Урок узагальнення знань з теми «Органи рослин»

Про матеріал

Урок узагальнення знань з теми «Органи рослин» підходить для вчителів біології у 6 класі. Завдання для узагальнення розробленні для роботи в командах, завдання будуть цікаві для ваших учнів та організують самостійну роботу на уроці.

Перегляд файлу

                                                     Урок №                                        Дата __________

 

Тема: Узагальнення знань з теми «Органи рослин»

Мета: формувати в учнів ключові міжпредметні та предметні компетентності.

Завдання: сформулювати в учнів поняття про органи рослин; закріпити знання про різноманітність та функції органів рослин;  розвивати творчу активність, пізнавальні інтереси, логічне мислення; формувати вміння працювати з таблицями, виділяти головну думку та формулювати висновки; виховувати дбайливе ставлення до природи; сприяти розвитку інтересу до вивчення природничих наук.

Обладнання й матеріали: роздатковий матеріал.

Базові поняття й терміни: тканина, орган, вегетативні органи, генеративні органи, пагіг, квітка, листок, брунька, стебло, плід, насінина, корінь.

Тип уроку: урок-гра

 

ХІД УРОКУ

Ι. Організаційний етап

Привітання до учнів, перевірка відвідування учнів класу.

Прийом «Сьогодні я схожий на… тому що…»

. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Вчитель. Сьогодні ми з вами закріпимо з вами знання про органи рослин, їх різноманітність та їх функції. Але перш ніж ми почнемо, ви маєте відгадати прислів’я, яке зашифроване у цьому ребусі, та відгадати у якому вигляді ви будете працювати. (відгадують).

http://allforchildren.com.ua/16-003.png

(Берись дружно - не буде важко)

        Вчитель.  Так, працювати ви сьогодні будете у командах, виконувати різні завдання, зміст цього прислів’я буде запорукою вашої успішної роботи в командах.

ІІІ. Узагальнення й систематизація знань і вмінь учнів

Вчитель. На дошці ви бачите галявину серед лісу, на ваших партах є стікери-грибочки, тож давайте заповнимо галявину грибочками, на яких ви напишите правила роботи на уроці.

Учні пишуть правила, та прикріплюють на дошці.

Вчитель. До початку роботи ви маєте поділитися на дві команди, дати своїй команді ім’я та девіз.

Учні діляться на команди, придумують назви і девізи.

І раунд «Представлення команд»

Команди по-черзі представляються.(Цей раунд не оцінюється)

ІІ раунд «Знайди рішення»

Завдання: на дошці записані можливі варіанти відповідей, вчитель зачитує речення, а учні шукають відповідь на дошці і відповідають, хто перший тому 1бал за правильну відповідь.

  1. Підземним вегетативним органом рослин є … (корінь);
  2. Однією із функцій кореня є … (всмоктування води і поживних речовин);
  3. Зона, яка вкриває верхівку кореня і забезпечує просування його в ґрунт … (кореневий чохлик);
  4. Зона, яка забезпечує утворення нових клітин… (зона поділу);
  5. Зона, у якій клітини ростуть, розтягуються і разом з кореневим чохликом просуваються у глиб ґрунту … (зона розтягування);
  6. Зона, на якій розташовані кореневі волоски… (всисна зона);
  7. Зона, яка є найтовщою ділянкою кореня та позбавлена кореневих волосків… (провідна зона);
  8. Центральну частину кореня утворює … (центральний циліндр);
  9. Рух речовин по судинах провідної системи кореня є … (висхідним);
  10. Рух речовин по ситоподібних трубках є … (низхідним);
  11.  Найважливішу роль у живлені відіграє хімічний елемент … (Нітроген);
  12.  Назва речовин, які вносять в ґрунт для покращення його родючості … (добрива).

 

ІІІ раунд  Гра «Шифровка»

Завдання: у кожній поданій клітинці, які розділені діагонально, зашифровані частини пагона, виберіть одну букву з кожної і отримаєте їх назву. 3 бали отримує та команда, яка відгадає найшвидше всі три органи, інша команда 1 бал за відгадане.

(листки, стебло, бруньки)

ІV раунд «Малюнок підкаже»

Завдання: підпишіть позначені на малюнку частини рослини і знайдіть їх зашифровані назви.

 

V раунд «Кросворд «Квітка – орган статевого розмноження»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запитання:

  1. Як називаються квітки, які не мають ні тичинок ні маточок?
  2. Як називаються квітки, які мають тільки тичинки?
  3. Перенесення пилку на маточку тієї ж квітки?
  4. Рослини, у яких чоловічі і жіночі квітки розміщені на одній особині?
  5. Як називаються квітки, які мають лише тичинки або маточки?
  6. Як називаються квітки, які мають тичинки і маточки?
  7. Який тип суцвіття у берези?
  8. Тип запилення, при якому пилок переноситься з однієї квітки на іншу?
  9. Місце, де зберігається нектар?
  10. Процес злиття чоловічих і жіночих статевих клітин?
  11.  Паразитична рослина, яка має найбільшу у світі квітку?

Відповідь. 1-стерильні; 2-чоловічі; 3-самозапилення; 4-однодомні; 5-одностатеві; 6-двостатеві; 7-сережка; 8-перехресне; 9-нектарники; 10-запліднення; 11- рафлезія.

Оцінюється правильна відповідь 1 балом.

 

VІ раунд Гра «Дешифрувальник»

Розмістіть склади в такому порядку, щоб отримати назви рослин із плодом ягода. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом.

 

 

 

 

 

VІІ раунд Гра «Хто скільки має»

Завдання: назвати назву рослин, чиї плоди зображені  і вказати чи вони однонасінні чи багатонасінні. 1 бал за кожну правильну відповідь.

 

ІV. Рефлексія

- на уроці я був …

- найкраще мені сподобалося …

- я навчився…

- мені невдалоя…

- мені не сподобалося…

- хочу щоб на наступному уроці…

 

 V. Підсумки уроку

Підрахунок отриманих балів, оголошення оцінок учням.

 

VІ. Домашнє завдання

 Скласти сенкани до органів рослин

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Яковенко Наталія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Виджак Олена Яремівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
8 січня 2019
Переглядів
2041
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку