Інформатики 2 клас
Тема: Виділення обраного тексту у середовищах для читання. Використання миші та інших маніпуляторів для вибору та переміщення об’єктів
Мета:
навчальна: ознайомити з особливостями роботи з мишею, призначенням клавіш миші, видами ручних маніпуляторів;
розвиваюча: формувати навички роботи з мишею;
виховна: виховувати культуру користувача ПК.
Обладнання: робочий зошит, комп’ютер, презентація, відео, сходинки до інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
-
Організаційний момент
Приваітання
Перевірка готовності до уроку
-
Перевірте, щоб у кожного на парті був робочий зошит з інформатики та пенал. Відкладіть поки на край парти.
Інструкція з техніки безпеки
-
Спокійно заходь в комп'ютерний зал, не штовхайся.
-
Сідай за постійно закріплений за тобою комп'ютер.
-
Суворо забороняється:
-
торкатися задніх стінок комп'ютера і кабелів;
-
торкатися до проводів живлення і заземлення;
-
торкатися екрана монітора і його задньої стінки;
-
вмикати і вимикати комп'ютер без дозволу вчителя;
-
класти книги, зошити на клавіатуру, „мишу" або монітор;
-
працювати з мокрими руками або в мокрому одязі.
-
Перед роботою переконайся у відсутності видимих пошкоджень.
-
Під час роботи:
-
не допускай різких і грубих ударів по клавішах;
-
у жодному разі не намагайся самостійно ремонтувати ПК;
-
не вставай, коли в клас заходять відвідувачі або керівництво школи;
-
не натискай клавіші на сусідньому комп'ютері;
-
не залишай комп'ютер без нагляду;
-
якщо зникла напруга негайно вимкни комп'ютер.
-
Після закінчення роботи:
-
коректно заверши роботу з активними програмами;
-
прибери робоче місце.
-
Актуалізація опорних знань
Загадки на актуалізацію знань складових комп’ютера (презентація)
-
Подивись у це вікно.
Знаєш, чарівне воно.
На вікні немає штор.
Що це, діти? (Монітор)
-
Є багато різних кнопок
І струнка статура.
Відгадайте, діти, що це?
Це... (Клавіатура)
-
Має хвостик, очі-кнопки,
Не боїться кішки!
Під долонею працює
Вправна, зручна... (Мишка)
-
Що це за поважний
Загадковий коробок?
Лампочкою посміхнувся...
Діти, це... (Системний блок)
-
Якщо щось відключить,
То комп’ютер замовчить.
Що це? (Колонки)
-
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...(принтер)
-
Повідомлення нової теми. Мотивація навчальної діяльності.
Ребуси (презентація)
ТЕКСТ ВИДІЛЕННЯ
Загадка (презентація)
Скромний сірий колобок
Довгий, тонкий проводок
Зверху на коробці
Дві великі кнопки
В тебе є хороша книжка,
А в комп'ютера є .. (Мишка)
-
Сьогодні ми з вами вчитимемося виділяти обраний текст, вибирати та переміщати об’єкти за допомогою миші та інших маніпуляторів.
-
Вивчення нового матеріалу
Вивчення компонентів мишки (презентація)
(Учні підписують роздруківку і залишають собі як пам’ятку)
Як правильно тримати мишку
-
Для того, щоб обрати об’єкт потрібно: підвести курсор до об’єкта та клацнути лівою клавішою миші.
-
Щоб перемістити об’єкт необхідно: підвести курсор до об’єкта, затиснути ліву клавішу миші та перемістити у потрібне місце не відпускаючи клавішу, після переміщення відпустити клавішу.
-
Якщо текст, який необхідно виділити, розташований поруч, можна виконати протягування мишею затиснувши ліву клавішу, від початку до кінця потрібного тексту(демонстрація наочно).
-
Для того, щоб виділити об'єкти, які розташовані поруч, можна виконати протягування мишею, затиснувши ліву клавішу та окресливши прямокутник навколо потрібних об'єктів. (демонстрація наочно).
Робота в зошиті
Завдання 1
-
Фотоапарат
-
Добрий
-
Галявина
-
Полуниця
Завдання 2
-
Миша
-
Монітор
-
Екран
-
Тачпад
Відкрийте свої щоденники та запишіть домашнє завдання (зошит ст.23 вправа 3)
Фізкультхвилинка
Давайте пограємо у гру: я називаю об’єкт (папку, програму, файл) та дію, яку необхідно виконати над цим об’єктом.
Якщо потрібно :
-
Виділити об’єкт - плескаєте в долоні над головою;
-
Відкрити або запустити - присідаєте.
1) Відкрити папку «Мій комп’ютер» (присідають).
2)Виділити папку «Мої документи» (плескають в долоні над головою).
3)Запустити програму «Калькулятор» (присідають).
4)Відкрити папку «Корзина» (присідають).
5)Виділити папку «Корзина» (плескають в долоні над головою).
6)Запустити програму Музичний плеєр (присідають).
7)Відкрити папку «Мої документи» (присідають).
8)Виділити кнопку «Пуск» (плескають в долоні над головою)
-
Усвідомлення набутих знань
Продовжити речення, використовуючи власний досвід:
-
Які дії потрібно зробити, щоб вибрати папку? (потрібно: підвести курсор до об’єкта та клацнути лівою клавішою миші)
-
Щоб перемістити об’єкт, що ви повинні зробити? (необхідно: підвести курсор до об’єкта, затиснути ліву клавішу миші та перемістити у потрібне місце не відпускаючи клавішу, після переміщення відпустити клавішу)
-
Як виділити текст? (виконати протягування мишею затиснувши ліву клавішу, від початку до кінця потрібного тексту)
-
Формування вмінь та навичок. Практична робота
Повторення правильного сидіння за комп’ютером(презентація)
Практична робота: «Розвиток навичок роботи з мишкою»
-
«Сходинки»/ розділ «1-2 клас»/ гра «Стрільці по блукам».
-
Підбиття підсумків уроку
-
Для чого потрібна мишка?
-
Скільки клавіш у мишки?
-
Як відкрити папку, запустити програму?
-
Як виділити об’єкт за допомогою мишки?
-
А як ще можна виділити текст чи об’єкт?