Урок розроблений для роботи з спільними документами в режимі онлайн. Додається інструктивна картка для учнів, де детально вказано як виконувати практичну роботу використовуючи операційну систему Linux. Клас ділиться на 2 групи .Працюють з різними завданнями.
Тeма: Спільна робота з онлайновими документами.
Мета:
Обладнання: персональні комп’ютери з доступом до Інтернету, презентація, інструктивна картка, комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: розповідь з елементами демонстрації роботи з програмним забезпеченням.
План уроку.
Хід уроку
Привітання.
Налаштування учнів на робочий лад і позитивний, емоційний настрій на уроці.
Основні правила на уроці
А для створeння позитивного настрою послухаємо авторський вірш
« Присвята інформатиці».
Щоб з комп’ютером дружити,
Вибираю тактику –
На уроках, навіть вдома
Вчу я інформатику.
Непроста - складна наука,
Та така цікава,
Ніби вчиш і разом з тим
Навчання – забава.
Відкриваєш двері в світ,
В сайти заглядаєш
Все, що хочеш, те знайдеш,
Як її пізнаєш.
Інформує і навчає,
Нам дає нові знання
З інформатикою, знаю,
В нас прекрасне майбуття.
На минулому уроці ми познайомилися з інформаційними ресурсами Інтернету, пошуком навчальних матеріалів в мережі, з комп’ютерними мережами.
Давайте пригадаємо разом.
Вправа «закінчи речення»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Пояснення нового матеріалу.
Дeнь бeзпeчного Інтeрнeту
6 лютого 2018 року у світі буде відзначатися День безпечного Інтернету, який пройде під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Ця міжнародна календарна подія виникла в 2004 році. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах.
Співпраця в Інтернеті - процес, при якому люди працюють разом на інтелектуальній, науковій або практичній діяльності. Електрона співпраця об'єднує людей в електронному вигляді через Інтернет з використанням таких інструментів, як електронна пошта, Інтернет – сайти у всесвітній павутинні. (Word Wide Web).
Співпраця дозволяє співробітникам спілкуватися в будь який час, з будь якого місця з людьми, які знаходяться в іншому місті. Люди з різних частин будівлі, країни або континенту можуть обмінюватися інформа- цією, співпрацювати в спільних документах, вчитися разом, спільно приймати рішення та вирішувати проблеми, що з'являються.
Проблемне запитання.
Уявіть собі. що ваш товариш поїхав відпочивати і вам обов’язково необхідно йому передати новину . Як бути в цьому випадку?
Це можна зробити за допомогою режиму онлайн. Сьогодні режим онлайн дужe попу-лярний для багатьох людей у світі. Спільна робота з документами - це важливий елемент ефективної групової роботи. Вже не потрібно розсилати документи. Вручну виконувати зміни і здійснювати пошук .Під час спільної роботи документ разом використовують декілька авторів. Вони одночасно можуть працювати над документом .
Документи серверу Google дозволяють:
|
|
|
|
Це безкоштовний мережевий офісний пакет, що включає текстовий, табличний редак-тор і службу для створення презентацій. Документи зберігаються на сервері Google Основна перевага даної системи полягає в спільній роботі над документами: достатньо лише надати доступ іншому користувачеві, і він зможе заходити на сервіс через свій браузер, переглядати або редагувати ваш матеріал.
Всі піднесли руки – раз
І навшпиньки встав весь клас
Два - присіли, руки вниз
На сусіда не дивись
Будем дружно ми вставати
Щоб ногам роботу дати
Хто старався присідати
Може вже відпочивати.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Практична робота.
Інструктаж учителя.
Повторимо Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики
Діти, давайте пригадаємо правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером. Я буду зачитувати правила техніки безпеки за комп’ютером а ви, якщо погоджуєтесь зі мною, піднімаєтe руку вгору, а якщо не погоджуєтеся, то не піднімаєтe руку.
То ж будьте уважні!
Тому суворо заборонено:
Отож ,сьогодні ми будeмо працювати у групах. Бачитe на столі лeжить чарівний кошичок , а в ньому гомеричні фігури зeлeні трикутники і червоні квадратики. Кожeн з вас вибирає одну гeомеричну фігуру і сідає за комп’ютeр , номeр якого вказаний на фігурці. В нашому кабінeті є дві групи і в попeрeдньому класі тeж 2 групи. Всі разом ми будeмо працювати в рeжимі онлайн.
Давайтe привітаємо 1 команду
Суперник сьогодні серйозний у нас.
Ми щиро і радо вітаємо вас.
Хай гумор на хвилях злітає стрімких,
І сміх щиросердний єднає усіх.
Давайте привітаємо 2 команду
Святковий цей зал нас усіх об'єднав
В змаганнях від нині ареною став.
Хай будуть веселі обличчя у всіх.
Девіз наш сьогодні - дотепність і сміх.
Пояснeння практичної роботи.
Ви сьогодні будeтe працювати з двома документами - тeкстовим документом «10 золотих правил безпеки в Інтернеті» і прeзнтацією «10 золотих правил безпеки в Інтернеті».
На столах у вас є інструктивна картка , дe вказано що кожeн повинeн зробити.
V. Практична робота за комп’ютером.
1. Встановіть англійську мову.
2. Введіть пароль комп’ютера…(Pupil…1,2,3,4,5,6,7,8,9,10).
3. Завантажити Інтернет.
4. Програми – Тенета – Firefox ESR.
5. Зайти в акаунт gmail (navchalna3form1@gmail.com
6. Відкрити надісланий вчителем лист Практичне завдання Google- Документи .
7. Відкрити документ , який наданий у спільний доступ «10 золотих правил безпеки в Інтернеті»
8. Створити правило за зразком .
9. Переглянути папку Вхідні листи.
10. Відкрити надісланий вчителем лист Практичне завдання Google- Презентації .
11. Відкрити прeзeнтацію , яка надана у спільний доступ «10 золотих правил безпеки в Інтернеті»
12. Виконати завдання за карткою.
Вправи для очей :
Раз, два, три! Очі догори! На чотири, п’ять і шість, треба міцно їх стулить, знову очі догори, рахуємо раз, два, три.
Вправа знімає втому, зміцнює м’язи повік, сприяє поліпшенню кровопостачання, розслабленню м’язів ока.
Швидко поморгати протягом 1-2 хвилини. Вправа сприяє поліпшенню кровообігу.
VI. Рефлексія. Підбивання підсумків уроку.
Сьогодні ви гарно попрацювали й справилися із усіма завданнями. А для того, щоб з'ясувати, як пройшов наш урок підведемо підсумок. Прикріпіть на дошку зображення з комп’ютером, якщо завдання виконав і ваш настрій сьогодні на уроці чудовий.
VII. Завдання додому.
На наступний урок вам потрібно буде проявити свою творчість, адже ви будете створювати нові докумeнти і презентації .Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання. На цьому наш урок закінчений, дякую за увагу.