Урок «Що необхідно людині для життя. Поняття "Потреби"»

Про матеріал
Ознайомити учнів з поняттям «потреби», факторами, які впливають на потреби; розвивати пізнавальні інтереси у них, логічне мислення, вчити вміння працювати з різними джерелами; виховувати творчу активність, самостійність.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку «Що необхідно людині для життя»

(курс «Цікава економіка», 2 клас)

 

 

 

 

 

 

 

Вовчак Світлана Михайлівна

учитель початкових класів,

вища категорія,

«учитель-методист»

Старокосівський ліцей

Косівської міської ради

Косівського району

Івано-Франківської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Що необхідно людині для життя. Поняття «потреби».

 

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «потреби», факторами, які впливають на потреби; розвивати пізнавальні інтереси у них, логічне мислення, вчити вміння працювати з різними джерелами; виховувати творчо активність, самостійність.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель

Пролунав уже дзвінок,

Починаєм наше заняття!

А девіз у нас такий:

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем:

Швидко, дружно, вміло!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вчитель

  •            Що означає  слово «економіка»? 
  •            Пригадайте зміст «Казки про золоту рибку»

http://knygy.com.ua/pictures/l/9789664991596.jpg           http://crazymama.ru/images/cartoon/2535_6.jpg

                              http://www.ifdcsms.com.ua/images/konk_mal/2007/5.jpg

  •            Як ви вважаєте, чи були потрібні діду знання з економіки? Чому?

http://i1.i.ua/prikol/pic/9/7/731579.jpg

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель

  •            Сьогодні на уроці ми вияснимо, що необхідно людині для життя? Познайомимось з новим поняттям «потреба».
  1. Словникова робота

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Створення проблемної ситуації

Вчитель

  •            До нас на урок завітав незвичайний гість. А хто він, дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається, вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок

Як він зветься?

Намалюйте їжачка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •            Чому їжачок вдень ховається, а вночі йде на полювання?
  •            Отже, їжачкові потрібна –

 

/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/

  •            А де він ховається?
  •            Отже, йому необхідне

 

 

/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/

  •            Чому їжачок мандрує по лісу?
  •            Йому потрібна

 

 

/Вчитель вивішує картку з написом на дошці/

  •            Повторимо, будь ласка, що ж треба їжачкові для життя?

  1. Розв’язання ситуації

Вчитель

  •            Уявімо собі, що нам до рук потрапила чарівна паличка, які бажання ви загадали б насамперед? /Відповіді дітей/
  1. Фізкультхвилинка

Йшов по лісу їжачок, /ходьба на місці/

В нього шубка з голочок.

Ніс багато грушечок, /нахиляння тулуба в сторонни/

Аж болів йому бочок.

Раз, два, три, чотири, п'ять! /стрибки/

Зупинився спочивать.

Піклувався їжачок /вправи для кистей рук/

Про маленьких діточок,

Чарівних, непосидючих,

Дуже милих і колючих.

Десять, дев’ять, вісім, сім! /стрибки/

Грушечки ці ніс він їм.

  1. Практична робота

Вчитель

  •            Запишіть у зошитах свої бажання. /Діти записують в зошитах, а потім зачитують свої відповіді/.
  •            А якщо ваші бажання здійснюються, чи отримуєте ви задоволення від цього? /Відповіді дітей/.
  •            Все те, що потрібно нашому їжачкові, всім іншим тваринам, людям в економіці називається словом-поняттям

 

 

  •            Отже, потреба – це бажання та необхідність людей мати певні об’єкти життєдіяльності і користуватися ними (їжа, одяг, житло тощо).

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Практична робота

Вчитель

  •            Кожен з вас повинен за допомогою малюнка відобразити свою найголовнішу потребу. /Діти малюють потреби/

2.Вправа «Що люблять тваринки»

- З’єднай лініями тваринок з їхніми потребами.

    

 

 

 

 

3. Розв'язування задачі.

На галявині росло 16 ягід суниці. Ведмідь та Маша мали потребу зібрати та з’їсти ____ суничок.

 

Дайте відповідь.

VІ. Підсумок уроку

Вправа «Мікрофон»

  •            Яким словом ми можемо назвати наші бажання?
  •            Назвіть потреби нашого їжачка?
  •            А які потреби у вас?
  •            У ваших батьків?
  •            У нашого класу?

/Відповіді дітей/.

 

docx
Додано
8 січня
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку