Урок " Традиції святкування Дня знань в різних країнах світу"

Про матеріал
Даний матеріал допоможе в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу; розвивати мислення, пам’ять та увагу; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість.
Перегляд файлу

Мета: в ігровій формі ознайомити учнів із традиціями святкування Дня знань в різних країнах світу; розвивати мислення, пам’ять та увагу; виховувати любов до власних традицій і повагу до звичаїв представників інших націй, повагу одне до одного, товариськість і згуртованість.

 

Обладнання: глобус, прапорці країн світу, святково прикрашена класна кімната, ребуси, смайлики, шаблони квітів, карта Європи

 

Парти розставлені для роботи в двох групах. Кожна локація позначена смайликом відповідного кольору: перша – жовтого, друга – синього.

 

Хід заходу

І. Організація класу

Заходячи в кабінет, учні та батьки тягнуть з мішечка різнокольорові жетони-смайлики. Таким чином відбувається об’єднання дітей та батьків в групи. Діти та батьки, що витягли жовті смайлики, сідають за стіл і великим жовтим смайлом (символом їх команди), сині - із синім смайлом.

- Ось і промайнуло тепле літо. Я рада вітати вас в нашому світлому класі. Ви відпочили, набрались сил і готові вчитися. Любі діти! Я щиро вітаю вас зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров'я та здійснення всіх бажань. За літо ви познайомилися з багатьма людьми. Сподіваюсь, що ви скучили за своїми друзями з класу. А тепер посміхніться і привітайтеся з тим, хто сидить біля вас.

Руханка

В цьому класі друзі всі. ( Тричі плескають у долоні )

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва.

Добрий день, тому, хто справа.

Ми – шкільна сім'я.

В цьому класі друзі всі.

Посміхнись тому, хто зліва.

Посміхнись, тому, хто справа.

Ми – одна сім'я.

- Як приємно, коли люди знайомляться, коли вітають один одного, посміхаються. Це прекрасно, коли люди хочуть бути друзями.

ІІ. Оголошення теми і мети заходу

-Діти , а як називається наша Батьківщина?

Що для мене Україна?

Це моя Баьківщина,

Рідна мати, колиска ,

Перших спогадів низка ,

Запах луків і поля ,

Цей мій дім , моя доля,

І глибоке коріння,

І майбутнє творіння ,

Те, що в серці, у крові

Суміш болю і любові

 Діти, кожен з нас , українців , відчуває те ж саме і міг би продовжити цей вірш, додаючи щось своє , особисте. Це тому, що ми належимо до великої і древньої нації, тому , що в нас є почуття любові до рідної землі , гордість за геніальних діячів науки і культури , яка дала українська земля : Григорія Сковороду, Тараса Шевченка , Ярослава Мудрого, Лесю Українку.

 Україна – це отча земля, рідний край, де ти народився. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України – Дніпро. Буйною зеленню шумлять по його берегах сади, ліси. Наша Україна – райська земля безмежних степів, неозорих ланів,прадавніх таємничих лісів. Це земля могутніх і славних предків, які залишили нам у спадок священні звичаї та прекрасні поетичні традиції, безцінні дари – слово і пісню. Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито – пшениця, всяка пашниця. Працьовиті й волелюбні люди здавна живуть в Україні.

Є багато країн на землі,

Є в них озера , річки і долин.

Є країни великі й малі,

 Та найкраща завжди –Батьківщина.

- Наша країна може пишатися не лише видатними діячів науки і культури, але і корисними копалинами, заповідними зонами, стародавньою архітектурою, родючою землею.

Є в центрі Європи чудова країна,

Сягає корінням у сиві часи.

І це – незалежна моя Україна!

Україна – одна з найбільших європейських держав. ЇЇ площа – 604 тис. кв.кілометрів. На території України проживає понад 110 національностей. Кожна держава має свої державні символи , давайте пригадаємо які символи нашої держави ви знаєте?

- Вивчаючи такий предмет як « Я у світі» , ви мабуть пригадуєте що наша країна має багато сусідів, і вони так само як і наша країна входять до європейського союзу.

 - Тому і кажуть «Ми – діти європейської родини, або ми – діти Європи».

До складу ЄС входять 28 країн.

— Народи світу різняться між собою національним одягом, звичаями, традиціями. У кожного народу є свої національні святині, улюблені речі, дерева, тварини, національні блюда. У кожного народу є улюблені рослини —рослини-символи.

Розмальовування квітів. Прикріплення їх до теми уроку(Звучить пісня Наталії Май «Я бажаю Вам добра»)

Я помітила, що всі посміхнулися, усім стало приємно і тепло. І справді, щира посмішка, добре слово і краплиночка тепла мають велику силу – силу любові і добра .

 

Слово вчителя: Сьогодні 1 вересня – свято, яке залишається в пам’яті кожної людини. Звичайно, у кожного назавжди закарбовується щось своє: хтось і через багато років з теплотою згадує свою першу вчительку, хтось – свій останній «перший дзвоник» у випускному класі, а когось схвилювало свято, на яке він відвів свою дитину. У будь-якому випадку День знань – свято всенародне, адже тільки завдяки знанням людство досягло того рівня розвитку, який є зараз. Тож зі святом вас!

 

  • Що вам відомо про святкування 1 вересня в Україні?
  • Чи відомо вам, як святкують день знань у інших країнах світу?

 

 

ІІІ. Основна частина

 

Сьогодні в нашій державі День знань – свято осені, дружби і віри в майбутнє. Ви вже, напевне  зрозуміли, що в різних країнах світи 1 вересня святкують по-різному. І іноді зовсім не 1 вересня.У цьому навчальному році у нас знову стало на одного учня менше. До іншої країни, Росії, виїхав ваш однокласник, друг – Дуда Богдан, минулого року від нас переїхала ваша однокласниця, подруга – Вінніченко Емілія, яка цього року вже буде навчатися у Чехії. Сьогодні ми з вами пограємо в гру, під час якої здійснимо кругосвітню подорож і завітаємо на свято знань до представників різних націй. У путь!

 

Але ж до якої країни нам вирушити спочатку? Складне питання. А тому вирішимо його за допомогою квест-гри. Звичайно, у нашій грі будуть переможці, але не переможені. Адже всі ми дізнаємося щось нове і цікаве. А переможе та команда, на чиєму столі виявиться найбільше прапорців країн.

 

Перше завдання

Сьогодні – не перший ваш День знань, і вам добре відомо, як відбувається це свято в нашій країні. Та чи відомо вам, коли офіційно почали святкувати у нас цей день? Для кожної з груп власний приклад. Відповідь одна. Та команда, що вирішить приклад, має подзвонити в символ нашого сьогоднішнього свята – дзвоник. Але якщо відповідь виявиться невірною, на команду накладаються штрафні санкції – 10 присідань. І тільки після того команда може знову розпочати власні розрахунки.

 

Та команда, що першою знайде вірну відповідь, зможе  обрати завдання для наступного етапу. Ті ж, хто будуть останніми, або взагалі не знайдуть відповіді, візьмуть те, що залишиться.

 

Для жовтої команди: 229 + 45х3 – 298 + 2000 – 1066 + 9х9 – 70 +973 =

 

Для синьої команди: 194 + 33х4 – 301+ 3012 – 1000 + 7х8 – 119 +10 =

 

Відповідь – 1984. Саме цього року  Указом Президіума Верховної Ради СРСР 1 вересня було оголошено державним святом. І в багатьох країнах пострадянського простору ним і залишається.

 

Команда переможець отримує перший прапорець на стіл – прапор України. А також прикріплює смайлика свого кольору до глобуса.

 

Представник команди іде і обирає собі завдання для наступного етапу. Перед ним –6 ребусів, в яких зашифровано назву країни .Обрати можна той, який сподобається.

 

Друге завдання

 

Розгадай ребус, в якому зашифровано назву країни.

 

Японія ребус

 

 

Ізраїль ребус

 

Нідерланди ребус 

 

Нідерланди

 

Норвегія

Норвегія ребусІспанія ребус

Іспанія

Австралія ребус

Австралія

 

Після того, як команда розгадає ребус, вона отримує додаткові завдання, після виконання яких вона одержує прапорець і можливість прикріпити смайлик до глобусу. І обрати собі наступне завдання.

 

Нідерланди

Початок нового навчального року в Нідерландах припадає на 22 серпня. Нічого святкового в цей день не відбувається, діти просто приходять до школи, де розповідають одне одному, що робили на канікулах. А от наступного дня діти всім класом чи школою вирушають на якийсь розважальний захід: на море чи в парк.

 

Гра в групі «Найцікавіше місце»

Члени групи кидають одне одному паперового м’ячика, закінчуючи речення «Найцікавіше місце, в якому я побував/ла цього літа – це…». Потрібно бути уважним одне до одного, бо потім учитель ставить кілька питання «Де ж сподобалось твоєму сусіду?» За кожну невірну відповідь – штрафні присідання.

 

Норвегія

Залежно від регіону навчальний рік у Норвегії починається 18 – 20 серпня. Діти дуже жваві, а тому жодних лінійок тут теж не відбувається. Перший день починається коротким фестом (компот і булочки), і всі розходяться по класах.

 

 

 

Гра в групі «Мені подобається їсти…»

Кожен учасник групи робить коло, навколо парти, промовляючи одне слово на один крок: «Мені подобається їсти на сніданок млинці…» і передає естафету наступному учаснику. Той повторює фразу попередника і додає своє: «Мені подобається їсти на сніданок млинці і омлет…» Так до останнього учасника. Якщо ж хтось збивається – штрафні санкції.

 

Японія

Навчальний рік в Японії починається навесні, зазвичай 4 – 5 квітня. Святкових лінійок тут немає, подарунків і квітів учителям не дарують. Це взагалі заборонено законом. Приблизно за півроку до «першого дзвоника» дитині купують традиційний японський рюкзак «рандосеру», який мало чим різниться у дівчат і хлопчиків. Фактично рюкзак стає головною зіркою першого дня. Зранку родина (іноді в традиційному японському вбранні кімоно) приходить знайомитись із класом. Після цього свято завершується, і батьки разом з дитиною йдуть до студії на фотосесію з рандосеру.

 

Гра в групі «В моєму рюкзаку завжди є…»

Принцип проведення такий же, як у попередньому випадку.

 

Ізраїль

Як і в нашій країні, перший дзвоник в Ізраїлі лунає для дітлахів 1 вересня. На цьому схожість не закінчується. В Ізраїлі теж традиційно проводять лінійки. Щоправда, трохи по-іншому: школярі записують власні бажання на повітряних кульках і відпускають їх у небо. Крім того, старанно працювати на уроках діти починають не одразу, адже вересень – місяць свят. Спочатку єврейський Новий рік, за тиждень – Судний день, а згодом – свято збору плодів Суккот.

 

Діти записують на папірцях побажання на наступний навчальний рік, зминають їх, перемішуть, а потім витягають собі і читають.

 

Іспанія

Початок навчального року в Іспанії припадає на середину вересня, найчастіше – 11 – 13 вересня. Причому дата початку навчання може бути різною для шкіл одного регіону. Жодних урочистостей до «першого дзвоника» тут немає, але немає й оцінок: ні в зошитах, ні в щоденниках. І якщо батьки учня самі не поцікавляться успіхами дитини, то спеціально повідомляти їх ніхто не буде.

 

Слово вчителя: оскільки в Іспанії нічого не роблять на День знань, то й ми не будемо. І ви одразу отримуєте прапорець.

 

Австралія

На протилежному боці земної кулі, в Австралії, навчання починається в лютому після Дня Австралії. Адже саме тоді за їх календарем завершується літо. До школи діти йдуть у 5 – 6 років і навчаються там 13 років. Це залежить від регіону країни і його законів.

 

Гра в групі  «Я хочу»

Я починаю цю гру. Я хочу, щоб було добро на землі.

 (Малюю пелюстку до квітки на дошці). Діти виходять по черзі і домальовують по пелюстці, говорячи:

- Я хочу, щоб була радість;

- Я хочу, щоб було милосердя;

- Я хочу, щоб було щастя;

- Я хочу, щоб був мир;

- Я хочу, щоб була дружба;

- Я хочу, щоб була людяність.

 

Третє завдання

Для жовтої команди:

 

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті.

25, 12, 18, 16, 33, 18, 6, 12, 33 – Фінляндія

 

У Фінляндії до занять пристають у середині серпня 15 числа. Причому щоденників у учнів скандинавських країн немає взагалі, а лист з успішністю своїх чад батьки отримують раз на місяць. І приємна новина для тих, кому нецікаво просто вчитися: на уроках можна займатися власними справами. Але завдання учителя треба виконувати.

 

Для синьої команди:

 

Розшифруй країну: кожна буква – це номер літери в українському алфавіті.

18, 12, 17, 7, 28,28,11, 18, 1 - Німеччина.

 

У Німеччині взагалі не існує такого державного свята, як День знань. Заняття для школярів і студентів починаються в різні дати в середині вересня. Жодних квітів учителям діти не приносять. Натомість першачки ідуть до школи з великим конусоподібним пакетом “schult ute” із солодощами. Цій традиції близько 150 років. Напередодні свята батьки разом із дитиною майструють конусоподібний пакет і прикрашають його. Далі батьки заповнюють пакет солодощами і канцтоварами. І вже сидячи за партами, діти розглядають, чим саме батьки намагались «підсолодити» їм шлях до школи.

 

Перераховуємо прапорці, визначаємо переможця.

 

IV. Заключна частина

 

Слово вчителя: погодьтеся, чудова традиція підсолодити шлях до знань. Думаю ви всі теж були б не проти такої традиції. Приємна новина: ваші батьки також із цим погодились. Тож отримайте свої солодкі подарунки.

 

А на завершення нашого свята знань вітаю усіх вас із початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!

docx
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
862
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку