Урок української літератури. О.Секора "Про дерева, вітер і воду"

Про матеріал

Урок сприяє удосконаленню навичок виразного, свідомого читання; формуванню вміння визначати суттєве, головну думку твору; вихованню працелюбності, вмінню оберігати багатства рідної природи; бережливого ставлення до народних символів.


Перегляд файлу

Вчитель: Селюченко Олена Дмитрівна

Тема  О. Секора. Казка «Про дерева, вітер та воду»

Мета 

ü удосконалювати навички виразного, свідомого читання;

ü формувати вміння визначати суттєве, головну думку твору;

ü вчити відповідати повними реченнями, робити висновки;

ü розвивати та коригувати зв’язне мовлення; аналітико-синтетичні навички; зорове і слухове сприйняття;

ü коригувати дітей просодичну сторону мовлення: темп, силу голосу; ü виховувати працелюбність, вміння оберігати багатства рідної природи; ü виховувати бережливе ставлення до народних символів.

Обладнання: відеофільм, презентація із слайдами, картки із завданням, таблиця, іграшки, кленові листочки.

Хід уроку

І. Загальнокорекційний етап.

1.        Організаційна      підготовка

учнів.  

От і знову дзвоник лунає,

Мелодійно і срібно звучить.

Він до класу дітей закликає,

Щоб успішно урок розпочать.

Вам бажаю здоров’я і сили,

Щоб багато нового пізнать.

ІІ. Нервово-психологічна підготовка учнів.

Сіли всі рівненько!

Посміхніться один до одного гарненько.

Посміхніться всі мені.

Посміхніться і до себе.

Привітайтеся до всіх! Добрий день!

Хай у всіх буде гарний настрій на увесь день.  

Актуалізація опорних знань.

1.Читання вірша «Ходить осінь».

   Ходить осінь гаєм і звірят питає:

-         Що ви поробляєте? Як про зиму дбаєте?

  Загойдалась білка, обізвалась білка:

-         Я збираю шишки і гриби й горішки.

  Обізвався їжачок:

-         В мене шубка з голочок. Я носив суниці, й груші і брусниці.

  Рада осінь:

-         Добре, діти, а ви в мене працьовиті?

2.     Читання девізу під яким будуть працювати діти («Робота сама за себе скаже.)

3.     Робота за таблицею. Читацька розминка.

4.     Розмовна хвилинка. Гра «Мікрофон». Підібрати слова, протилежні за значенням (слайд).

5.     Гра на увагу «Так/ні» (слайд).

6.     Гра слова-порівняння (слайд).

 

7.     Гра-вправа «Чутливе вушко» (відтворення звуків осені).

8.     Тест-опитування по змісту казки «Як покарали Зайця?» (слайди).

ІІІ. Основний етап уроку.

1.     Загадка (слайд).

 

 

 

2.     Повідомлення теми, мети та завдання уроку.

3.     Читання казки вчителем.

4.     Вправа «Піраміда». Словникова робота (слайд).

 

5.     Офтальмологічна хвилинка.

6.     Гра «Фотограф» (знайти в тексті питальні та окличні речення, правильно прочитати їх).

7.     Читання казки учнями: 

а) читання «ланцюжком»;

б) читання «вітерцем», «блискавкою», «бджілками», «стій!», «вперед!».

8.     Робота над змістом казки:

а) гра «Рамочка-виручалочка» (знайти в тексті відповідні абзаци); переказування змісту абзаців.

б) відповіді на питання по змісту:

        Де люди викопали криниці?

–Хто пив вод із криниці?

–Чому висохли криниці?

–Що трапилось, коли висохли криниці?

–Яку цінну пораду дав лісник?

–Що змінилося, коли з’явилась вода?

–Підтвердіть словами з тексту головну думку.

9.            Фізкультхвилинка.

(Під музичний супровід.)

10.        Екологічною стежиною (робота в парах):

а) читання пам’ятки;

б) гра «Логічний ланцюжок».

11.        Перегляд відеофільму «Вода в природі».

12.        Гра «Павутинка» (слайд).

 

13.        Вправа «З народної мудрості». Гра «Вчимося говорити» (слайд).

14.        Дослідження «Перевір якою є вода».

15.        Гра «Підберіть порівняння» (слайд).

 

16.        Вибіркове читання.

        Який настрій у вас викликає читання змісту тексту?

(Виховний момент про те, як слід економити воду та бережливо ставитись до криниць ).

17.   Робота над фразеологізмами (слайд).

18.   Гра «Збережемо природу» (слайд). Вправа «Природолюби». 

        Якщо ви любите природу рідного краю – підніміть руку.

        Якщо ви бережливо ставитесь до природи – сплесніть у долоні.

 

IV. Заключний етап. 

Підсумок уроку. Рефлексія.

        Яке значення в природі має вода? (декламування віршів про воду, співання пісень). V. Завдання додому.

        Читати та переказувати казку на стор. 42.

        На паперових відеречках, які ви отримали, запишіть загадки про воду.

 

 

pdf
Додано
29 березня 2018
Переглядів
5391
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку