Урок «Україна-єдина країна»

Про матеріал

Мета: формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Під час уроку мають бути реалізовані такі завдання:

- ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України;

- формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

- формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

- виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну

Перегляд файлу

Урок на тему:

 

«Україна – єдина країна»

D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\images (1).jpg

 

 Класний керівник 2-в класу:

                                         Циба Олена Геннадіївна

 

                         2014 н.р.

Тема: «Україна-єдина країна»

Мета: формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави.

Під час уроку мають бути реалізовані такі завдання:

- ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України;

-  формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу;

-  формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;

- виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну

Обладнання: ілюстративний матеріал, малюнки,картинки, карта України,Портрет  Т.Шевченка,  І.Франка, Л.Українки, плакат ми діти України,герб,прапор,  вишитий рушник,відео, музика.

Література: «Години спілкування» М.О. Володарська,Т.Б.Рябова,Н.Л. Черкашина;

Методи і прийоми: гра,подорож,бесіда,розповідь,асоціативний кущ,кросворд,конкурс.

 

 

 

 

 

 

 

План уроку:

1.Вступна частина

1.1.Організація початку уроку.

1.2.Повідомлення теми та мети уроку.

2.Основна частина.

2.1. Декламування віршів учнями.

2.2.Бесіда «Наша Батьківщина –єдина Україна»

2.3.Гра «Де хто живе?»

2.4.Перегляд Відеофільму про неньку- Уккраїну

2.5.Розповідь про  символи України.

2.6.Конкурс “Символи України”.

2.7.Подорож містами України.

3. Заключна частина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку:

  1.       Організація початку уроку

Сьогодні в Україні свято –

День знань!Імузика дзвенить.

Повсюди радості багато –

І це завжди щаслива мить.

Вітаю вас зі святом щиро,

Здоров’я зичу і тепла,

Бажаю щастя, світла, миру,

Щоб наполегливість була.

Завжди у ваших починаннях,

Хай добрі справи втратять лік,

Час злине в радісних змаганнях

Й успішним  дуже стане рік!

- Діти, у нас на занятті гості. Поверніться до них , усміхніться оченятами, привітайте їх сердечно і щиро. А тепер сідайте, погляньте одне на одного, усміхніться Хай принесе задоволення від дуже нам всім потрібної роботи. Тож не втрачаємо ні хвилинки даремно.        

 

1.2. Повідомлення теми та мети уроку.

-Діти, як називається наша Батьківщина?

-Що для васє Батьківщина,якими словами можна її назвати?(асоціативний кущ)

-Сьгодні ми поговоримо про наш рідний край, про нашу славну Україну.

-Ви дізнаєтеся більше про нашу країну,її символи,кордони,міста,про життя видатних людей,  ми будемо подорожувати містами та подивимося відео про них, а також пограємо  у цікаві ігри.

 

  • Мета нашої зустрічі поповнити та розширити свої знання про нашу Україну.
  • Погляньте на карту України. Ось зазначені межі української землі, де з давніх–давен жив і зараз живе наш український народ. Величезні простори займає наша земля. Якби ми задумали пройти її пішки з заходу на схід, то на це треба затратити було б близько 100 днів, бо простір цей простягнувся на 2700 кілометрів.

2.Основна частина..

2.1. Декламування віршів учнями.

Ліза Тормашева:

Одна Батьківщина, і двох не буває,

Місця,де родилися,-завжди святі.

Хто рідну домівку свою забуває,

Тойдолі не знайде в житті

Артем Колєснік:

Чи можна забути ту пісню,що мати

Співала малому,коли засинав?

Чи можна забути ту стежку до хати,

Що босим колись протоптав?

Бовкуш Аліна:

Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків.

Не забувай,що ти дитина,

Землі,що зветься – Україна!

Даніїл Гармаш:

У всьому світі – кожен зна –

Є Батьківщина лиш одна.

І в нас вона одна єдина,

Це наша славна Україна.

 

2.2.Бесіда «Наша Батьківщина –єдина Україна»

- Так, дійсно,наша країна – це наш дім. Україна –велика і заможна країна,де багато великих міст,селищ та сіл(25 областей).

 Україна розташована  в центрі Європи,її сусіди – Білорусь, Польща,Молдова, Росія,Туреччина, Угорщина, Словенія.Румунія.

  • Які міста України ви знаєте? Які області?
  •  У якій області живимо ми з вами?
  • У якому міст( селі)?
  • Яке головне місто нашої країни? (столиця),
  • Столиця нашої країни України – це місто Київ!

 

 

2.3.Гра «Де хто живе?»

У києві_ -кияни;

У Донецьку- донеччани;

В Одесі – одесити;

У Львові – Львів’яни;

У Харкові – харків’яни;

У Криму – кримчани;

В Ужгороді – ужгородці;

У Полтаві – полтавчани.

2.4.Перегляд Відеофільму про неньку- Уккраїну

Фізкультхвилинка

Ой заграйте, музики,
В мене нові черевики.
Танцювати я мастак
Український наш гопак.
Чом ви хлопці стоїте,
Танцювати не йдете?
Ви ж до танців беручкі!
Нумо, вдарим в каблучки!

 

 2.5.Розповідь про  символи України.

1.Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всих ознака сили,

Це для всіх ознака слави.

 Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє небо,жовте жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня, знаєм всі ми.

 

 

2.Наш герб-тризуб,

Це воля, слава, сила,

Наш герб – тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

  1. Гімн – це найголовніша пісня України. Слухати його потрібно стоячи мовчки, з гордо піднятою головою. Автор слів Павло Чубинський,композитор – Михайло Вербицький.

Прослуховування гімну України.

  1. Народними символами України є : батьківська хата,святий хліб, вишитий рушник,писанка, барвінок,лелека,. Недарма народна мудрість говорить: «Буз верби і калини немає України»

2.6.Конкурс “Символи України”.

Треба розгадати кросворд (записано на дошці).

  1. Дерево – національний символ України. Воно освячується у церкві й зберігається, як засіб від злих сил. (Верба).
  2. Кущ, оспіваний в українських народних піснях, як символ дівочої краси. (Калина).
  3. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник).
  4. Національний символ, який дівчата одягають на голови в свята. (Вінок).

 

 

D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\1.jpg

2.7.Подорож містами України.

- А зараз дітки я пропоную по подорожувати нам містами України.

 Перегляд відеозаписів про міста України.

3.Заключна частина.

.- Ось закінчується наша зустріч. Мені дуже хотілося, щоб любов до свого народу, до своєї Батьківщини, до рідної мови, традицій, звичаїв ви пронесли через своє життя, щоб любили Україну, жили щасливо та радісно в сім’ї  “вільній, новій”.

- Ростіть же справжніми українцями, з гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами.

Ілюстрації до уроку:

D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\Katyxa Anastasia1.jpg  D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\e26b80c3dfa44a7733c6f336b0bf3776afbcebb5.jpg

   D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\x80czYPrz_A.jpgD:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\383971138.jpg

D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\1239525_734403809923229_407717331_n.jpg  D:\аааааа школа\2й клас\1 урок\Новая папка (2)\images (4).jpg

 

Фото матеріал:

 

D:\ФОТО\телефон\IMAG3317.jpg

D:\ФОТО\телефон\IMAG3316.jpgD:\ФОТО\телефон\IMAG3318.jpg

 

Завантаження...
docx
Додано
30 березня 2018
Переглядів
2150
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку