Урок – казка з математики
1 клас
Тема: Складання виразів на додавання за малюнками.
Мета:
-
вчити складати рівності на додавання за малюнкам, записувати їх і розв’язувати; закріплювати знання про нумерацію чисел першого десятка та вміння порівнювати числа в межах 10; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність, старанність, почуття дружби і взаємодопомоги
-
Формувати ключові компетентності:
-
інформаційно-комунікативну ( формувати уміння чути команди вчителя, вміти їх аналізувати і виконувати за зразком; знаходити завдання в підручнику, орієнтуватися на сторінці зошита, користуватися роздатковим матеріалом );
-
соціокультурну (бажання організувати свою працю для досягнення успішного результату; дотримуватися правил поведінки на уроці);
-
здоров’язбережувальну (дотримуватися організації робочого місця; правильної постави за партою);
-
Формувати математичну компетентність (розвивати логічне міркування, вміння виконувати дії за алгоритмом, користуватися знаковою інформацією, орієнтуватися у просторі)
Очікувані результати:
-
розташовує числа в порядку зростання;
-
лічить до 10 в прямому і зворотному порядку;
-
складає приклади на додавання за малюнками;
-
співвідносить кількість об’єктів з відповідним натуральним числом;
-
порівнює числа в межах 10;
-
розпізнає знайомі геометричні фігури.
Обладнання: картки до гри «Пазли» ,набірне полотно із цифрами, демонстраційний матеріал, предметні малюнки, казкові герої
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Хід уроку:
І. Мотивація навчально- пізнавальної діяльності
1. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок
Він покликав на урок.
Щоб все на світі знати.
Треба математику вивчати
-
До нас на урок завітали гості, тому тобі потрібно бути уважним, виконувати всі завдання, щоб почути в кінці уроку, що ти великий молодець. Привітаймося з гостями, подаруємо їм свою посмішку.
2. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо рахувати, вчитися складати і розв’язувати приклади, красиво писати в зошиті. А щоб урок був цікавим нам допоможе казка.
-
А зараз послухай уривок і скажи з якої це казки.
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Той від тебе втечу.
-
Хто головний герой казки?
-
Скільки звірів було в казці?(4)
-
Що трапилося із колобком в кінці казки? (його з’їла Лисичка)
-
Ось сьогодні ми здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати Колобку і змінимо кінець казки на щасливий. Щоб його не з’їла Лисичка, потрібно виконати завдання від звірят. Колобок в школу не ходив, допоможемо йому.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Атрикуляційна гімнастика
«Посмішка»
«Парканчик»
«Трубочка»
«Годинник»
«Лопаточка»
2 .Усний рахунок
-
Спекла баба увечері Колобок і поставили його на вікно, щоб прохолонув. На диво, Колобок вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому.
від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 7,
-
Але тут насунула хмарка і закрила декілька зірочок. Які зірочки сховалися? Назви наступне число? Яке число попереднє?
-
Мріяв, мріяв Колобок і не помітив як настав ранок і сонечко засіяло на небі. Сонячні промінчики розбудили Колобка він стрибнув з вікна і помандрував у ліс.
-
Кого ж першого зустрів Колобок? (Зайчика).
Завадання від зайчика
3.Весела лічба
Зайчик із городу в ліс
Моркву в кошику приніс,
Зручно всівся коло хати
І узявся рахувати:
Одна та дві.
Виклав моркву на траві,
А сорока із гори загукала:
— Буде...
4.Пальчикова гімнастика
5.Каліграфічна хвилинка
-
Зайчик хоче побачити, як ти пишеш. Напишемо в зошит каліграфічно цифру 3. Покажи цифру 3 на набірному полотну
Поясненя вчителя — Цифра 3 складається з верхнього і нижнього малих півовалів. Починають писати цифру трохи вище за центр клітини. Верхній півовал доводять майже до центра клітини і, не відриваючи ручки від паперу, пишуть нижній півовал. Нижній півовал трохи більше за верхній.
-
Молодець. Завдання від Зайчика виконали
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
-
Мандруємо далі. Кого ж тепер зустрінемо.(Вовка)
Завдання від Вовка
1.Гра «Порівняйка»
Молодець!
-
Подорожуємо далі. Кого ж далі зустрів Колобок?
Взимку ляже спати
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане
Як весна настане. (ведмідь)
Завдання від Ведмедика. Взимку він солодко спить у своїй барлозі і сняться йому солодкі сни про літо
2.Складання прикладів на додавання за малюнком
- Скільки квіточок тримає Ведмедик в лівій лапці? (7). Скільки квіток вирвав (1), Скільки стало ?(8). Складемо приклад 7+1=8
Складемо приклад на набірному полотні. Запишемо його в зошит
Порахуємо, скільки яблучок лежить на тарілці (4), скільки на столі (2). Скільки стало разом? (5)
Складемо приклад на набірному полотні. Запишемо його в зошит.
4+2=6
-
Як називаються числа при додаванні?
3.Фізкультхвилинка
ІV Закріплення вивченого матеріалу
-
Вже чується, наче пісенька Колобка. З ким йому залишилося зустрітися?
У темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
Як зовуть її … ? (лисиця)
-
Поки Колобок котиться по дорозі співаючи свою пісеньку, ми перші зустрінемося з Лисичкою і не дамо з’їсти Колобка.
-
Лисичка пропонує виконати найважче завдання
1.Робота з підручником с.46, завдання 3(1)
2.Робота з геометричним матеріалом
Ось у такому будиночку живе Лисичка. з яких геометричних фігур складається цей будиночок?
Покажи прямокутники і полічи їх. Скільки квадратів? Скільки трикутників? Скільки кругів?
-
Молодець, Давіде, допоміг залишитися цілим Колобку. Покотився він далі і опинився в нашому класі.
Гра «Пазли»
V. Підсумок уроку
-
Молодець, ти врятував Колобка, його не з’їла Лисичка, бо ти виконав усі завдання. І показав, що вмієш рахувати, складати, читати і розв’язувати приклади, порівнювати, писати каліграфічно цифри, а головне дружити, допомагати іншим.
-
В якій казці ми сьогодні побували?
-
Які завдання виконували?
-
Перешкоди подолали
-
Колобку допомагали
-
Ти добре працював, рахував, писав
-
Тож можем ми сказати
-
Давід - великий молодець!!!