Урок інформатики
8 клас
Вчитель: Янєва Л. В.
Тема. Створення сайту засобами онлайн-системи конструювання сайтів.
Мета:
-
формування предметних компетентностей: створення сайту засобами онлайн-системи конструювання сайтів та публікування їх в Інтернеті; використання гіпертекстових, графічних й мультимедійних елементів на вебсторінках.
-
формування ключових компетентностей:
-
спілкування рідною мовою: аналізувати текстову інформацію, відстоювати власну думку;
-
розуміння ролі інформатики та ІКТ у сучасному інформаційному суспільстві;
-
здатність алгоритмічно мислити при плануванні, організації діяльності, зокрема навчальної;
-
здатність ефективно планувати і організовувати свою діяльність з використанням ІКТ;
-
уміння вчитися: навички самостійно визначати орієнтири пошуку необхідної інформації;
-
компетентність у цифрових технологіях: уміння застосовувати цифрові технології для пошуку і аналізу інформації;
Очікувані результати: учні знають, які є засоби онлайн-системи конструювання сайтів, вміють створювати сайт, наповнювати його контентом та публікувати.
Обладнання: комп’ютери з виходом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка, навчальна презентація, робочі аркуші, картки.
Програмне забезпечення: браузер, додатки Google
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
Форма уроку: ділова гра (На уроці відтворюється життєва ситуація або проблема, і в рамках уроку відбувається її «обігрування» і генеруються можливі рішення)
Хід уроку
І. Організаційний етап
-
привітання
-
перевірка готовності учнів до уроку (робочий аркуш, практична робота, ручка, фломастер, смартфон)
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
Створення атмосфери психологічного комфорту.
Повторення правил поведінки у комп’ютерному класі https://learningapps.org/5332895
Прийом «Проблемна ситуація»
на дошці терміни;
Вебдизайн, навігація, контент, вебсторінка, гіперпосилання, Інтернет,
Вчитель. Чи знайомі вам ці слова? Чи може щось є нове?
До чого все це має відношення? (вебсайт)
-
Скажіть, з чим асоціюється сайт у реальному світі? (з книгою)
-
У себе, на робочих аркушах виділіть ті поняття, які б ви не змогли пояснити. Я сподіваюсь, до кінця уроку ви їх зрозумієте.
-
Пригадаємо, що таке сайт. Слайд 2, 3
-
Припустимо, що ви знаєте значеня цих слів. А чи вмієте їх використовувати?
Рефлексивний прийом «Зроби висновок»
Чи можна сказати, що у вас достатньо знань про вебсайт?
ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку
-
Може хтось здогадався, чим ми сьогодні будемо займатися?
-
Так, ми будемо вчитися створювати сайти.
-
Запишіть на робочих аркушах тему уроку Створення сайту
Завдання уроку: зрозуміти, які існують засоби для створення сайту, навчитися створювати сайт та публікувати його.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання
-
А навіщо вам це потрібно?
-
Запишіть свої припущення у Jamboard (учні переходять до сервісу через Q-код).
V. Вивчення нового матеріалу
-
Елемент ділової гри
-
Уявить собі, що ви у пошуках роботи.
-
А як називається професія людини, яка створює сайт? (Сайт створює не одна людина, це верстальщик, дизайнер, вебмайстер, вебпрограміст). Роботу ми можемо шукати на спеціальних сайтах.
-
Отже, звернемося до сайту https://rabota.ua/
-
Думаю, ви помітили, що створення сайтів – це доволі високооплачувана робота.
-
Я вважаю, що вміння створювати сайт вам може знадобитися для роботи. Ви згодні?
-
Допишіть на аркушах, продовження речення Я хочу навчитися створювати сайти для того, щоб …(заробляти, інше)
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Отже, почнемо! Спочатку з’ясуємо, які існують засоби для створення сайтів. Розглянемо два таких засоби.
Слайди 3, 4, 5, 6
-
Мова розмітки HTML
Слайд 7
-
Онлайн-системи конструювання сайтів
-
Які, на ваш погляд, переваги та недоліки створення сайтів шляхом написання HTML-коду їх сторінок і шляхом використання онлайн-систем конструювання сайтів?
|
Мова розмітки HTML
|
Онлайн-системи конструювання сайтів
|
Переваги
|
унікальність
|
Готові шаблони
|
Недоліки
|
Довготривала, кропітка робота
|
Не унікально
|
Слайд 8
-
Створення сайту у будь якому випадку – це робота не одного дня і, навіть, не одної години.
-
Сьогодні я вам пропоную розглянути другий варіант створення сайту.
-
Допишіть тему уроку: … засобами онлайн-системи конструювання сайтів
Робота в парах.
-
Створення сайту засобами онлайн-систем відбувається у кілька кроків. Встановіть послідовність.
2 крок. Ми живемо з вами в країні, де народжувалися і жили талановиті люди: науковці, письменники, винахідники…
-
Наприклад, Глушко Віктор Михайлович http://ua.uacomputing.com/persons/
-
І в наш час такі люди є. Може хтось з вас через років 10 стане відомим та створить новий пристрій або нову програму, яка буде корисної для українців.
-
Уявимо, що вам замовили створити сайт про людей, які досліджували і в наш час досліджують таку незвідану галузь як космос. Наш сайт матиме назву «Українські дослідники космосу».
-
Ви сьогодні ще не заробите таких грошей, як справжні спеціалісти. Але кожен з вас отримає зарплатню за виконану роботу. Все починається з малого…
-
Переходимо до наступного кроку.
3 крок. Вебсторінки ми будемо створювати за готовою схемою, мапою сайту.
V. Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=Jl-L-zHQP2A
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
-
Інструктаж учителя.
-
Практична робота за комп’ютерами.
-
Створення сайту;
-
Створення сторінок;
-
Вставлення тексту, зображення та відео на сторінках сайту;
-
Публікація сайту.
-
Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
-
Ось ми й закінчили нашу першу роботу. Прийшов час оцінити ії. І це ви самі зробите, пройшовши невеличке тестування.
ІХ Оцінювання роботи учнів
Тест – самооцінювання
-
Я знаю, які існують засоби створення сайтів.
-
Я знаю, як створити сайт і дати йому назву засобами сервісу Google Сайти.
-
Я знаю, як створити нову сторінку на сайті.
-
Я знаю, як вставити на сторінку сайту текст, зображення, відео.
-
Я знаю, як опублікувати сайт.
-
Я вмію все це робити.
Рефлексія
- Повернемося до завдань уроку.
Я бачу, що майже зі всіма завданнями ви впоралися. А які були труднощі?
VІІI. Домашнє завдання
Дома ви продовжити заповнювати сайт, який створили, потрібною інформацією.
А щоб закріпити вміння створювати сайт в онлайн-конструкторі, створіть сайт «Наш клас»
Бажаю вам успіхів!