Конспект уроку – тренінгу з англійської мови для 2 класу на тему «Моя сім’я» вчителя англійської мови Тітенко Н.М.
Тема: Проектна робота «My family».
Мета: активізувати комунікативні навички учнів по темі «Сім'я».
Завдання:
1) Повторити й закріпити лексичний матеріал теми. Практикувати вживання дієслова have/has got i дієслова is в рамках теми. Формувати навички письма та усного мовлення. Тренувати в аудіюванні. Вчити описувати свoю сім’ю, уживаючи прості слова та формульні вирази з опорою на створену на уроці проектну роботу.
2) Розвивати уміння слухати інших. Тренувати пам’ять, увагу, логічне мислення.
3) Виховувати повагу і толерантне ставлення до однокласників та їх родичів, любов до своєї родини.
Обладнання: підручник “Start up-2” Губарєва С. С., Павліченко О. М., 2019 р , робочий зошит, відео-фрагменти, малюнки дітей на тему «Сім’я», тематичні картки, проектор, комп'ютер.
Тип уроку : комбінований.
Хід уроку
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання.
https://www.youtube.com/watch?v=03XgDWozJOw&ab_channel=EnglishSingsing
T: Good morning, dear children!
Ps: Good morning, good morning,
Good morning to you,
Good morning, good morning,
We are glad to see you.
T: Thank you, sit down, please. How are you today?
Ps: I am fine. / I am great.
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T : Today we will talk about your family and you will enjoy your time spending here.
3. Фонетична зарядка.
T : Now we do our phonetic exercise. Let’s sing a song :
Are you sleeping,
Are you sleeping,
Brother John?
Morning bells are ringing,
Morning bells are ringing,
Ding, ding, dong,
Ding, ding, dong.
https://www.youtube.com/watch?v=yzzpwUIFmRQ&ab_channel=LIVKids
II. Основна частина уроку
1. Активізація лексичного матеріалу.
T : Now we'll revise words about family.
1) Watch and listen: перегляд відео «My family»
https://www.youtube.com/watch?v=FHaObkHEkHQ&ab_channel=EnglishSingsing
( Учні дивляться відео і повторюють під час перегляду слова теми )
2) T: Look and say «Who is this?»
(Вчитель показує картки, діти хором називають слова англійською) :
1) mother 2) father
3) sister 4) brother
5) grandmother 6) grandfather
7) uncle 8) aunt
2. Практика вживання дієслова have/has got i дієслова is. Бесіда вчителя з учнями.
T : Now answer my questions. Have you got a family?
P : Yes, I have.
T : Is your family big?
P : Yes, it is. / No, it isn’t.
T : Have you got a mother/ father/sister/brother?
T : What is her/ his name?
P : His / Her name is …
3. Розвиток навичок діалогічного мовлення. Робота в парах.
T : Тепер розділіться по парам і розпитайте один одного про свою сім'ю. Використовуйте ваші малюнки і таблицю на дошці.
- Hello! |
- Hello! |
- Have you got a family? |
- Yes, I have. |
-Is your family big? |
Yes, It is No, it is not |
-Have you got a mother/ father/sister/brother? |
Yes, I have No, I have not |
-What is her/ his name? |
-Her/ His name is... |
-Goodbye |
-Goodbye |
4. Фізкультхвилинка. T : Now, let's have a break.
Stand up stand up, sit down sit down
Stand up stand up, turn around turn around
Sit down sit down, stand up stand up
Turn around turn around turn around
Put one hand up, put one hand down
Put two hands up, put two hands down
Sit down sit down, stand up stand up
Turn around turn around turn around
Jump jump jump Hop hop hop
Run run run Stop stop stop!
Sit down sit down, stand up stand up
Turn around turn around turn around
https://www.youtube.com/watch?v=WsiRSWthV1k&ab_channel=FunKidsEnglish
T : Good for you. Sit down, please.
5. Розвиток навичок письма. Виконання проектних робіт «My family».
T : Do you like your family? Do you love your father/mother? Let’s make up a story about your family. Look at the board, please. Write down these sentences in your pictures.
This is my family.
This is my father (grandfather, brother) . His name is ….
This is my mother (grandmother, sister). Her name is …
Учні роблять необхідні написи на малюнках, які вони підготували вдома.
6. Розвиток навичок монологічного мовлення.
( Учитель пояснює, як за схемою скласти розповідь про свою сім’ю )
Учні розповідають про сім’ю з опорою на власні малюнки і речення на дошці.
My name is...
This is my family.
This is my family.
This is my father. His name is ….
This is my mother. Her name is …
This is my grandfather. His name is ….
This is my grandmother. Her name is …
This is my brother. His name is ….
This is my sister. Her name is …
I love my family.
7. Вправа для створення приємної атмосфери в класі «Дякую...»
T : Діти, а тепер поверніться один до одного і подякуйте за ваші розповіді - «Thank you for the nice story about your family»
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Рефлексія. T : Сьогодні ми говорили про вашу родину.
А тепер дайте відповідь на запитання : Чого я навчився на уроці? Що нового я дізнався? Чи була атмосфера на уроці приємна і доброзичлива?
2. Підведення підсумків уроку.
T : Thank you for your great work at the lesson. Your answers today were excellent. Love your families and be happy!