

Знайдіть пластмасу.

Будете передавати,щоб кожен спробував. Це матеріал легкий?

Дослідіть, чи міцний(легко відламати шматочок?) Отже, міцний.

-Чи пропускає воду?(якщо ми наллємо води у стаканчик, діти наливають і роблять висновок.)

-Чи пропускає повітря?(подмухайте)

-Чи має запах? (ні, немає)

-А що роблять із пластмаси?(Відповіді дітей)

Із пластмаси роблять багато речей: пляшки, дитячі іграшки, меблі.

Поліетилен

Це також рукотворний матеріал

Зімніть. Який він? Пластичний.

  •          Чи пропускає воду? Пригадайте, коли іде дощ, то одягають дощовичок, він з поліетилену.
  •          А для чого? Щоб не змокнути! Отже, він пропускає воду? Ні.
  •          Подмухайте, чи пропускає повітря? Ні.

-А що роблять із поліетилену?(Відповіді дітей)

Пакувальні матеріали: пакувальна плівка, пакети, обгортки, дощовики.

Гума

Знайдіть гуму. Це теж рукотворний матеріал.

Спробуйте зігнути. Який він? Пружний.

Еластичний, стійкий до зношуваності.

-Чи пропускає воду? Повітря?

-А що роблять із гуми?(автомобільні шини, шланги, рукавички)

Поролон

Спробуйте, який це матеріал. Твердий чи м`який?

Якщо уважно придивитися, то він пористий. В порах є повітря, тому пружний.

Дослідимо, чи пропускає воду? Так.

Тому і роблять мочалки, а ще матраци, пакувальні футляри, щоб не побилась чи пошкодилась поверхня виробу, іграшки.

Папір, Скло теж рукотворні матеріали.

Молодці! Ви справжні дослідники.

 

РУХАНКА

Відпочили. А зараз ми пограємо у гру.

Природні і штучні(рукотворні) матеріали.

Візьміть цеглинки червоного і зеленого кольору. СЛАЙД

Якщо на екрані природний матеріал- зелена цеглинка і відповідно штучний- червона.

 

Гра «Додай словечко». Робота у парах.

Потрібно продовжити речення

Папір виготовляють з….Він потрібний ….

Пакети роблять з…….Вони потрібні ….

Гумові чобітки роблять з…… і вони потрібні…..

Іграшка для дітей роблять з…. і вони застосовуються для…..

Меблі виготовляють  з… і вони корисні для людини…. та ін.

  •          Для того,щоб виготовити якусь річ потрібні знання і праця.

Тому до речей як потрібно ставитись? (бережно)

Поважати працю людей.

Багато речей забруднюють довкілля. Що потрібно пам’ятати, якщо ми на відпочинку?

Поміркуй!

Слайд  Що спільного між цими предметами? Що відмінного?

  •          Що ви знаєте про прямокутник?
  •          Як ви гадаєте, яка ціна може бути дощечки, зробленої з дерева? А з пластмаси? Поміркуйте, чому?

Складіть задачі, за цими даними. Розв`яжіть одну на вибір, запишіть у робочий зошит.(Перевірка)

Чудово!

Діти, отож підсумуємо, пограємо гру «Так чи Ні»

  •      Всі предмети зроблені з матеріалів.(так)
  •      Є матеріали природного походження і рукотворного(штучного) (так)
  •      Речі потрібно псувати, ламати.(ні)
  •      Я ціную працю людей.(так)

Чудово! Адже ми господарі планети Земля. Тому, як справжні господарі маємо берегти довкілля.

Рефлексія.

Діти,ми сьогодні міркували, досліджували, дізнавалися щось нове. Давайте оцінимо свою роботу.

  •          Чи всі завдання вам були під силу?

Якщо так, то покажіть це так як ми це робимо, за допомогою пальчиків.

Ми впорались із завданнями, бо ми були класною командою. Дякую всім за працю.

 

 

docx
Додано
30 серпня
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку