Урок "Узагальнення і систематизація знань по темі "Числа 11-20"

Про матеріал
Урок математики у 1 класі НУШ допоможе вчителеві узагальнити та систематизувати знання і вміння учнів по темі "Числа 11-20" в ігровій формі.
Перегляд файлу

 

Тема. Узагальнення і систематизація знань по темі «Числа 11-20»

Мета: узагальнити та систематизувати знання нумерації у межах 20, про утворення чисел другого десятка;                                                                                                                        удосконалювати навички додавання та віднімання чисел другого десятка на основі знання десяткового складу чисел; формувати вміння творчо працювати над  задачею; розвивати логічне мислення, пам'ять, математичну компетентність;

            виховувати товариськість, взаємоповагу, інтерес до вивчення математики.

Обладнання: ІКТ, роздаткові картки, демонстраційні картки, хлопавки, бочечка,  конструктор   LEGO (6 цеглинок).

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку

  1. Вступна частина.
  1. Організація класу

Всі ставайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімайте,

На уроці не дрімайте.

  • Діти, з вами ми вже зустрічались?
  • Зустрічались.
  • І сьогодні вже вітались?
  • Так. Вітались.
  • Та не всіх вітав наш клас.

Хто сьогодні є у нас?

  • Гості.
  • Зараз дружно поверніться,

Всім присутнім посміхніться.

Привітайтесь.

  • Добрий день! Хай буде радісним Ваш день!
  1. Мотивація навчальної діяльності

Створення проблемної ситуації.

  • Діти, чи любите ви гратися? Сьогодні ми з вами потрапимо у парк розваг (Слайд 2). Але розважатися будемо з користю. Пригадайте, які числа ми вивчали на уроках математики останнім часом? (Числа другого десятка). Отож, граючись, ми перевіримо, чи вмієте ви рахувати в межах 20, чи знаєте десятковий склад чисел та чи вмієте їх порівнювати, додавати та віднімати, чи навчилися  розв'язувати задачі. Ми побуваємо на таких атракціонах (Слайд 3):

 

 

 

 

 

 

 

 

Але спочатку пригадаємо, які ми повинні бути на уроці:

У - уважні,

Р – розумні,

о – організовані,

к – кмітливі, креативні.

 

– Отже, гайда розважатися!

3.Усна лічба.

                 Атракціон «Автодром»  (Слайд 4).

        - Уявно сідаємо в автомобілі і швидко мчимося –рахуємо від 1 до 20, супроводжуючи оплеском кожне друге число.

 - Назвіть тільки парні числа. Чому їх так називають?

    Назвіть:

   -найменше число  другого десятка,

   -найбільше число другого десятка,

   - найменше натуральне число, найбільше одноцифрове число,

   - число, що слідує за числом 17,

   - число, що передує числу 15,

   - додаючи  1, яке число отримуємо (наступне),

   - а віднімаючи 1 (попереднє).

  1. Основна частина.

             2. Утворення чисел другого десятка

                Атракціон «Карусель»  (Слайд 5).

    - Зараз покатаємось на каруселі. Той, хто стоїть у внутрішньому колі, називають числа   першого десятка, а ті, що у зовнішньому – збільшують їх на 10, тобто називають  відповідні числа другого десятка.

            3. Порівняння чисел.

               Атракціон «Диктант шпигуна»  (Слайд 6).

   - Далі ви гратимете у гру «Диктант шпигуна». Кожен із вас  стає «шпигуном». Ваше завдання – вивідати таємну інформацію, тобто запам'ятати пару чисел, донести у «штаб розвідки»  «головнокомандуючому» записати  та опрацювати (порівняти дані числа, демонстраційна картка).  

            4.Розкладання чисел на розрядні доданки.

              Атракціон ««Заморочки з бочки» (робота в парах) (Слайд 7).

     - Дістаньте з бочки число, розкладіть його на розрядні доданки (зачитують).

            Фізкультхвилинка

           5. Додавання та віднімання чисел в межах 20 без переходу   через  десяток:

        1)атракціон «Муха» (Слайд 8).

             (Хлопавки).

             (Звучить дзижчання мухи).

  • Хто це дзижчить? Та це ж ми наближаємося до атракціону «Муха»! Будемо знищувати назойливих мух (пара дітей на дошці хлопають хлопавкою по числу, що є відповіддю, хто швидше).

         12+6= 18                 14-4= 10                      17+3= 20                         20-2=18

         15+1=16                  11-10=1                       19+1=20                          18-5= 13

        2)робота з підручником (с.88, приклади 8)

        Прийом  «Естафета» - перших 2 стовпчики усно, решта (на 2 дії ) – письмово.

       6.Робота над задачею

          Атракціон «Задачколяндія» (Слайд 9).

       1)повторення будови задачі (умова, запитання, розв'язання, відповідь),        (демонстраційна картка);

        2)творча робота над задачею(Слайд 10):

      Вінні-Пух запас на зиму 12л липового меду і 4л гречаного.

    - Це задача? Чого не вистачає?(Запитання).

   - Давайте доберемо його.

                Пропонуються варіанти:

               - Скільки всього пирогів спекла бабуся?

               - Скільки всього літрів меду на зиму запас Вінні-Пух?

               - На скільки більше яблук, ніж груш було в корзині?

         (Запис задачі в зошити).

  • Який це тип задачі: на знаходження суми чи на різницеве порівняння?
  • Яке ще запитання можна поставити до цієї задачі?

Робота з асоціативним кущем «Чим корисний мед»? (дошка)

Горішок – зміцнює імунітет.

Подушка – нормалізує сон.

Жираф із замотаним шарфом горлом – пом’якшує горло.

Цукор – замінник цукру.

Батарейка – заряджає енергією.

     3)атракціон «LEGO» (Слайди 11-15) (конструктори   LEGO).

 

7.Називання «сусідів» чисел. Гра «Ромашка».

 

III.Заключна частина. Рефлексія(Слайд 16 ).

 

Метод «Незакінчене речення»

- На уроці я навчився…

- Найцікавішим завданням на уроці було…

- Я тепер знаю…

- У мене вийшло… 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Середа Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 лютого 2021
Переглядів
1582
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку