Лубенська міська рада Полтавської області
Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3
Лубенської міської ради Полтавської області
Методична розробка
уроку з інформатики для 3 класу з теми : Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі. Виділення частини тексту. Змінювання та вдосконалення тексту.
.
Підготувала вчитель інформатики
спеціаліст
Демидова В.І.
м.Лубни
2019 р.
Урок 24
Тема::Текстові редактори. Переміщення в текстовому документі. Виділення частини тексту. Змінювання та вдосконалення тексту.
Мета :
навчальна: навчити учнів виділяти частини тексту, переміщати фрагменти в текстовому документі, змінювання та вдосконалення тексту.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Пригадай :
III. Вивчення нового матеріалу
Речення, зв’язані між собою за змістом, називають текстом.– програма , яка вміє перевіряти і виправляти або відповідно оформляти певний текст. Коли ми редагуємо текст, то змінюємо окремі символи, виконуємо вдосконалення зовнішнього вигляду ділянок тексту, шукаємо і замінюємо певні блоки іншими в тексті або його частині.
Фрагмент тексту – це складова частина тексту, яка може містити один або декілька символів, слів, речень, абзаців або весь текст.
Щоб редагувати фрагмент тексту, його спочатку виділяють. Виділення можна здійснити за допомогою клавіатури, миші, меню.
Якщо ви виділяєте фрагмент тексту за допомогою миші, необхідно установити покажчик миші в початок тексту, натиснути ліву кнопку й, не відпускаючи перемістити вказівник миші в кінець фрагменту який виділяємо.
Якщо ви виділяєте фрагмент тексту за допомогою клавіатури, встановлюємо курсор на початок натискаємо клавішу (Shift) і, не відпускаючи її, за допомогою клавіш керування курсором виділити потрібну ділянку.
Для виділення окремого слова треба два рази клацнути на потрібному слові лівою кнопкою миші.
Щоб відмінити виділення фрагмента, клацнемо лівою кнопкою миші поза виділеним фрагментом.
Переміщення виділеної ділянки тексту можна здійснити перетягуванням його при натиснутій лівій кнопці мишки в потрібне місце або вибрати в контекстному меню даного фрагмента Вирізати, потім поставити курсор на те місце де повинен з’явитися даний фрагмент, викликати контекстне меню на виділеному фрагменті і натиснути Вставити.
Не шкарлупі, а, в яйце
Не вусами кіт, а з.
Погане на,вроду
V. Підсумок уроку
Обговорюємо
Рефлексія
VI. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал.