Тема: Складання і розв'язування прикладів на додавання і віднімання за малюнками. Кругові приклади.
Мета: закріпити уміння учнів складати приклади за малюнками, розв'язувати кругові приклади, вдосконалювати навички усної лічби; формувати математичні компетентності: уміння складати і читати приклади на додавання та віднімання, порівнювати числа, доповнювати рівності; вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати мислення, увагу, математичне мовлення, каліграфічні навички; виховувати почуття доброти, взаємодопомоги, пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Тип уроку: узагальнення знань
Вид уроку: інтегрований
Форма уроку: урок-казка
Плановані результати: повторення і закріплення пройденого матеріалу
Тип уроку: інтегрований, закріплення вивченого.
Обладнання:
Хід уроку
І.Орг.момент
1. Привітання гостей
(Діти повернулися до гостей, кажуть хором)
Раді ми гостей вітати
І урок розпочинати.
Будемо навчатись гарно,
Швидко, весело і вправно.
2.Створення психологічного настрою.(Говорить вчитель)
Добру казку я пам’ятаю з дитинства
Хочу, щоб казку послухав і ти.
Нехай підкрадеться до самого серця
І зародиться в ньому зерно доброти.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Асоціативний кущ (критичне мислення)
- -Діти, а чи любите ви казки? (так) Сьогодні урок математики незвичайний. Це буде урок-казка. І тема нашого уроку:………………..
- А які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово «казка»?
КАЗКА – добро, сміх, радість, допомога, успіх, дружба, …….
-А щоб двері відчинились і ми потрапили до казки, необхідно двічі тупнути лівою ногою, тричі плеснути в долоні над головою, повернутися праворуч, повернутися ліворуч. Вимовити: «Раз, два, три — в гості, казко, нас прийми!»
ІІІ. Актуалізація опорних знань та навичок
1.Прямий та зворотний рахунок
-Двері до казки відчинились. Але що ж це за казка, ми дізнаємось, коли розмістимо цифри в порядку зростання.
МІШОК ЯБЛУК (-Давайте перевіримо, чи правильно діти виконали завдання? Діти читають
12345 678910 числа)
-Так,це казка Володимира Сутєєва «Мішок яблук». А чи знайомилися ми з цією казкою?
Про кого вона? (Зайчик ходив до лісу за яблуками для своїх зайчат. На шляху він зустрічав багато тварин)
2. Гра «Число загубилося» робота з ЛЕГО.
-Заєць-татко міок взяв
Та до лісу пострибав.
Він заплутував сліди.
Щоб не траилось біди.
|
1 |
3 |
9 |
|
6 |
2 |
4 |
|
5 |
7 |
8 |
-Закриваємо зеленою цеглинкою відповідь.
-Назвіть число, яке є наступнє за числом 2, 7,9
-Назвіть число, яке є попереднє до числа 3, 7. 8
(До зеленої цеглинки додайте червону)
-Назвіть сусідів числа 5, 6, 3
3. Усна лічба. Розвязування прикладів. Робота з математичним віялом.
-Набрав зайчик мішок яблук. І тільки –но хотів бігти додому, аж тут ведмідь.
-Чи не пригостиш яблуками?,- запитав він. Звичайно,- відповів зайчик.
А наші яблучка математичні.
3+2 10-2
6-3 4+3
8+1 5-3
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу. Розвиток математичних знань.
-Біжить зайчик лісом та зустрічає їжачка. Зайчик і його пригостив яблучками. І їжачок передав нам пальчикову гру.
Фізпауза «У лісі» (для рук)
-Наш зайчик прямує додому. А дома його чекають зайчата. А скільки їх було? ? ( Чотири синочка та лапочка-дочка) Тому прописуємо цифру 5.
1.Каліграфічна хвилинка
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно. Не зігнусь.
За роботу я візьмусь.
(Показ правопису цифри 5)
2.Знаходження значень виразів.Робота за підручником.
-Доки ви писали білочки за вами спостерігали. Діти, а чим живляться білочки? (горіхи, гриби, яблука)
І ось білочки принесли нам математичні вирази. (Запис виразів у зошит та на дошці)
………
Фізпауза для очей (мішечки) «Сонечко»
-Діти, прийшов час відпочинку нашим очкам.
3. Розвязування простої задачі.
-Дуже люблять яблучка майже всі тварини.
Наш зайчик біжить додому, а назустріч йому коза. Дай мені яблучок,- каже коза. А скільки ж дати яблук треба визначити, розв’язавши задачу.
Спочатку зайчик дав 4 яблука, а потім ще 2.
Скільки яблук дав зайчик козі?
(Запис задачі в зошит)
Фізхвилинка. Дорога додому.
4.Геметричний матеріал. Робота з танграмом. Будинок.
-Нарешті наш зайчик дістався дому. І далі буде групова робота.
ІV.Підведення підсумків. Рефлексія.
-Зайчик повернувся до свого будиночка, а наш урок закінчується.
-Коли ви прийдете додому, що ви розкажете своїм рідним про урок математики?
Молодці, ви допомогли мені. Ви показали, що вмієти рахувати, складати, читати і розв’язувати приклади, писати каліграфічно цифри, а головне дружити, допомагати іншим, як ви це робили на уроці .Всім дякую за роботу! Всі молодці! Я вами пишаюся!
А наші казкові герої приготували вам смачні яблука, якими я вас і пригощаю.