Урок у 5 класі "Трикутник. Види трикутників"

Про матеріал
Тема. Трикутник і його види. Мета. Повторити означення трикутника, навчитися класифікувати трикутники за кутами та сторонами, навчитися будувати різні види трикутників, розв’язувати текстові задачі на знаходження периметра та сторін трикутника. Формувати в учнів вміння працювати самостійно, висловлювати свою думку; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Перегляд файлу

Тема. Трикутник і його види.

Мета. Повторити означення трикутника, навчитися класифікувати трикутники за кутами та сторонами, навчитися будувати різні види трикутників, розв’язувати текстові задачі на знаходження периметра та сторін трикутника. Формувати в учнів вміння працювати самостійно, висловлювати свою думку; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання: роздатковий матеріал, плакат із трикутниками.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітаюся, відмічаю присутніх на уроці, перевіряю наявність в учнів креслярського обладнання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Міняємо робочі зошити, математичний диктант.

  1. Що таке трикутник? (Замкнена ламана із трьох ланок)
  2. За сторонами трикутники бувають… (різносторонній, рівнобедрений, рівносторонній)
  3. За кутами трикутники бувають… (гострокутний, прямокутний, тупокутний)
  4. Сума всіх сторін трикутника називається… (периметр)
  5. Трикутник у якого кути становлять 500, 600, 700 називається… (гострокутний).
  6. Трикутник у якому сторони дорівнюють 5 см, 5 см, 7 см називається… (рівнобедрений).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

На дошці завчасно підготовлений плакат, на якому зображено різні види  трикутників. Потрібно визначити:

1.Різносторонні трикутники.

2.Рівнобедрені трикутники.

3. Рівносторонні трикутники.

4. Гострокутні трикутники.

5. Тупокутні трикутники.

6. Прямокутні трикутники.

7. Різносторонній прямокутний.

8. Рівнобедрений гострокутний.

9. Різносторонній тупокутний.

ІV. Повідомлення теми, мети уроку.

Розв’яжемо кросворд та дізнаємося тему нашого уроку.

1

Т

у

п

и

й

 

 

 

2

т

Р

и

к

у

т

н

и

к

 

3

в

е

р

ш

И

н

а

4

К

у

т

 

 

5

п

р

я

м

о

к

У

т

н

и

й

 

 

6

Т

р

а

н

с

п

о

р

т

и

р

 

7

р

і

в

Н

і

 

 

8

г

о

с

т

р

И

й

 

 

 

 

 

9

м

н

о

г

о

К

у

т

н

и

к

 

Запитання:

  1. Як називається кут, градусна міра якого становить 1200?
  2. Як називається замкнена ламана із 3 ланок?
  3. Назвіть точку з якої виходять сторони кута.
  4. Геометрична фігура, утворена двома променя, які виходять із спільного початку.
  5. Трикутник у якому є кут 900.
  6. Назвіть прилад для вимірювання кутів.
  7. Як називаються дві фігури, якщо вони суміщаються при накладанні?
  8. Кут градусна міра якого становить 600.
  9. Як називається замкнена ламана без самоперетинів?

V. Удосконалення вмінь і навичок розв’язувати задачі.

Робота біля дошки: № 346, 353(1,2);

353(3) – самостійно.

 

VI. Самостійна робота

Учні обирають із скриньки шаблон трикутника (у скриньці 3 види трикутників) та виконують завдання.

Виконайте завдання практичної роботи.

  1. Накресліть в зошиті фігуру, що дорівнює обраній вами.
  2. Позначте вершини трикутника.
  3. Виміряйте його сторони і кути. Зробіть відповідні записи.
  4. Знайдіть периметр трикутника.

VII. Підведення підсумків уроку.

Тести

  1. Обчисліть периметр трикутника, якщо І сторона дорівнює 5 см, ІІ – 6 см, ІІІ – 7 см.

А

Б

В

Г

11

12

13

18

  1. Обчисліть периметр трикутника, якщо І сторона дорівнює 10 см, друга у 2 рази менша за першу, а третя на 3 см більша за другу.

А

Б

В

Г

23

13

18

25

  1. Скільки прямих кутів може бути у прямокутному трикутнику.

А

Б

В

Г

1

2

3

4

  1. Скільки гострих кутів може бути у гострокутному трикутнику.

А

Б

В

Г

1

2

3

4

  1. Запишіть формулу для знаходження периметру рівностороннього трикутника.

А

Б

В

Г

Р=а+в+с

Р=3а

Р=а+2в

Р=2а+2в

  1. Визначте вид трикутника

 

 

 

А

Б

В

Г

Рівносторонній

Різносторонній

Рівнобедрений

Прямокутний

 

VIII. Домашнє завдання.

§ 14, №348, 350

docx
Додано
9 листопада 2020
Переглядів
851
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку